Strona główna / Aktualności / Niebezpiecznie na cmentarzu. Uważajcie!

Niebezpiecznie na cmentarzu. Uważajcie!

Zastanawialiście się kiedyś, czy oznaczenie sektorów na ostrowickim cmentarzu ostrymi, metalowymi tabliczkami to właściwe rozwiazanie? W dzień pewnie spełniają swoje zadanie, ale po zmroku są o wiele bardziej niebezpieczne, niż pomocne. Wczoraj przekonałem się o tym na własnej skórze. Idąc wieczorem po cmentarzu nadziałem się na jedną z zamontowanych przy głównej ale tabliczce. Efekt widzicie na zdjęciu poniżej – podarte spodnie i poharatana noga. Na szczęście rana nie jest poważna, a i zniszczone spodnie jakoś przeboleje. Ktoś pewnie powie, że było trzeba uważać. Zgoda, na przyszłość będę bardziej uważny. Ale po co w ogóle stwarzać na cmentarzu takie zagrożenie? Przecież co roku, we Wszystkich Świętych mnóstwo ludzi odwiedza po zmroku cmentarz. Chodzą osoby starsze, chodzą dzieci. Przez te tabliczki naprawdę może dojść do nieszczęścia. Może warto pomyśleć o innym oznakowaniu sektorów, albo chociaż tak przerobić tabliczki, by narożniki nie były tak ostre.

17 komentarzy

 1. Parafianie pozwalają księdzu na wszystko

 2. Była parafianka

  Ja też nie dawno jak latem padłam ofiarą owych nieszczęsny tabliczek. Byłam na pogrzebie i kiedy tłum ludzi przechodził z kwiatami aby odłożyć je na grób zmarłej, ja cofnelam się parę kroków do tyłu i zranił się w nogę. Myślę że te tabliczki są bardzo niebezpieczne powinny być zmienione.

 3. Mieszkanka gminy

  Zgadzam się z opinią. Tu obyło się bez szycia. Niestety nie u mojej mamy. Mama w lipcu potknęła się o tabliczkę na cmentarzu. Nie obyło się bez szycia. Miala 3 szwy na stopie. Blizna pozostała i jest w bardzo widocznym miejscu.

 4. mnie spotkalo to samo minelo ponad rok a blizna jest do dzis

 5. Pijany byłeś;)

 6. To spotkało wczoraj moja mamę. Potknela się o tabliczkę cofajac się. Gdybym jej nie złapał przewrocilaby się wprost na narożnik nagrobka.
  Strach myśleć co by mogło się wydarzyć….

 7. Bo to pewnie nasza wina, że nie widzimy tabliczek, jesteśmy niostrozni,albo Bóg wie co jeszcze. Gdyby były pieniądze to ksiądz zapewne zrobiłby bardziej widoczne oznaczenia no ale cóż niestac na wywóz śmieci a co tu mówić o naszym bezpieczeństwie haha

 8. Mojego męża też to spotkało w tym roku, spodnie podarte noga zraniona buty rozwalone. Tabliczki są bardzo ostre a przy tym bardzo niebezpieczne.

 9. K. oznaczył na szybko, żeby haracz pobierać. Teraz wszystko ponumerowane i nikt go nie oszuka. To wszystko jest chore…

 10. mogłaś sama iść to by tego nie było, a tak to gamoń sie wywalił na tabliczce

 11. I moja córka wczoraj dwukrotnie potknęła się o tabliczkę 🙁

 12. Ostre tabliczki, porozciągane sznurki nasz wojskowy niezłe zasieki robi na cmentarzu.

 13. Nie ma co pisać tylko iść, wyrwać i rzucić pod drzwi „zarządcy” w sutannie. Może ten metal mu się przyda na jakąś kolejną inwestycję budowlaną…

 14. Nie mówcie tak bo zaraz wyjdzie szarańcza i będzie zbierać pieniądze na nowe zmodernizowane tabliczki.

 15. Taki wojskowy to może się nie znać i nie mieć wyobraźni ale wykonawca powinien o tym pomyśleć …

 16. Pariafianin

  Wykonawca poszedł na łatwiznę nie zastanowił się i nie pomyślał o bezpieczeństwie tylko pieniądze zgarnoł

 17. odszkodowanie

  Pokładne zapłacone więc cmentarz ubezpieczony być powinien.
  Wszyscy poszkodowani powinni wystąpić o odszkodowanie z ubezpieczenia cmentarza.
  Jeśli takowego ubezpieczenia zarządca nie opłaca to sprawa cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.