Strona główna / Aktualności / Pierwsze potwierdzone zakażenie

Pierwsze potwierdzone zakażenie

Sanepid poinformował dziś o kolejnej osobie z naszego powiatu zakażonej koronawirusem. – 86-letnia kobieta, mieszkanka powiatu słupeckiego została hospitalizowana w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Wszystkie osoby z kontaktu z zakażoną decyzją PPIS w Słupcy zostały poddane obowiązkowej kwarantannie  – czytamy w komunikacie. Jak ustaliliśmy, 86-latka jest mieszkanką gminy Ostrowite. Życzmy szybkiego powrotu do zdrowia.

11 komentarzy

 1. Oburzony mieszkaniec Ostrowitego

  Co za bzdury nie ma żadnego potwierdzonego przypadku proszę to sprostować i nie pisać takich informacji

 2. Oburzony mieszkaniec Ostrowitego skąd ta pewnosc?

 3. byla Ostrowiczanka

  Jest na 100% potwierdzony przypadek, niepotrzebnie ktoś się czuje oburzony, być może sam przebywał na imprezie z zakażoną i tak się buntuje.Ludzie uwierzcie w końcu-koronawirus istnieje i nikt Was nie mami, ani nie straszy.

 4. To prawda czy jak bo w końcu niewiem

 5. znająca historię z wiarogodnych źródeł

  Oburzony Mieszkańcu Ostrowitego-to nie żadne bzdury, skoro kobieta została hospitalizowana najpierw w słupeckim szpitalu, gdzie po pozytywnym teście na covid19 została przetransportowana do specjalistycznego szpitala w Poznaniu, a osoby mające styczność z zakażoną poddane zostały kwarantannie. Nic nie ma do prostowania, bo informacja jest prawdziwa.Nie można negować zaistniałych faktów, jeśli nawet jest to znana osoba w danym środowisku. Pozdrawiam oburzonego!

 6. Dziwne chyba nie wszyscy zostali poddani kwarantannie? Najbliższą rodzinna powinna być a nie jest. Teraz osoby które miały kontakt z tą osobą też się boją bo też mają rodziców dziadków w domu. To jest nieodpowiedzialne

 7. Oburzony – możesz tak sądzić, skoro w tym lakonicznym komunikacie nie ma podanych bliższych informacji, nie wiadomo czy to cała treść komunikatu sanepidu, nie podano wg. jakich testów rozpoznano spośród wielu gatunków koronawirusów właśnie tego o ostrych zębiskach.
  Zaraza jest teraz trendy, słyszy się nawet o tzw. pandemii, nakazuje nosić maseczki, zakazuje zgromadzeń, ogranicza dostęp do urzędów itp. Najwięcej wirusa jest w mediach. Można mieć wrażenie, że to typowy wirus medialny. Wirus ten, mający uśrednione globalne CFR poniżej 4%, przedstawiany jest w mediach jakby był to wirus ebola z CFR na poziomie 80-90%. Dmuchanie na zimne czy rozdmuchiwanie iskierki? Wyglądać to może na wzorcowy przykład fearmongeringu.
  W tej gminie żyje kilka tysięcy osób, więc jest mało prawdowpodobne, że ten wyczekiwany, tak bardzo powszechny i straszny wirus nie ukąsi tu choćby jednej starszej pani. Szkoda, że w podoby sposób nie są straszone społeczeństwa statystykami tygodniowej umieralności na nowotwory, alkoholizm, nikotynizm, grypę, czy w wyniku wypadków drogowych. Przy nich ta obecna zaraza jest tak śmiercionośna i zjadliwa jak katar u Eskimosa.
  Zdrowia!

 8. Ale po co te zbędne komentarze. Jesteście tak bardzo ciekawi? Zadzwońcie do zainteresowanych i sie dowiecie. To nic nie kosztuje a zaoszczędzi Wam niepotrzebnie marnowanego czasu na plotki. Prawda? Najlepiej zróbcie też sobie test. Pewności nigdy za wiele. Trzymajcie się. Do usłyszenia w następnych newsach.
  …Na szczęście dzisiaj WP podała informację o leku. Niedługo nie bedziecie mieli o czym pisać .

 9. Dajcie już spokój.Ale też mi afera.Zainteresowanie wielce się zrobiło.To weźcie się też przebadajcie i tych gdzie spędzała czas skoro niby go dostała.bo sama go nie stworzyła. Skupcie się kto obok was stoi … A z Tego co wiem Pani Wynik Poznanski potwierdził test negatywny.NIe ma co prostować pomyłki się zdążają. Jak wszędzie . Obyście nie trafili na taką przygodę sami kiedyś.pozdrawiam

 10. Tyle zgonow teraz w Ostrowitem, ze pewnie to bezobjawowy COVID.

 11. Dla mnie to jest chore podejście niektórych do tej sytuacji. Covid jest i tyle. Są obostrzenia to się stosuj i bez gadania. Ty możesz przejść delikatnie a są ludzie o obniżonej odporności starsi ludzie którzy się poprostu boją. Zrozumcie to w końcu… Nos maseczkę i nie roznos zarazkow proste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *