Strona główna / Aktualności / Ostrowite: Proboszcz o parach bez ślubu

Ostrowite: Proboszcz o parach bez ślubu

Na dzisiejszych mszach św. ostrowicki proboszcz znowu mówił na temat parafian, którzy żyją w niesakramentalnych związkach. Przypomniał, że kodeks kanoniczny nazywa takie osoby publicznymi grzesznikami.

Podczas ogłoszeń parafialnych ks. Tadeusz Skonieczny podsumował kolędę duszpasterską, która w minionym tygodniu dobiegła końca. Ubolewał, że wielu parafian żyje w związkach niesakramentalnych. Jak wynika z wyliczeń proboszcza, na terenie parafii jest 31 osób, które żyją samotnie, po rozwodach. Bez ślubu żyją ogólnie 44 pary. 27 z nich ślubu wziąć nie może, bo jedna z osób jest po rozwodzie. Proboszcza najbardziej niepokoi fakt, że 17 z tych par nie ma żadnych przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa.

– Te osoby nazywają się chrześcijanami. A jak wygląda ich życie? – pytał proboszcz.

10 komentarzy

 1. napuszony indor

  I po co wracacie do tego problemu! chce to niech sobie opowiada z tej ambony co mu sie podoba! nie was dotyczy sprawa tylko tych osob i nie wy ani proboscz bedziecie ich rozliczac! jest to moja ostatnia wizyta na tej stronie! nie ma tu nic sensownego taki lokalny ostrowicki Fakt!

 2. (…) niech sam sie nad soba najpierw zastanowi i gów*o go obchodzi jak żyją inni.jemu chodzi o pieniądze (…)

 3. chrześcijanin

  Panie „tod”
  „(…) niech sam sie nad soba najpierw zastanowi i gów*o go obchodzi jak żyją inni.jemu chodzi o pieniądze (…)” – naprawdę Pan tak myśli??? jest Pan tak pusty, czy jaki, bo aż brak słów…
  Proboszcza muszą interesować sprawy Parafian, to przecież jasne… Nie licz wszystkich swoją miarą…
  pozdrawiam mile

 4. Napuszony indor- ” I po co wracacie do tego problemu! chce to niech sobie opowiada z tej ambony co mu sie podoba! nie was dotyczy sprawa tylko tych osob i nie wy ani proboscz bedziecie ich rozliczac!” – lubię to!

 5. niech lepiej odda dlug i zajmnie sie swoimi problemami

 6. na taczkach go wywieźć

 7. jeszcze trochę wytrzymajcie, niedługo przyjdzie nowy

 8. Ludzie opamiętajcie się wy nie wiecie co wy tu wypisujecie nagrajcie się i posłuchajcie i wy się nazywacie l
  katolikami. nigdy nie byłem za księżmi ale teraz nie znając sedna i sensu słów wypowiadanych, Prowadzicie polemikę na temat sobie nie znany. ktoś kto na troszkę rozumu nie pisze takich słów .Wasze człowieczeństwo się zatraca, wasz sens życia ginie. Módlcie się o zdrowie bo o rozum za p………

 9. opamiętajcie się!!

 10. Jak bedzie o tym co niedziela mówił,to to temat spowszednieje i nie będzie budził takich kontrowersji.
  A proboszcz powinien się wziąć raczej za pijaków,którzy psychicznie wykańczaja swoje rodziny,przepijaja każdy grosz i mają w głębokim poważaniu nauki szanownego proboszcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.