Strona główna / Aktualności / Nowy pomysł na ośrodek. Powstanie dom opieki?

Nowy pomysł na ośrodek. Powstanie dom opieki?

Gmina Ostrowite złożyła do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wniosek o dofinansowanie utworzenia w Giewartowie Dziennego Domu „Senior+”, w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. 

W ramach tego przedsięwzięcia, które opiewa na kwotę 375 tys. zł, planuje się przebudowę budynku, w którym mieścił się ośrodek zdrowia na dzienny dom opieki oraz zakup wyposażenia do tego obiektu – czytamy na stronie gminy. Urzędnicy podkreślają, że złożenie wniosku nie jest równoznaczne z otrzymaniem wsparcia finansowego.

Dotychczas mówiło się o tym, że stary ośrodek zdrowia będzie zaadaptowany na świetlicę wiejską. Według założeń projektu, obiekt miałby być jednocześnie świetlicą i domem seniora.

Więcej na temat projektu napiszemy w najbliższym wydaniu Kuriera.

17 komentarzy

 1. No to mieszkańcy kolejny raz zostali przez urzędników zrobieni w konia.Jeżeli powstanie dom seniora(może za parę lat) to wieś nie doczeka się tak upragnionego miejsca spotkań.Nie dość,że wszystkie decyzje podejmują władze w Ostrowitem,mieszkańców się nikt nie pyta o zgodę.Pani sołtys też nie zorganizowała spotkania z mieszkańcami aby omówić sprawę.I dostaliście drodzy mieszkańcy „kwaśne jabłko” za to,że nie głosowaliście na obecnego wójta.
  A fundacja Giewartów z tego co plotka gminna głosi otrzymała dotację i to dużą na dom seniora.Konkurencja dla pomysłu gminy.

 2. I znowu Giewartów dostanie nic.Nie będzie świetlicy,bo zanim marszałek przychyli się pozytywnie do projektu to mimą miesiące.Remont ośrodka za pieniędze z funduszu sołeckiego trwa już tak długo, a miał być skończony jeszcze w starym roku.
  No i co mieszkańcy pokazali wam gdzie stoicie w szeregu.

 3. Po co w jednej wsi dwa domy seniora ? Przecież Pani Spodkobierczyni też wystąpiła o taki dom ?!

 4. Jedna świetlica jeszcze nie skończona a tyle ma się tam zmieścić. No proszę. A co z innymi miejscowościami ? Giewartów Holendry ? Mają ładna salę , Gostuń , Naprusewo itp? Dlaczego tam nie zrobić Domu Seniora ? Może inne wsie chciałyby też mieć coś zrobione ?

 5. Przecież budynek jest taki wielki,że wszystko się zmieści. Pokazują wsi Giewartów,że tak dużo chcą dla niej zrobić no ale później będzie,że marszałek nie dał pieniędzy no i przykro.Może cały ten klub czy jak chce urząd dom dziennego pobytu zrobić w nowym ośrodku zdrowia.Nowy,duży, jest lekarz,pielęgniarka.
  W dziennym domu seniora musi być osoba która się będzie mini zajmować,dom musi być otwarty od poniedziałku do piątku przez osiem godzin.Musi być sala spotkań,kuchnia,łazienki bez bariar architektonicznych.Trudno mi sobie wyobrazić,żeby w budynku starego ośrodka było na wszystko miejsce.Życzę spełnienia zaplanowanej rozbudowy domu i umieszczenia wszystkich organizacji w tym miejscu.Powodzenia.

 6. Giewartowianin

  O czym tu pisac. To jest juz smieszne. Ludzie kochani najpierw pretensje ze w poprzedniej kadencji gmina nie zlozyla ani jednego wniosku na Giewartow. Teraz zlozono i tez nie pasuje. Nie robic zle, robic jeszcze gorzej. Tu nikt nigdy nie dogodzi. Lub… hm… jednej Pani z Giewartowa, ktora najkrocej tam mieszka? Ciesze sie ze bedziemy mieli kompleks i wyremontowany, i doposazony caly budynek. Bedzie na kazda chwile i dla Wszystkich.
  W reiwtalizacji mialoby byc przedszkole tak? Gdyby tak sie stalo to mieszkancy wogole nie mogliby wchodzic na taki osrodek. Trudno zrozumiec?
  A co nas obchodzi spadkobierczyni? Z tego co wiem to im tez rewitalizacja nie przeszla. A Konserwator nie zezwoli na inne wykorzystanie palacu nic pierwotnie.

 7. Jakąś knajpę lepiej byście otworzyli , zobaczcie ile latem się dzieje w Powidzu , czym chcecie turystów przyciągnąć domem seniora?

 8. gmina knajpe?? haha dobre. sam otwórz. co za p….

 9. Debinke nr 2 a tu nic…

 10. zawiedziona

  W dosłownym tłumaczeniu: dzięki domowi seniora powstaną nowe etaty do obsady osobami popierającymi wójta- rzecz jasna – można się domyśleć o kogo chodzi; o świetlicy mogą powstawać już opowiadania typu co by było gdyby. chociaż zanim powstanie dom seniora, to obecne osoby w średnim wieku, którym zależało na miejscu spotkań, akurat będą się kwalifikowały do przyjęcia do domu seniora. Gotowaniem dla seniorów zajmie się koło gospodyń i będzie pięknie. Żal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  podobno Giewartów to miejscowość turystyczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

 11. Proponuję ogłosić autonomię giewartowska lub rzesze giewartowska i ustanowić kanclerza i będzie spokój

 12. Mieszkam w Giewartowie już prawie 19 lat.Wiele sił i czasu poświęciłam na różne działania na rzecz naszej społeczności,a ci co mnie znają wiedzą o czym piszę.Teraz wyszła kwestia starego ośrodka zdrowia.Przez wiele lat działając w radzie sołeckiej i później staraliśmy się z wieloma osobami o to aby pozyskać miejsce gdzie moglibyśmy spotykać się robić imprezy , mieć takie nasze mieszkańców miejsce.Wreszcie nadażyła się okazja,że były wójt obiecał,że to miejsce będzie w budynku po ośrodku zdrowia.I też tak się stało.Zabezpieczyliśmy pieniądze z funduszu sołeckiego na przeprowadzenie remontu,zakupu wyposażenia,stołów krzeseł,zastawy stołowej i innych.Gmina przysłała ekipę remontową i czekamy na oddanie budynku.Nagle gmina wystąpiła o pozyskanie środków na „Dom dziennego pobytu”Senior”+. Nie na KLUB SENIORA tylko na DOM DZIENNEGO POBYTU SENIOR + Jeżeli państwo chcecie dowiedzieć się jakie muszą być wymogi dla takiego domu to nalęży przeczytać dokładnie ustawę o tych przedsięwzięciach.Nie jest to łatwa sprawa,bo co innego jest Klub Seniora a co innego dom dziennego pobytu.Wiadomo,że marszałek województwa przyzna środki na dom to musimy spełnić wiele warunków.Nie chodzi o to by nie było nic dla seniorów,ale nie kosztem mieszkańców.Na końcu się okaże,że Dom po godzinie 15 czy 16 musi być zamykany i nikt nie będzie miał tam dostępu.Dom musi mieć takie pomieszczenia jak: szatnia,kuchnia,łazienki dla osób niepełnosprawnych,damskie i męskie,sala dla rehabilitacji,do odpoczynku czyli wiele pokoi.Wydaje mi się,że ten budynek na tyle organizacji,które mają być w nim umieszczone,nie spełnia warunków.Może byście Państwo się zainteresowali jak on wygląda w środku to należy się go odwiedzić.Już też jestem seniorką i podpisuję się pod rozsądnym projektem dla seniorów,ale ten taki się nie wydaje.

  Z poważaniem

  A.Szala

 13. Jak się człowiek nie obróci du.a zawsze z tyłu.

 14. Giewartowianin

  Pani Szala. Niestety nigdy nikt Pani nie dogodzi. Tak to jest z czlowiekiem. Jeszcze nie zrealizowano programu a Pani juz wie najlepiej. Znachor/ jasnowidz sie znalazl. Poczekaj Pani na zakonczenie projektu i dopiero komentuj. Za duzo wybiega Pani w przyszlosc. W nic Pani nie wierzy? Hm… Zreszta… ma Pani mozliwosc niedlugo byc soltysem. Ale kto wybierze?

 15. Giewartowianin to widać rodzina wójta 😂. Podpisać się nie umie a ludzi wyzywa .

 16. Ja przynajmniej mam odwagę pisać jawnie.Nie startuję na sołtysa.Giewartowianin – niech Pan przeczyta ustawę jak to ma wyglądać,wejdzie do tego budynku i go obejrzy i wtedy pisze.Tacy ludzie jak Pan co nigdy palcem dla tej społeczności nie kiwnęli , nie uczestniczy w życiu społecznym wsi,nie chodzi na zebrania,mówi o tym,że ja wybiegam w przyszłość,a co mam wybiegać w przeszłość.W przeszłości było widać co zrobiono dla wsi.Podoba mi się jak na imprezach zorganizowanych przez sołtysa i radę sołecką bawią się dzieci,bawią się rodzice tych dzieci,jak na biesiadach bawią się mieszkańcy w różnym wieku.I walcząc o miejsce dla społeczności naszej wsi,popieram różne działania urzędu, ale rozsądne.

 17. Kolega z Giewartowa.

  Czas Wymienić Sołtysów w każdej Wsi!
  Czas na Młodych.
  pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.