Strona główna / Aktualności / Powstanie tu klub dziecięcy. To już pewne!

Powstanie tu klub dziecięcy. To już pewne!

Gmina dostała dofinansowanie na utworzenie w Ostrowitem gminnego klubu dziecięcego. Znajdzie w nim miejsce 16 dzieci w wieku do 3 lat.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o złożeniu przez gminę wniosku, w ramach programu Maluch+. Dziś już wiemy, że został on pozytywnie oceniony i wybrany do dofinansowania. Gmina Ostrowite dostanie 486 tys. zł dotacji. Z własnego budżetu dołoży 120 tys. zł. Za łącznie ponad 600 tys. zł stara sala gimnastyczna przy ostrowickiej szkole zostanie zaadaptowana właśnie na gminny klub dziecięcy. W ramach zadania zostaną m.in. dostosowane pomieszczenia do potrzeb dzieci, w tym do wymogów budowlanych, sanitarno – higienicznych, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zostanie zakupione i zamontowane wyposażenie, a także powstanie plac zabaw wraz z bezpieczną nawierzchnią i ogrodzeniem. Klub rozpocznie działalność z początkiem nowego roku szkolnego.

3 komentarze

  1. Kiedy rekrutacja?

  2. 37500 na dziecko?

    Przepraszam bardzo 16 dzieci a inwestycja za 600 tyś zł.
    Trochę dużo kasy jak za 16 miejsc???

  3. Mam nadzieję, że wszystkie dzieci będą miały możliwość. Jest to szansa dla osób niepracujacych. W sensie gdzie ojciec pracuje a matka mogłaby iść choć na 1/2 etatu. Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.