Strona główna / Aktualności / Diablo zdychał w męczarniach. „Został otruty”

Diablo zdychał w męczarniach. „Został otruty”

– Diablo musiał zostać otruty – nie ma wątpliwości Dawid Szczepankiewicz z Mieczownicy, właściciel psa. Teraz robi wszystko, żeby znaleźć sprawcę.

Diablo miał 5 miesięcy, był psem pełnym energii i radości. W swoim krótkim życiu nigdy nie chorował, zawsze dostawał wysokiej jakości karmę. Dlatego domownicy byli mocno zdziwieni, kiedy w poprzednim tygodniu zaczął okrutnie się męczyć. – Wcześniej normalnie się bawił, wszystko było w porządku. Nagle, z dnia na dzień, jego stan strasznie się pogorszył, zaczął wymiotować krwią. Po trzech dniach okropnych męczarni, w nocy z soboty na niedzielę, zdechł – opisuje Dawid. Jest przekonany, że Diablo został otruty. – Dostał 11 zastrzyków, które nic nie pomogły. Zatem nie mogła to być zwykła choroba, musiał dostać coś naprawdę mocnego. Coś, co go zabiło – mówi 18-latek z Mieczownicy. Jak dodaje, to nie pierwszy taki przypadek w jego miejscowości w ostatnim czasie. – Niedawno mojemu znajomemu ktoś podrzucił kiełbasę z żyletkami w środku. Na szczęście, właściciel tego psa w porę się zorientował i zapobiegł tragedii. Niestety, mojego Diablo nie dało się uratować – mówi Dawid i zapowiada, że zrobi wszystko, żeby ustalić, kto otruł jego psa. Na zrzutka.pl uruchomił już zbiórkę na ten cel. Rozważa też zgłoszenie sprawy policji. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, uśmiercenie psa jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

7 komentarzy

  1. Kilku osobą zależalo aby pozbyć się psa ,,byle by klatka była czysta,, bo piesek slady zostawiał schodząc..

  2. Brawo Dawid tak powinno być nie darować,pies nikomu nic nie zrobił a w Mieczownicy jest parę takich osób co im wszystko przeszkadza i sami nie wiedzą co chcą

  3. Cieszę się że już w Mieczownicy nie mieszkam!!!

  4. Jakie biedactwo .. proponuję temu komuś dać zjeść też taką kiełbasę..

  5. Ja rozumiem, że właściciel cierpi po stracie pieska, ale uruchamianie zrzutki na szukanie sprawcy to już nie co przesada. Takie zrzutki są zakładanie w bardziej potrzebnych celah.

  6. sasiad pewnie sie cieszy ze juz psa nie ma,tfuuuu

  7. Dawid tutaj zawiadomienie policji jest jak najbardziej sluszne,tylko martwie sie tym ze orchowska raczej nic nie zrobi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.