Strona główna / Aktualności / Słupecki lekarz apeluje

Słupecki lekarz apeluje

Odpowiedzialność, rozwaga i rozsądek to w tym trudnym czasie najważniejsze cechy, dzięki którym możemy pokonać pandemię wywołaną przez koronawirusa – pisze Piotr Kaźmierski (na zdjęciu), lekarz pracujący w słupeckim szpitalu. Apeluje przy tym do wszystkich, aby nie brać udziału w zgromadzeniach nie tylko do 50 osób, ale nawet tych 10-cio osobowych i mniejszych, jeśli nie jest to konieczne. – Pamiętajmy, że jeden nieodpowiedzialny zakażony może być przyczyną kwarantanny tysiąca kolejnych osób. To nie są żarty. Jako lekarz boję się sytuacji, w której szpitale, także nasz słupecki nie będą wydolne pomieścić i pomóc wszystkim potrzebującym pomocy szpitalnej – wystarczy kilku nieodpowiedzialnych zakażonych. Dlatego proszę wszystkie Osoby o rozwagę, proszę stosować się do komunikatów Pana Premiera, Władz naszego miasta i powiatu, proszę o pozostanie w domu jak najdłużej możecie. Proszę także Proboszczów naszego miasta i okolic oraz wszystkich Innych o zawieszenie publicznych mszy, rekolekcji, spowiedzi, nawet jeśli nie ma jeszcze decyzji Episkopatu…- nie ryzykujmy zdrowia i życia Ludzkiego, bądźmy mądrzy i solidarni w walce przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Razem damy radę – pisze słupecki lekarz.

Jeden komentarz

  1. Zapytaj kto

    Dobrze prawi, polać mu 50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.