Strona główna / Aktualności / Chcą dokończyć budowę bloku w Mieczownicy

Chcą dokończyć budowę bloku w Mieczownicy

Gmina planuje przejąć blok w Mieczownicy i dokończyć jego budowę, tworząc tam 18 mieszkań socjalnych. Będzie starać się o 3,5 mln zł dotacji na ten cel.

Blok w surowym stanie stojący w Mieczownicy od lat niszczeje. Gmina stara się o przejęcie tej nieruchomości. Wniosek o przekazanie jest obecnie procedowany w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. – W ubiegłym tygodniu odbyłem merytoryczną rozmowę z dyrektorem Flemingiem (dyrektor oddziału terenowego KOWR w Poznaniu – przyp. red.) w tej sprawie. Wszystko wskazuje, że niebawem to nastąpi – mówi wójt Mateusz Wojciechowski.

Jeśli uda się przejąć działkę z blokiem władze gminy chcą ubiegać się o 3,5 mln zł z programu rządowego dla gmin popegeerowskich. Pieniądze chcą przeznaczyć na dokończenie budowy bloku i utworzenie tam 18 mieszkań. Co istotne, rządowe pieniądze mogą stanowić nawet 100 proc. refundacji inwestycji. – Jeżeli udałoby się pozyskać te środki realizacja zadania zakończyłaby się w 3 lata od otrzymania wsparcia. Planowane oczywiście są mieszkania socjalne gminy Ostrowite. Warto zaznaczyć, że w Mieczownicy są pełne media: energia, kanalizacja, gaz, woda, światłowód. W przypadku nie przyznania dotacji działka pozostanie własnością gminy na cele społeczne. O losach budynku zdecydujemy wspólnie z radą – mówi wójt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *