Strona główna / Aktualności / Autobusem za złotówkę. Chętnych nie brakuje

Autobusem za złotówkę. Chętnych nie brakuje

Przez pierwszy miesiąc funkcjonowania promocji na przejazdy autobusowe w powiecie słupeckim PKS sprzedał 330 biletów za złotówkę.

Od początku lutego wszystkie osoby powyżej 65. roku życia za przejazd każdym z ponad 40 kursów autobusowych obsługiwanych przez PKS w powiecie słupeckim płacą tylko złotówkę. Przez pierwszy miesiąc seniorzy skorzystali z promocji 330 razy. – Nie mamy skali porównawczej, ale naszym zdaniem zainteresowanie seniorów promocją jest duże. Sądzimy, że będzie jeszcze większe. Im będzie cieplej, tym seniorzy chętniej będą podróżować autobusem – ocenia Andrzej Grzeszczak, kierownik wydziału spraw społecznych w słupeckim starostwie, który nadzoruje sprawy związane z publicznym transportem.

Promocja obowiązuje cały czas i jest wynikiem współpracy powiatu i PKSu dotyczącej organizacji transportu publicznego dla wszystkich gmin w powiecie. Co ważne, do biletów za złotówkę powiat ani gminy nic nie dopłacają. – Jesteśmy dużym klientem, dlatego PKS uznał, że warto zrobić taki prezent naszym mieszkańcom – wyjaśnia Grzeszczak.

Jedynym warunkiem, żeby skorzystać z promocji, jest wykazanie, że ma się więcej niż 65 lat. Wystarczy zatem pokazać kierowcy w autobusie dokument potwierdzający wiek. Nie trzeba wykazywać, że jest się zameldowanym na terenie powiatu. Promocja obowiązuje na wszystkich kursach w granicach powiatu słupeckiego. Każdego dnia seniorzy mogą korzystać z dowolnej liczby przejazdów.

Jeden komentarz

  1. dać za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *