Strona główna / Aktualności / Nie chcą u siebie kolejnego zakładu

Nie chcą u siebie kolejnego zakładu

Mieszkańcy sołectwa Mieczownica protestują przeciwko budowie na ich terenie kolejnego zakładu. – Nasza społeczność ma takie same prawa do godnych warunków życia jak mieszkańcy Ostrowitego czy Tomaszewa – podkreślają w piśmie do wójta i radnych.

W Mieczownicy, w pobliżu kurników Konspolu inna firma zamierza wybudować zakład produkcji olejów z tworzyw sztucznych wraz z niezbędną infrastrukturą. Mieszkańcy sołectwa zdecydowanie się temu sprzeciwiają. Napisali oficjalny protest do wójta i rady gminy. Czytamy w nim m.in.: – Z dużym niepokojem i obawami o przyszłość naszego środowiska naturalnego odbieramy informację dot. planowanej inwestycji na terenie naszego sołectwa. Obawy te potęguje dziwna cisza informacyjna wokół tego tematu. Wygląda to tak jakby Władze Gminy chciały przekazać jak najmniej informacji na temat wspomnianej inwestycji i jej wpływu na środowisko. Z taką postawą Władz Gminy stanowczo nie zgadza się społeczność naszego sołectwa. Znakiem rozpoznawczym sołectwa Mieczownica były wysokie walory rekreacyjne, które uległy pewnej degradacji poprzez zlokalizowanie tutaj ferm drobiu. Jest to jednak produkcja rolnicza (produkcja żywności) i taka lokalizacja jest uzasadniona. Lokalizacja na terenie naszego sołectwa przemysłowej utylizacji odpadów niebezpiecznych będzie dopełnieniem całkowitej degradacji środowiska w naszym sołectwie. Pragniemy również zauważyć, że na terenie gminy jest więcej sołectw, nie tylko Mieczownica. Koncentracja tylu niekorzystnych dla środowiska emitentów szkodliwych substancji jest przejawem nieliczenia się z warunkami, w jakich przyjdzie żyć miejscowej społeczności. Nasza społeczność ma takie same prawa do godnych warunków życia jak mieszkańcy Ostrowitego czy Tomaszewa. W obecnym stanie wiedzy na temat planowanej inwestycji stanowczo protestujemy przeciwko lokalizacji zakładu produkcji olejów z tworzyw sztucznych wraz z niezbędną infrastrukturą.

7 komentarzy

 1. Anka/byla mieszkanka

  A nowe kurniki ,,stadniny,, , ktore maja powstac juz nie pachna? Dziwne… ludzie przewrotni sa. Po prace pojda pierwsi.
  Ostatnio czytalam w kurierze ze blok ma byc robiony. Tez nie przeszkadza? A moze za duzo mieszkan i ludzi bedzie.
  Co sie z wami ludzie dzieje.
  Taku zaklad na pewno musi miec zgody jakies. Jak nie dostana to nie pobuduja. Proste. A dzisiejsza wladza jest bardzo nastawiona na srodowisko. Wiec spokojnie.

 2. i bardzo dobrze ze taki zaklad powstanie

 3. Podatnik GMiny

  Ah ta Mieczownica.Pani Sołtys co za plotki pani KNuje.Czy Pani NIe wstyd .OBy PAn Radny okazał się GOdna Wiedza w tej Sprawie.BRawo dla Władz potrzebujemy pracy .A jeśli LUdzie z mieczownicy nie to szacun. My z z np GIewartowa tak.

 4. zachodni wiatr

  Proponuje lepszą lokalizacje- jakieś dwa kilometry na północ od Mieczownicy

 5. Mieszkaniec gminy

  Robi się coś dla Mieczownicy – żle ; nie robi się też żle ; Ludzie- czy wy to rozumiecie ? Bo ja nie !

 6. pan … przekupi władze i kurniki powstaną. Niech budują firmy by Gmina mogła się rozwijać a nie tylko żyć komunizmem

 7. Mieszkaniec

  Wydaje mi się że przy tak dużej inwestycji pierwszą rzeczą powinna być konsultacja z mieszkańcami a nie przesłuchania czegoś po cichu pod stołem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *