Strona główna / Aktualności / Ruszył nabór do Domu Seniora w Giewartowie

Ruszył nabór do Domu Seniora w Giewartowie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowitem ogłasza nabór do Dziennego Domu Seniora w Giewartowie. Rekrutacja potrwa do 23 grudnia 2019 r. Formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami można m.in. składać w GOPS Ostrowite, w Biurze Obsługi Interesanta.

Do Dziennego Domu Seniora będą przyjmowane osoby spełniające łącznie następujące kryteria:

– Mieszkaniec Gminy Ostrowite.

– Osoba w wieku powyżej 60 lat.

– Osoba niesamodzielna. Poprzez niesamodzielność definiuje się także niemożność samodzielnego funkcjonowania, tj. wykonywania czynności dnia codziennego takich jak: samodzielne jedzenie, przygotowanie posiłków, wykonywanie prac domowych, przyjmowanie leków, dokonywanie zakupów.

– Osoba zagrożona ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.  Tutaj uwzględnia się m.in. osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

– Osoba bierna zawodowo, tj. osoba niepracująca i nieposzukująca pracy. W grupie osób biernych zawodowo znajdują się m.in.: osoby niewykazujące chęci do zatrudnienia mimo posiadania zdolności do podjęcia pracy, osoby starsze (w wieku emerytalnym) lub takie, które są w wieku produkcyjnym, ale uzyskały uprawnienia rentowe i nie zamierzają powrócić na rynek pracy).

Liczba miejsc: 15.

Udział w projekcie jest bezpłatny dla osoby, której dochód nie przekracza:
– 3154,50 zł netto na osobę samotnie gospodarującą lub

– 2 376,00 zł netto na osobę w rodzinie.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 30 grudnia.

Dzienny Dom Seniora rozpocznie funkcjonować od 2 stycznia 2020 r. Będzie on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Dla uczestników przewiduje się 2 posiłki, w tym jeden ciepły.

źródło: UG Ostrowite

Formularz zgłoszeniowy
Typ: pdf Rozmiar: 0.27 Mb

 

 

Regulamin projektu
Typ: pdf Rozmiar: 0.24 Mb

 

 

Karta oceny formularza zgłoszeniowego
Typ: pdf Rozmiar: 0.16 Mb

3 komentarze

  1. Mieszkaniec

    Inicjatywa bardzo szlachetna chwali się władze gminy za powstanie takiego ośrodka. Jedynie ryterium 5 to coś strasznego jbudzace odraze j7a z moich podatków mam finansować osoby którym przez całe życie się nie chciało pracować? To już jest skandal.

  2. Czytałam. Ale sądzę, że bardziej chodzi o fakt, ze osoby po 60 nie zawsze są pożądane do pracy i stąd ta ,,bierność,,

  3. wierzyć mi się nie chce jak to czytam, ludzie czy wy już rozum straciliście, co wy piszecie? Władzom gminy należą się podziękowania za taką inicjatywę i wyraz okazanego szacunku dla osób starszych, osób którzy nie tak jak piszesz i jak ci się wydaje – a wręcz przeciwnie – ciężko pracowali na swoją emeryturę i przyszłość a przede wszystkim i na twoją bo to jeszcze z ich ciężkiej pracy masz dzisiaj 500 plus i inne daniny z których może korzystasz?, Czy fakt że ktoś osiągnął zacny wiek, jest schorowany i spracowany u schyłku swojej egzystencji oznacza bierność ? Jedyne co sprawiedliwe na tym świecie to starość, nikogo to nie uchroni, wszyscy będziemy starzy zastanów się czy ty chciałbyś być wyizolowany ze środowiska i społeczeństwa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *