Strona główna / Aktualności / Kosewo: Zostawili bałagan nad jeziorem

Kosewo: Zostawili bałagan nad jeziorem

– Zabrali tylko snopki , a to, co się porozrywało zostawili na brzegu, blokując główne dojście do jeziora – mieszkańcy Kosewa skarżą się na działanie firmy, która wycinała trzcinę.

Wycinka trzciny nad jeziorem Powidzkim w Kosewie prowadzona była trzy tygodnie temu. Niestety, do dziś widać efekty tych prac, a w zasadzie zaniedbań pracowników. – W Kosewie są tylko trzy dojścia do wody, dlatego wszystko zwieźli na brzeg przy ul. Jeziornej. Zabrali tylko snopki, a to, co się porozrywało zostawili. Wiatr wszystko rozwiewa, a jak popada deszcz to wszystko będzie gniło i popłynie do jeziora – opisują sytuację mieszkańcy Kosewa. Zwracają też uwagę na inny problem. – Idąc wzdłuż jeziora można zauważyć gałęzie czy skoszoną trawę. Letnikom najlepiej wyrzucić te śmieci przez płot. Na działce mają czysto, a w trzcinie przecież nie widać – mówią mieszkańcy.

Jeden komentarz

  1. Mam nadzieję, że firma która ma pozwolenie na wycinkę uprzątnie ten bałagan lub zabiorą jej to ,,pozwolenie”. Zgłosiłam już do Urzędu. sprawa natychmiastowo poszła dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.