Strona główna / Aktualności / Kontrowersyjny znak szybko zniknął

Kontrowersyjny znak szybko zniknął

Tylko kilka dni na odcinku od Gostunia do cmentarza w Giewartowie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg przyznaje, że znak został ustawiony zbyt pochopnie.

Ograniczenie prędkości do 40 km/h od trzech lat obowiązuje przy wjeździe do Giewartowa od strony Ostrowitego, począwszy od cmentarza. W połowie grudnia odcinek z ograniczeniem został jednak znacznie wydłużony. Znak postawiono bowiem tuż za Gostuniem. Przed świętami temat ten został poruszony na sesji rady gminy. – To ogromnie ograniczenie dla mieszkańców, którzy 2 razy dziennie pokonują tę trasę dojeżdżając i wracając z pracy. Takie ograniczenie na tym odcinku jest nieadekwatne – mówiła radna Urszula Walińska. Krótko po sesji znak zniknął. To, dlaczego tak się stało, wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. – Według protokołu nadesłanego do Powiatowego Zarządu Dróg przez Wydziału Ruchu Drogowego słupeckiej policji policjanci sugerowali, że wydłużenie ograniczenia prędkości od strony Ostrowitego ujednoliciłoby dozwoloną prędkość, z jaką mogą się poruszać kierowcy w Giewartowie (ograniczenie do 40 km/h obowiązuje przy wjeździe do miejscowości od strony Słupcy, Siernicza i Kosewa). Po tym, jak dostałem kilka zgłoszeń poddających wątpliwość zasadność ograniczania prędkości do 40 km/h już od Gostunia poleciłem usunąć znak. W najbliższym czasie zostanie sporządzony projekt stałej zmiany organizacji ruchu, w którym zostanie ujęte ujednolicenie ograniczenia prędkości na terenie miejscowości Giewartów do 40 km/h, z zachowaniem ograniczenia prędkości do 50 km/h na odcinku od cmentarza w Giewartowie do m. Gostuń i z powrotem – wyjaśnia Michał Klotschke.

3 komentarze

 1. Może za sygnalizację świetlną pod szkołą w Ostrowitem trzeba by było się zabrać.
  Działa samodzielnie jak chce i kiedy chce.
  Jadąc autem 40km/h zapala czerwone dla aut a pieszego ani widu ani słychu???
  Czujników na prędkość nie ma a nawet przy dopuszczalnej prędkości często zapala czerwone i czeka się za niczym bo pieszych nie widać???
  Po co taka sygnalizacja?
  Chyba żeby stwarzać zagrożenie.

 2. Mieszkaniec

  A w Jarotkach Pani Walińska chciała z każdej strony postawić ,,garby” na drodze mimo, że są tutaj 40? na drodze Ostrowite-Giewartow jest dużo większy ruch niż w Jarotkach. To gdzie ta słynna walka o bezpieczeństwo? A może u nas nie chodziło o bezpieczeństwo?

 3. 50km/h od początku Gostunia do cmentarza w Giewartowie to jest śmiech na sali. Tam spokojnie mogłoby być 70km/h

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *