Strona główna / Aktualności / Gmina sprzeda górkę?

Gmina sprzeda górkę?

Całkiem prawdopodobne, że gmina sprzeda działkę na tzw. górce w centrum Ostrowitego. Jest dwóch chętnych, by kupić atrakcyjny grunt.
Być może już niebawem górka całkowicie zmieni swój wygląd. fot Kurier Słupecki

Obecnie na górce wydzielone są dwie działki. Ta od strony firmy Agropartner należy do gminy, zaś część przyległa do ul. Zachodniej, na której znajduje się sklep Mariza, od niedawna należy do Artura Czarkowskiego. Mieszkaniec Ostrowitego kupił ją od Banku Spółdzielczego w Slupcy.
– Mam fajny pomysł na zagospodarowanie górki. Byłoby to coś naprawdę pożytecznego, co wpisałoby się w krajobraz centrum Ostrowitego – zapewnia Czarkowski.
Jednak aby mógł zrealizować swą inwestycję, potrzebna mu jest druga część górki. Dlatego kilka tygodni temu wystąpił do władz gminy z pismem, w którym wyraził chęć kupna gminnej działki. Jakiś czas później, z podobnym wnioskiem do gminy wystąpił właściciel firmy Agropartner. Jego jednak interesuje tylko część działki, znajdująca się za ostrowicką siedzibą jego firmy.
Decyzję, czy górka zostanie sprzedana podejmą radni. Opinię w tej sprawie wyraziła już rada sołecka Ostrowitego. Ich zdaniem górka powinna być sprzedana, a uzyskane w tej sposób pieniądze przeznaczone na bdowę ulicy Kościelnej w Ostrowitem oraz przyległego do niej placu targowego (obecnie targowisko mieści się właśnie na górce).
Jeśli radni zdecydują się poprzeć stanowisko rady sołeckiej, ogłoszony zostanie przetarg. Wcześniej jednak będzie trzeba podzielić gminną działkę, bo póki co górka i przyległy do niej teren za Agropartnerem stanowią jedną nieruchomość.

źródło: Kurier Słupecki

11 komentarzy

 1. ciekawe co tam czarkoś planuje zrobić

 2. może maszt telefonii komórkowej postawi 🙂

 3. ciekawy komentarz na ten temat przeczytałem na slupca.pl:

  Florian
  10-11-2011 18:31
  Odpowiedz

  Tak sobie myślę,taka bogata turystycznie gmina jak nasza,a tak mało korzyści potrafimy czerpać z tego tytułu,a teraz jeszcze zanosi się,że radni sprzedadzą ostatnią i to najbardziej chyba strategiczną działkę w Gminie. Nigdy nie byłem przeciw temu,by wspierać prywatną inicjatywę,ale z tego co pamiętam to są na terenie Ostrowitego wyznaczone tereny dla chcących rozwijać swoją działalność… Szanowni radni,może pora ruszyć trochę główką,podnieść ze stołków cztery litery by zarobić najpierw trochę pieniążków do budżetu i to nie na raz. Sprzedać jest najłatwiej,pieniądze wydać tym bardziej ale nasze dzieci już nawet sprzedawać nie będą miały co. Pomyślcie,proszę o tym. I jeszcze jedno,czy wiadomo co potencjalny nowy właściciel zamierza tam robić? Bo różne już wersje słyszałem,a położenie działki obliguje do tego,by było to zastrzeżone. Już raz była podobna sytuacja,pewnie mało kto wie,że w miejscu gdzie stoi teraz “Twój market” miała być ubojnia i pod tym kątem ta działka była kupiona i wybudowany był ten budynek i tylko dzięki temu,że poprzedni właściciel zmienił plany nie doszło do tego absurdu. Wyobrażacie to sobie !!! Pozdrawiam.

 4. to tez ze slupca.pl:

  .
  11-11-2011 12:27
  Florian może poszukaj informacji u żrudła,jeżeli teren w planie zagospodarowania przewiduje działalność gospodarczą to nie widze przeszkod aby gmina sprzedała działke.Tu jest odpowidż na twoje kolejne pytanie,w ten sposób gmina zarobi pieniążki,bo wiesz jakie są podatki od działalności.Moim zdaniem to gmina powinna wspierać ludzi w tego typu działaniach.Potencjalny własciciel własciciel może robić to co w tym miejscu jest przewidziane.Florian może masz lepszy pomysł zaprezentuj go radnym przed sprzedażą,albo sam działaj.

 5. ciąg dalszy komentarzy do sprawy z http://www.slupca.pl:

  meszek liller
  12-11-2011 09:44
  Odpowiedz

  Podobno będzie tam smażalnia modliszek z bistrem. No i skoro jesteśmy w palikociarsko-gasipieskiej Łunii to domek publiczny też możliwy, bo blisko kościoła…
  Florian
  12-11-2011 21:26
  Odpowiedz

  Nie lubię jak potencjalny respondent w ogóle nie podpisuje się,bo to trochę taka rozmowa w próżnię,ale nie to jest istotą sprawy,to tylko taka moja dygresja…. Ale do sprawy… Dziękuję,że ktoś w ogóle podjął temat,bo biednie w naszym gminnym społeczeństwie z taką inicjatywą. Powiem tak…nie ja kasuję dietę radnego za każde posiedzenie i nie ja biorę pensję za stanowisko odpowiedzialne za promocję gminy,by podsuwać gotowe pomysły. Naród wybrał,naród ma prawo wymagać. Chętnie bym podyskutował o tym “na żywo”,ale właściwie nie ma nawet gdzie,bo ostatnimi czasy radni zaprzestali organizować spotkania z wyborcami. A co do tej działki,to tak jak pisałem,nie mam nic przeciw prywatnej inicjatywie,wręcz przeciwnie,ale można wszystko to pogodzić,wystarczy pomyśleć racjonalnie,czego niestety naszym rajcom brak i udowadniają to nam na każdym kroku…Nawet gdyby dziś nie było pomysłu na ten teren to powinna to być ostatnia działka jaką gmina sprzeda,ponieważ,tak jak już pisałem,jest to działka strategiczna ze względu chociażby na swoje położenie. A odnosząc się do mojego przedmówcy,jeśli ktoś już kupi tą działkę to może robić na niej co zechce i tego bym się trochę obawiał… No cóż,mam nadzieję,że może choć mała część decydentów czyta te komentarze i choć trochę wyciąga z nich wniosków… Pozdrawiam… i czekam na ciąg dalszy…

 6. AA-wyborca.To problem masz tylko ty,bo obrady rady nie są tajne,każdy obywatel ma prawo uczestniczyć i dyskutować na żywo tak jak tego pragniesz.Nie czytałeś dokładnie nowy własciciel nie może robić co zechce,to co jest w planie zagospodarowania terenu.Jeszcze jedno co rozumiesz przez słowa strategiczna działka.

 7. Kurier by się postarał to by zrobił zdjęcie tej działki,bo na fotografi umiescił inną działke,ta działka na zdjęciu to nie własność gminy.Jestem oburzona informowaniem ludzi nieprawdą.

 8. z tego co sobie przypominam to w kurierze dokładnie było opisane która działka jest gminy, a która do gminy nie należy.

 9. sodomia i gomora ..hahah….

 10. wolnoć Tomku w swoim domku…

 11. z tego co wiem czarkowski, a raczej jego mama ma w planach budowę czegoś w rodzaju domu weselnego, podobno już materiały kupili, nie wiem czy wszystkie, ale już coś tam mają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *