Strona główna / Aktualności / Brakuje pieniędzy na wywożenie śmieci z cmentarza

Brakuje pieniędzy na wywożenie śmieci z cmentarza

Przed uroczystością Wszystkich Świętych proboszcz ostrowickiej parafii apeluje zwrócił się z prośbą i apelem do parafian w sprawie cmentarza. Poniżej fragment ogłoszeń parafialnych odczytanych w minioną niedzielę.

29 komentarzy

 1. Albo wszystkie informacje z kościoła będą umieszczane albo żadne. A nie tylko te wygodne dla księdza.

 2. To niech zrobi kolejna zbiorke poeniedzy po wsiach

 3. Proszę dołożyć z własnych oszczędności

 4. Chyba jaja sobie robi. Poprzedni proboszcz nie miał z tym tematem problemu, a ten nie dość że wprowadził opłaty za groby to jeszcze chce więcej pieniędzy. Ludzie obudźcie się po „generał” was traktuje jak dojne krowy.

 5. Ile mozna dawać a stale mało

 6. Niech mu Kaczynski dołoży……….

 7. Można by przeznaczyć pieniądze z tacki na sprawy zwiazane z celami kościelnymi.

 8. Branie opłat to jedno, jednak trzeba się zastanowić, kto te śmieci generuje/przynosi?.
  Całe siatki zniczy kwiatów itp. Wielu ludzi idzie raz na rok na cmentarz (nie licząc pogrzebów) za to 1.11 na pokaz prześcigają się kto większy znicz czy kwiat postawi. Można kupić wkłady zamiast zniczy. Ważna jest pamięć o zmarłych ale nie wszyscy o tym pamiętają. Taka polaka natura.
  Kolejnym tematem jest segregacja śmieci, której większość nie przestrzega i zwiększa koszty ich wywozu.

 9. Koszt 20 zł ale od osoby w parafii czy od grobu??
  Nie wierzę że za takie 20 zł rocznie śmieci są wyworzone

 10. Tacke potrafi oddac do Gniezna albo dla siebie zabrac a moglby przeznaczyc na sprawy kosciola… poprzedni.kasiadz byl duzo.lepszy wecej szlo z nim zaltwic a ztym to ciezko wszystkiego sie czepia i ciagle mu malo pieniedzy…

 11. Tadeusz dokładnie tak powinno być. Co najmniej 1 niedziela w miesiącu gospodarcza, na cele parafii, a nie ciągle zbiórki po domach. W miastach nikt po domach nie chodzi za kasą.

 12. co ja tam wiem

  W takim razie co się dzieje z pieniędzmi – opłata za miejsce na cmentarzu na 20 lat (400zł), 10% od nagrobka, za pogrzeb, msze za duszę zmarłych, po za tym wiele rodzin daje te 20 zł. – co się dzieje z tą kasą? Wiecie ile to jest kasy w skali roku? Wiecie ile kosztuje podstawienie i zabranie z odpadami kontenera średniej wielkości – 200zł. 50 rodzin z parafii da 20 zł. i jest 5 kontenerów.
  Jak można bezczelnie pisać, że brak funduszy będzie skutkował zawieszeniem wywożenia śmieci. To jest szantaż, jak nie dacie więcej pieniędzy to wasi bliscy, którzy zmarli będą pływać w śmieciach.
  …więc wyskakiwać z kasy bo święta idą.

 13. Taczki czekają i sio

  Do proboszcza i jego przydupasów tzw pokładne które zostało wprowadzone w parafii to co to jest???
  Wpływy z pokładnego, zgodnie z prawem dotyczącym ustawiania nagrobków oraz prolongat i rezerwacji miejsc, są przeznaczane na wywóz i składowanie śmieci, opłaty za wodę i prąd, ubezpieczenie cmentarza oraz na wynagrodzenia dla pracowników cmentarza.
  Dlaczego u nas dodatkowo pobiera się składki na śmieci?
  Ciekawe czy cmentarz jest ubezpieczony?
  To co się dzieje z pieniędzmi z pokładnego?

 14. Obserwator cd

  Ludzie dbajcie o groby i o pamięć zmarłych bez przepychu. Każdy płaci za wywóz śmieci (przynosze wklad/ doniczke stary zabieram do domu wrzucam do plastiku i po sprawie. Zasada: przyniosę- to jest mój śmieć.

 15. Obserwator masz rację, ja również gdy zmieniam wkłady zabieram wypalone do domu i tam segreguje. Cmentarz to nie śmietnisko.

 16. ............

  Jestem na cmentarzu co tydzien. Porzadkuje groby bliskich pozostalosci zabieram ze soba i po sprawie. Zadna oplata nie jest mi potrzebna bo za odpady place w urzedzie gminy. Moze gdyby rada prafialna miala jaja przemowilaby proboszczowi do rozsadku ale…..niestety nie ma :}:} Tak jak ktos napisal mamy tyle oplat w naszej parafi ze na wywoz smieci spokojnie wystarczy.

 17. Niech weźmie kredyt u bociana

 18. Jeszcze za śmieci mamy płacić? Stale w domach nawiedzają nas niczym Jehowi- przydupasy księdza i jeszcze teraz na śmieci będą zbierać? Ostatnio im nie dałem nic i chyba stanie się to moją stałą praktyką.

 19. A mszy na cmentarzu znowu nie będzie….

 20. Pogode zapowiadaja plusowa mysle ze wytrzyma tą godzinke ,przeciez to chłop wojskowy

 21. Wytrzymać może o wytrzyma ale ciężko dupkę ruszyć. Ja idę na cmentarz w końcu to święto zmarłych i to z nimi trzeba w tym dniu być.

 22. Trzeba było dobrze słuchać ogłoszeń.
  Msza o 11 w kościele. Nawet zająknięcia o ewentualnej mszy na cmentarzu. I nie zapomnijcie zniczy do kościoła zanieść 🙂
  Szkoda że zanika piękna tradycja mszy na cmentarzu w naszej parafii, wszędzie są tylko u nas nie ma. Ksiądz chce byśmy byli wyczuleni na potrzeby naszej wspólnoty, szkoda że sam nie uwzględnia potrzeb duchowych parafian, a msza 1 listopada na cmentarzu jest właśnie taką potrzebą.

 23. Może warto zagwarantować bezpieczeństwo przed kradzieżą na cmentarzu, bo z moich grobów wciąż coś ginie …

 24. Policzyłem groby w sektorach (dane ze strony interaktywna mapa cmentarza) jest ich 1988 mnożąc to przez 20zł. od grobu daje nam kwotę 39760,-złotych. Jeżeli tę kwotę tj.39760,-zł podzielimy przez 3,20zł-tj koszt 1000 litrów wody otrzymamy zużycie12425tyś litrów wody, natomiast jeżeli 39760,-zł podzielimy przez 200zł koszt wywozu jednego kontenera to można wywieźć 199 kontenerów. I tak ksiądz wraz z radą parafialną robi wszystkich w konia. Podobno ciemny lud wszystko zapłaci.
  Parafianie nie dajcie się więcej oszukiwać – przygotujcie taczki.

 25. Taka prawda

  W kościele lepiej po tacce się zbiera i cieplej jest…

 26. Nie mam zamiaru dać złamanego grosza. Gmina daje rocznie na utrzymanie cmentarza 35tyś.

 27. Na kwotę 39760,-zł którą dostaje ksiądz na cmentarz to jest 4 lata emerytury emeryta dostającego najniższa emeryturą.

 28. mieszkaniec

  Polecam obejrzeć film ”KLER” tam jest dokładnie pokazane jak i na co księża zbierają pieniądze KAŻDY, powtarzam KAŻDY POWINIEN TEN FILM OBEJRZEĆ.

 29. Ten jegomość Ludzie traktuje was jak dojne krowy , zrobił sobie z parafii maszynke do robienia pieniędzy nie liczy sie w ogóle z potrzebami ludzi ,czy macie zamiar mu na to pozwalać? Otrżaśnijcie sie ludziska przestancie pozawalć komus na traktowanie was jak stado baranów , a teraz pytanie zasadnicze co robi z pieniedzmi za pokłdne skoro nie wywozi śmieci nie ubezpiecza nagrobków itp ?????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.