You are here: Home » Aktualności » GMINA: Śmieci po nowemu – ulotka informacyjna

GMINA: Śmieci po nowemu – ulotka informacyjna

Na stronie gminy Ostrowite pojawiła się ulotka informująca mieszkańców o nowych zasadach prowadzenia gospodarki odpadami komunalnymi. Zachęcam do zapoznania się klikając na http://www.ostrowite.pl//downloads/2013/Plakat_smieci_po_nowemu.pdf

36 komentarzy

 1. te stawki są śmieszne

 2. to jest wszystko chore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. chyba ich po….

 4. wszystko w naszej gminie jast najdrozsze

 5. Największe w okolicy i do tego wywóz raz w miesiącu czy ktoś się w głowę uderzył?????

 6. Nareszcie każdy będzie płacił za swoje śmieci,tak jak sprawiedliwie płacimy teraz za ścieki.

 7. O co chodzi z tą pojemnością min. 120 litrów? A tak w ogóle to z regulaminu wynika, że do kosza nie będziemy mieli co wyrzucać.

 8. Wrzucisz siebie hahaaaa….

 9. ja pójdę do gopsu po zapomogę na zakup pojemników i na opłaty za śmieci

 10. Tyle państwowego śniegu leży na prywatnych dachach szybka uchwała i nowa kasa płynie już do budżetu – bo najważniejszy jest pomysł na biznes…

 11. Sami nie wiecie o czym piszecie. Rozumiem że modne jest negować wszystko ale czy ktoś się zastanowił jak było do tej pory? Jeden miał kosz i płacił a drugi nie miał wcale i wywoził śmieci albo po prostu wyrzucał i śmiał sie z naiwniaków którzy nie dośc że płacili za wywóz to jeszcze śmieci segregowali. Może teraz wszyscy zaczna płacić. A cena kosza to 5 paczek papierosów najgorszego sortu, albo 4 półlitrówek średniej jakości gorzały. A że raz w miesiącu? Bo gdyby było 2 razy to byłoby drożej a ponadto jak bedą śmieci segregowane to w koszu faktycznie niewiele zostanie i ten raz w miesiącu wystarczy. Ustawa zabrania zarabiania przez gminy na wywózce śmieci więc to dla gmin tylko obciążenie a nie biznes.

 12. To jeżeli do tej pory za sześcioosobową rodzinę płaciłem 26zł firma odbierała dwa razy w miesiącu a teraz zapłacę 90zł za odbiór raz w miesiącu.To znaczy że mój odbiorca odpadów przez ostatnie pięć lat robił to z PASJI.Nowy odbiorca będzie robił to dla pieniędzy.Nasuwa się pytanie dlaczego ten poprzedni przez 5 lat nie zbankrutował albo czy nowe stawki nie są za wysokie?I do kogo trafi te 64zł różnicy…Może macie jakieś pomysły kto je spożytkuje???

 13. A co z popiołem? Jedni mówią, że będzie można go wyrzucać do kosa a inni że nie.

 14. do zetem/przeliczasz to na fajki albo gorzale.sa rodziny ktore przeliczaja to na chleb!!!!jak jestes taki madry to ufunduj im te kubly albo przestan pisac takie bzdury bo rzygac sie chce od tych twoich madrosci!!!!!!

 15. PP1 MA RACJE jeden kosz w miesiącu teraz dopiero będą wypalać hehehe siwy dym z butelek i plastiku bedzie dusił ze az miło ;0

 16. Popiół do kosza, na pewno. A 6 razy 9 to sie równa 54 zł. A za twoje śmieci płacili tacy jak ja bo za 2 osoby bule teraz 26 zł a gminie będę płacić 18 zł.

 17. jeden kosz na miesiąc !!!! porazka zobaczysz jak szybko ci sie zapełni i zesmrodzi latem

 18. Do,, zetem ,,uwierz mi że nie będzíesz płacił 9 zł tylko 15 zł chciałbym się mylić i tego Ci życzę

 19. odpady segregowane a więc i butelki plastikowe będą w osobnych workach odbierane z posesji a nie jak dotychczas z jednego punktu w miejscowości. A segregować trzeba bo inaczej to zamiast lasów i pól będą wysypiska śmieci. Gdybyście zobaczyli co w tych smieciach teraz trafia na wysypisko inaczej patrzylibyscie na segregację.

 20. smieszne jest fakt ze inne gminy maja o polowe tanszy wywoz a nasza nie wiem skad ma te stawki.

 21. Nie zesmrodzi się bo do kosza nie wolno wrzucać odpadów biodegradowalnych czyli, pozostałości z obiadu, obierek, lisci, trawy i innej zieleniny.To ma iśc na kompost . Stawka bierze sie z ilości gospodarstw i kilometrów dróg do przejechania przez śmieciowozy.Płać będę napewno 9 zł bo juz segreguję śmieci bez żadnych nakazów a i innym radzę się tego przed lipcem nauczyć.

 22. Gmina Kleczew stawka za śmieci od jednej osoby
  segregowane 10 zł
  niesegregowane 20 zł
  Czyli o wiele taniej niż u nas. Admin masz dostęp do uchwał innych gmin to podaj stawki
  Słupca jako miasto ma np od metra sześciennego wody bodajże 3,66 gr i nie należy mylic z osobami

 23. Do zetem/Skąd to wszystko wiesz? Ten nasz regulamin to taki zakręcony, brak w nim jasnych informacji co rzeczywiście można wrzucić do kosza. Ja jestem za segregacją, ale co wtedy do kosza.Np. plastikowe butelki po napojach do żółtego worka, a plastiki po jedzeniu czy chemii gospodarczej? Dużo czasu minie zanim się ludzie przyzwyczają.

 24. no bo wiem

 25. Jest w gminie osoba która wie te wszystkie rzeczy i u niej zasięgam informacji. Pani Lorencka obiecała broszurke z wymienieniem łopatologicznie co i gdzie, np co z pieluchami jednorazowymi, czy opakowanie kartonowe to plastik czy papier i tym podobne.Urzad gminy jest dla mieszkańców i nie bójcie sie pytać czy to osobiście czy telefonicznie. Ponadto sołtysi wraz z nakazami podatkowymi beda roznosic ankiete gdzie trzeba będzie zadeklarować czy się bedzie śmieci segregować czy też nie. I wtedy właśnie będzie taryfa albo 9 złotowa albo 15 zł, i sołtysi też powinni znać te szczegóły. Ponadto na każdą sesje rady można przyjśc i w punkcie wolne wnioski i zapytania zabrać głos. Ludzie powinni umieć korzystać ze swoich praw, a prawo do rzetelnej informacji jest jednym z nich.

 26. Do zetem-Ostrowite 9 segregowane-15 niesegregowane.Moim zdaniem to mniej od 10 i 20,ale ty innej matematyki się uczyłeś.

 27. Do Admin. Jest wiele tematów, pod którymi jest gorąca dyskusja. Ludzie maja wiele pytań, a nie zawsze są udzielane kompetentne odpowiedzi. Więc mam propozycje, czy istnieje możliwość aby pracownik gminy odpowiedzialny za dany temat brał czynny udział w wymianie komentarzy na forum?

 28. Pomysł uważam za ciekawy, przedstawię Twoją propozycję władzom gminy Ostrowite. Jeśli wyrażą taką wolę, nie widzę żadnych przeszkód. pozdrawiam

 29. Od ustawy śmieciowej jest p. Piguła a nie p. Loręcka!

 30. w godzinach pracy pisać na forum to zły pomysł, bo w godzinach pracy to są obowiązki służbowe, po godzinach prywatnie to jak kto chce, ale jaka pewność, że ktoś inny nie napisze pod takim samym nickiem jak chętny pracownik i będzie wprowadzał zamęt i pisał złe rzeczy na konto pracownika

 31. każdy wpis można zweryfikować po nr ip, więc problemu podszywania się pod pracownika nie będzie.

 32. a poda pan nazwisko po ip jeśli ktoś będzie się podszywał pod pracownika?

 33. nie, po prostu fałszywy wpis nie zostanie opublikowany – zostanie usunięty

 34. no to skąd w takim razie będzie pan znał ip danego pracownika, żeby nie wpuszczać innych podszywaczy?

 35. wystarczy raz zadzwonić do urzędu gminy i zapytać pracownika o to, czy to on jest autorem wpisu. każdy późniejszy wpis oznaczony takim samym nr ip będzie mógł być traktowany jako autentyczny. poza tym często wystarczy zwrócić uwagę na styl wypowiedzi, by zweryfikować jej autentyczność

 36. no to będą komentarze od „empatycznych” typu: nic nie robią tylko wypisują w pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *