Strona główna / Aktualności / Gmina wyda poczcie spis wyborców

Gmina wyda poczcie spis wyborców

Gmina Ostrowite, jako jedna z nielicznych, wyda Poczcie Polskiej spis wyborców niezbędny do przygotowania wyborów prezydenckich. Uzasadnienie wójta do tej decyzji znajdą Państwo w dzisiejszym numerze Kuriera. Tam również przeczytacie stanowiska przedstawicieli pozostałych gmin z powiatu.

 

35 komentarzy

 1. żenada! Mateuszek za młodu robił podchody do PO a teraz zmiana frontu?

 2. To jest niedopuszczalne i niezgodne z prawem.

 3. A jeśli jednen nie chce głosować a dziesięciu chce ? To co wtedy? Tacy z was patrioci jak ten Don… Tus…. . Rozwalić Polske. Sprzedać.
  W sklepie w kolejce każdy z Was stoi a zagłosować się boi? Zrobiłbym tak samo. Wymogi prawne są obowiązkiem. Nikt z Was na tym miejscu nie podłożyłby się dla jakiegoś widzimisię opozycji. Gdyby oni rządzili gra byłaby w drugą stronę. Normalne.
  A na marginesie. Zobaczcie ile w naszej gminie zrobiono w dwa lata. Żaden z poprzedników nie miał takiego podejścia. Gmino rób swoje. A propagandzie powiedz ,,zapraszamy do startu w wyborach na posła. Stworzycie lepsze prawo,,.

 4. Mieszkaniec

  Wójt pokazuje swoje prawdziwe oblicze!!!!!

 5. Brawo Panie Wojt! Popieramy i jeszcze raz Brawo ! Chcemy glosowac i nikt nie może nam tego zabronić! Wszystko jest zgodne z prawem a przeciwnicy Polski zawsze rzucają kłody pod nogi zamiast przedstawić chociaż jeden mądry plan rozwoju gospodarki ale cóż z tego, oni nie potrafią nic!Pamiętamy co robili!!!

 6. Dobry prawnik i każdy może rządać odszkodowania od Gminy.To jest niedopuszczalne. RODO się kłania.

 7. A ja myślałem właśnie że to jest niezgodne z prawem , bo jeśli tak jest to ktoś chce chyba sprawę w sądzie , przecież podobno jest rodo i nikt takich danych nie może nikomu udostępniać

 8. Wydać NIE ale głosować by chcieli . Co za naród.

 9. Wejdzicie tutaj i zobaczcie dlaczego nie ma wyboru. https://twojaslupca.pl/ktora-z-gmin-przekaze-spis-wyborcow-poczcie-polskiej/ tam klikac w gmina Ostrowite,,tutaj,,

 10. Nie chcesz głosować nie bierz karty. Proste. I tyle. Nie cwaniakujcie.

 11. Cyt: ,,w świetle rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27
  kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i
  w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne
  rozporządzenie o ochronie danych). W tym miejscu należy wyjaśnić, że zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c ww.
  rozporządzenia przetwarzanie jest zgodne z prawem m.in. jeżeli jest niezbędne do wypełnienia
  obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Mając na uwadze treść cytowanego powyżej art.
  99 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z
  rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 należy stwierdzić, że na Gminę został skutecznie nałożony
  obowiązek przekazania przedmiotowych danych osobowych, a więc w świetle ogólnego
  rozporządzenia o ochronie danych przetwarzanie to jest dopuszczalne. Powyższe stanowisko
  potwierdza również oświadczenie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z dnia 24 kwietnia
  2020 r. (dostępne na: hgps://uodo.gov.pl/pl/138/1508). Dodatkowo na marginesie należy zaznaczyć,
  iż można mieć pewne wątpliwości wobec bezpieczeństwa przetwarzania wnioskowanych danych
  osobowych, bowiem zgodnie z wnioskiem spółki dane te mają być udostępnione w plikach bez haseł,
  jednakże jest to kwesia ocenna, przy której należy wziąć pod uwagę, że udostępnienie danych
  odbywać się będzie przez (z założenia) bezpieczną plajormę ePUAP. Z uwagi na powyższe należy
  stwierdzić, że przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych nie uniemożliwiają przekazania
  danych ze spisu wyborców spółce Poczta Polska S.A,,

 12. Teraz większość tylko mówi że nie można udostępniać danych bo rodo a jutro będzie zamawiał na allegro i podaje swoje dane i ma te dane sprzedający i kurier i nie wiadomo kto jeszcze ale tu już rodo go nie interesuje i jeszcze konto na Facebooku mają w którym wszystkie dane są podane. Sami dane podajecie na prawo i lewo

 13. Nie wiedziałem ,że mamy w gminie tylu fachowców !Prawników,epidemiologów,znawców Konstytucji,fachowców od ordynacji wybor czej. Wybory są zagwarantowane konstytucyjnie ! Argumenty opozycji są kłamliwe ,nielogiczne i śmieszne !Podam przykłady: Moje dane osobowe mają : Urząd Skarbowy ,Związek Emerytów i Rencistów ,Z U S ,Związek Wędkarski ,Wydział Komunikacji i długo by jeszcze wymieniać…W aptece też muszę pokazać Pesel , bo nie dostanę lekarstwa.I co powiem RODO ? Taka forma jaką zaproponował Rząd jest najbardziej bezpieczna ! Dość rozkradania Polski przez ,,liberalnych cwaniaków „spod znaku Tu..a i Ko….ska ! Pierwszy rząd,który zaczął walczyć ze złodziejami (rząd Olszewskiego ) szybko unieszkodliwiono (pamiętamy kto !) Teraz próbują zrobić to samo ! Ogarnijmy się wszyscy ,zacznijmy myśleć pozytywnie,pójdżmy na wybory i pomyślmy o przyszłości naszych dzieci i wnuków ! Chrońmy się przed wirusem ,a zwłaszcza wirusem GŁUPOTY !

 14. podatek tak ale tylko odroczyć a nie umorzyć ale sprzedać dane osobowe to Nasz Wójt potrafi to jakaś żenada

 15. Ludzie ogarnijcie się. To jest decyzja Pana Wójta, najłatwiej jest oceniać wam i podważać czyjeś decyzje. A co do RODO to wypadałoby się z nim najpierw zapoznać zanim się na nie powołamy. Brawo Panie Wójcie mądra decyzja #stophejt

 16. To może wójt się zajmie dziećmi pracującymi w naszej gminie w czasach epidemii, które powinny siedzieć w domu i uczestniczyć w zajęciach online. Gdzie jest gmina płacącą 500 plus rodzinne?

 17. Jacy tu wszyscy znawcy. Podatek uchwałą rady się odracza. Umorzyc, najlepiej. A gmina sama się zbuduje. Może chodnik?lampę? Drogę?
  A skoro dzieci pracują to niech matka z ojcem się zajmą, nie wojt. Wójt ich tam wysłał? Matka z ojcem po 500 i zapomogę to wiedzą gdzie iść. Ale do nauki to …

 18. Rolnik Uczciwy Wiejski

  Głosujemy.komuchy nikt już kraju nie odda.koniec. Uczciwy rolnik .Zagraliście nam wszystko Wy Po ,SLD ,PSL co jeszcze chcesz …..pokaż program! A Wójt rób swoje ty nie Prezydent.

 19. mieszkaniec

  Nasz wójt Mateuszek to przecież pisowiec, wystarczy zobaczyć kogo prowadza pod rękę podczas uroczystości kościelnych /jak ktoś myślał inaczej to był w błędzie – a miało być tak fajnie /. Poczuł się pewnie ale myślę, że ta decyzja zostanie kiedyś zaskarżona.

 20. Mieszkaniec coś bardzo żyjesz Wójtem. I Ty do kościoła chodzisz? taki pobożny? Nie ładnie, nie ładnie.
  Właśnie fajnie jest. Nigdy tak dobrze w gminie nie było.
  A może zazdrość? Za słaby jesteś aby się zmierzyć z Wójtem. Nie dorownasz w niczym.

 21. Zaskarżyć to można Ciebie – mieszkaniec – o pomówienia. A wtedy dopiero będzie Ci łyso jak ujawni się Twoje nazwisko. Nawet słynne RODO Ci nie pomoże 🙂

 22. Anka A propo. Jeżeli uważacie , ze to są niby

  Do Pani POLKA. Pani to tylko TV PiS ogląda. A tam jak za komuny. Wszystko cacay- zgodnie z pis prawem. Wszyscy wokół mówią ze być. I JUZ. Nic tylko współczuć?????. A jeżeli ktoś z Was mówi i myśli , że to niby zgodnie z prawem- to pogratulować znajomości.
  Oby nam się to kiedyś nie odbiło czkawką.

 23. Na nic tu wszystkich gadanie,czy ktoś wyda dane czy nie wyda to wybory się odbędą ! Chcemy głosować !! A Pan Wójt robi w Gminie dobrą robotę.BRAWO! To mądry,inteligentny człowiek ,pełen chęci i zapału do tworzenia i rozwijania Gminy. Widzimy,słyszymy ,czytamy i popieramy!

 24. Panie Wójcie, zdrowia życzę. Po prostu. A mądrali, którzy palcem w bucie dla kogoś nie kiwnęli jest u nas na pęczki.
  Przykre,że chcąc być nowoczesnymi, wielu mieszkańców zarzuca Ci obecność w kościele. Jak widać jeszcze za mało zostaliśmy doświadczeni.

 25. Pomijając RODO na którym wszyscy się tak skupiliście – nie ma ustawy o wyborach, nie ma decyzji parlamentarnej upoważniającej Pocztę do organizacji wyborów, PKW zostało wyłączone z organizacji, wyciekły wzory kart do głosowania, nie było kampanii, wybory nie będą tajne (podpisanie się numerem pesel). Ktoś tu mówił o niedouczeniu – Premier stanowi prawo? Na jego polecenie? Bez ustawy?
  Plują Wam w twarz, mówiąc, że deszcz pada, a Wy się jeszcze cieszycie – bo susza przecież. Jak bardzo jeszcze ludzie dadzą się zgnoić za ten socjal i propagandę „walki ze złodziejami”. Normą jest już przywoływanie Tuska, Opozycji, Koalicji, dawnych rządów itd. A najrzadziej powołujecie się na własny mózg. Wyłączcie wszystkie kanały TV, spójrzcie na sytuację z boku i oceńcie to działanie.

 26. zwykły człowiek

  Brawo Maciej – czytasz w moich myślach

 27. Wielki szacun dla Macieja.

 28. i tym sposobem wyborow nie ma a poczta ma wszystkich dane!!! Teraz tylko czekac na włam do serwerow poczty i wyciek danych brawo Panie wójcie!! kredyty wzięte przez hakerów bedzie pan spłacał za mieszkańców?

 29. Allegro i wszystkie inne sklepy internetowe za Ciebie ,,?,, zapłacą .
  A kto powiedział, że nie będzie korespondencyjnych? Najlepsza forma wyborów dzisiaj. Niektórzy fikaja a i tak zagłosują.

 30. Jakich serwerów? Dane były na płytach CD w plikach .txt pisanych w notatniku 🙂 XXI wiek przecież.

 31. Kupujac na allegro dobrowolnie zgadzam sie na przetwarzanie danych! Poza tym allegro nie potrzebuje mojego numeru pesel! Byc może beda korespondencyjne ale nie poczta je bedzie organizowac tylko PKW jak nie rozumiesz subtelnej roznicy Lima to najlepiej nic nie pisz! Maciej dobrze napisał kupili społeczeństwo za socjal i robią co chcą! Ciekawe kto zapłaci grube miliony za druk kart skoro dopuszczają start nowych kandydatów.

 32. Puk puk! Kto tam? Rrokurator! na jakiej podstawie Pan wydał spisy wyborców? Powiadomienia o popełnieniu przestępstwa już złożone. 30 milionów pakietów na przemial _ finał wyborów 10 maja. kto za to zapłaci?

 33. Hahahaha. Ale z Ciebie propaganda. Daj sobie spokój podatnik. Słaby jesteś. Prawo to prawo

 34. USTAWA z dnia 6 kwietnia 2020 r.
  o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  zarządzonych w 2020 r. obowiazuje. I co znawcy ? Wszyscy i tak muszą przekazać dane. Wójt wie co robi. Zbędne Wasze komentowanie.

 35. kolego Mix powołujesz sie na ustawe z 6 kwietnia ktora weszłą w życie po podpisie prezydenta czyli pod koniec zeszłego tygodnia a dane zostaly udostepnione wczesniej!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *