Strona główna / Aktualności / Podarował gminie swój dom. W zamian dostanie…

Podarował gminie swój dom. W zamian dostanie…

Gmina Ostrowite przejęła zabudowaną działkę w centrum Ostrowitego. Stojący tam dom zostanie wyburzony, a teren zagospodarowany.

Gmina już od kilku lat próbowała przejąć tę nieruchomość, a mieszkającym tam braciom zapewnić mieszkanie. Mężczyźni mieszkali bowiem w fatalnych warunkach. Młodszy z braci – Grzegorz, który formalnie był właścicielem domu i działki nie chciał jednak przyjąć propozycji władz gminy. Niedawno zmienił zdanie, ale nie zdążył swojej woli przekazać gminie, bo poważnie zachorował. Miesiąc temu, dzień przed wigilią zmarł. Po jego śmierci właścicielem rodzinnego majątku został brat Jarosław, ostatni z żyjących członków najbliższej rodziny. On od razu zgodził się na propozycję wójta. Przed notariuszem oświadczył, że daruje gminie 13-arową działkę wraz z domem. Gmina z kolei zobowiązała się dożywotnio zapewnić mu mieszkanie komunalne, za które nie będzie pobierać opłat najmu oraz pomoc ze strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przez najbliższe miesiące pan Jarosław będzie mieszkać w mieszkaniu znajdującym się w ośrodku zdrowia w Ostrowitem (przed laty funkcjonowało tam przedszkole). Będzie mógł też liczyć na pomoc ze strony GOPSu. Pan Jarosław zadeklarował też chęć uczestnictwa w zajęciach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lucynowie.

Kiedy mężczyzna opuści rodzinny dom, pracownicy gospodarczy gminy będą mogli rozpocząć porządkowanie działki. Pracy będzie mnóstwo, bo teren przez lata był zaniedbywany przez właścicieli. Dom, w którym mieszkali zostanie wyburzony. Cała działka, która dotychczas raczej szpeciła krajobraz Ostrowitego, teraz ma się stać wizytówką miejscowości. Co tam dokładnie będzie, tego władze gminy jeszcze nie zdradzają. Wiemy tylko, że na skraju działki, niedaleko przystanku gmina ma wybudować niewielkie mieszkanie, w którym docelowo zamieszka dotychczasowy właściciel nieruchomości.

3 komentarze

  1. Panie wójcie jest Pan wielki…

  2. zdzisław b

    Mówiłem to wiele razy ale nie podpisuję się ssss

  3. Panie wójcie jest Pan wielkim obajtkiem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *