Strona główna / Aktualności / Proboszcz odwołuje rekolekcje. „Jestem do dyspozycji”

Proboszcz odwołuje rekolekcje. „Jestem do dyspozycji”

Ks. Jacek Dziel, proboszcz parafii w Giewartowie zdecydował o odwołaniu rekolekcji i wszystkich spotkań parafialnych. – W tym tygodniu w kościele będą tylko Msze święte, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia (nie będzie też Drogi Krzyżowej). W zależności od rozwoju sytuacji dalsze decyzje dotyczące kolejnego tygodnia podejmę w sobotę – czytamy na facebooku parafii.

Proboszcz zwrócił się też z apelem do parafian: – Proszę też Was wszystkich o trwanie na modlitwie: w naszych rodzinach (które są kościołami domowymi) i w naszym kościele podczas indywidualnej adoracji. Kościół nasz będzie otwarty, aby zawsze można było wejść i prosić o Boże zmiłowanie dla nas. Po każdej Mszy św. w naszym kościele prosić będziemy o wstawiennictwo św. Rocha i śpiewać – zgodnie z tradycją naszych Ojców – suplikacje.
Bardzo proszę o roztropność w naszych postawach i relacjach z innymi oraz o gorliwość w modlitwie za ludzi chorych i zarażonych, jak również w intencji wszelkich służb. Niech będzie to też czas wzajemnej sąsiedzkiej pomoc. Jednocześnie informuję, że jestem do dyspozycji, gdyby była potrzebna jakakolwiek pomoc indywidualna, spotkanie z chorym itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.