Strona główna / Aktualności / Kuba ma już cyberoko

Kuba ma już cyberoko

Cyberoko, które udało się kupić dzięki wpłatom ludzi dobrej woli, stoi już w pokoju Kuby Woźniaka.

Urządzenie dotarło do Kuby kilka dni przed świętami. – Dzielimy się z Wami wspaniałymi wiadomościami. Kuba przeszedł pozytywnie testy kwalifikacyjne do użytkowania cyberoka. Wszystkie formalności zostały już także załatwione, sfinalizowane, sprzęt jest własnością Kuby i stoi u niego w pokoju – poinformowała mama Kuby.
Cyberoko ułatwi nastolatkowi komunikowanie się oraz zapewni rehabilitację neurologiczną, niezbędną do odzyskania pełnej sprawności, a także rozrywkę Kuba obsługuje cyberoko za pomocą gałek ocznych. Można również sprzęt obsługiwać dotykowo, jednak Kubie w tej chwili brakuje sprawności.
Ponad 30 tys. zł na zakup cyberoka udało się zebrać w ciągu trwającej kilka miesięcy internetowej zbiórki na portalu pomagam.pl. Trafiały tam pieniądze z bezpośrednich wpłat, ale również licytacji, które prowadzone były na facebooku.

Kuba i jego bliscy dziękują wszystkim za okazaną pomoc. Na zakup cyberoka dokonano 576 wpłat, których średnia wyniosła 53 zł. – Dziękujemy z całego serca, bez WAS nie udałoby się! – mówi mama Kuby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *