Strona główna / Aktualności / Gazyfikacja gminy coraz bliżej

Gazyfikacja gminy coraz bliżej

– Kilkumiesięczne rozmowy z firmą Avrio Media i prace koncepcyjne dotyczące gazyfikacji gminy Ostrowite otrzymały zielone światło! – informuje Mateusz Wojciechowski.

Jak zapowiada wójt, w pierwszej kolejności, nawet w przyszłym roku, planuje się stworzyć warunki do podłączenia mieszkańców ul. Armii Krajowej w Giewartowie ze względu na złożony wniosek o przebudowę tej ulicy w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W kolejnym etapie przyłączone mają być firmy i obiekty użyteczności publicznej, m.in. szkoły, ośrodki zdrowia, świetlice, urząd gminy, biblioteka a także mieszkańcy miejscowości Giewartów, Kosewo, Giewartów Holendry, Sienno, Gostuń, Tomaszewo, Ostrowite (w wyznaczonym obrębie).

– Wszystko to zależne będzie od ostatecznego przedłożenia ankiet. Przypomnijmy, że pierwszy nabór deklaracji zakończył się latem br. W najbliższych dniach zostaną rozdysponowane kolejne, które należy złożyć w oknie podawczym Urzędu Gminy Ostrowite, u sołtysa danej miejscowości lub wysłać na adres e-mail: kierownik.kps@ostrowite.pl. Ankiety są do pobrania także ze strony: www.ostrowite.pl – wyjaśnia wójt i zapowiada, że w przypadku realizacji inwestycji gmina Ostrowite uruchomi program dofinansowania wymiany kotłów C.O. na gazowe, a w miejscowościach nie objętych gazyfikacją w I etapie dofinansowanie dotyczyć będzie także wymiany kotłów C.O. na kotły 5 generacji, typu ekogroszek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *