Strona główna / Aktualności / Giewartów: Przedszkole od września

Giewartów: Przedszkole od września

Plany utworzenie w Giewartowie przedszkola nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Zgodnie z założeniami władz gminy i dyrektora szkoły, dzieci rozpoczną edukację we wrześniu.

Przez ostatnie dwa lata w Giewartowie funkcjonował punkt przedszkolny finansowany ze środków unijnych. Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku prowadzenie przedszkola przejmie gmina.

Ostatnio była mowa o utworzenia przedszkola z początkiem stycznia 2012 r. Po rozmowach wójta Henryka Tylmana z Romualdem Szczotkiewiczem – dyrektorem Szkoły Podstawowej w Giewartowie okazało się jednak, że z uruchomieniem przedszkola już w styczniu może być kłopot. Obaj panowie za realną datę utworzenia placówki uważają wrzesień 2012.
– W projekcie budżetu zabezpieczymy pieniądze na przystosowanie dodatkowego pomieszczenia oraz wynagrodzenie nauczycieli – zapowiada Henryk Tylman, wójt gminy.
– Uważam, że przynajmniej 5-godzinne przedszkole uruchomimy. Czy będzie czynne dłużej, to ustalimy po konsultacjach z rodzicami – dodaje.
Szczegóły dotyczące planów  utworzenia przedszkola znajdziesz w obecnym wydaniu Kuriera Słupeckiego.

Jeden komentarz

  1. komentarz do sprawy z http://www.slupca.pl;
    xxx
    11-11-2011 19:51

    Dziwię się bardzo, że w takiej gminie jak Ostrowite, żeby nie było przedszkola. My rodzice musimy wozić nasze pociechy do przedszkoli w innych gminach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *