Strona główna / Aktualności / W Szyszłowie powstaje maszt T-Mobile. Wkrótce zacznie działać

W Szyszłowie powstaje maszt T-Mobile. Wkrótce zacznie działać

Od wczoraj w Szyszłowie trwa montaż masztu telefonii komórkowej T-Mobile. Będzie wysoki na 20 metrów i zacznie funkcjonować prawdopodobnie już w najbliższych dniach. Zaskoczeni takim obrotem sprawy są sąsiedzi działki, na której budowla jest stawiana. Boją się konsekwencji zdrowotnych oraz tego, że ich grunty mocno stracą na wartości. Ich szczegółowe stanowisko przedstawimy w najbliższym numerze Kuriera. Spróbujemy także wyjaśnić, jak to się stało, że wcześniej – jak twierdzą mieszkańcy – nikt nie został powiadomiony o planowanej w Szyszłowie inwestycji.

Tak dziś wyglądał plac budowy

83 komentarze

 1. ZENEK,,piszesz takie głupoty bo zapewne nie posiadasz komórki która promieniuje

 2. Mieszkaniec

  Kur.. ludzie wy naprawdę jesteście tępi w całej Polsce i na całym swiecie stawia się maszty telekomunikacje w końcu i globalizacja dotarła do nas choć jak widać bardzo dużej grupie osób to przeszkadza jeśli tak to wyprowadzcie się do Afryki tam nie mają telefonów nie mają masztów będzie tam wam jak w niebie a wracając do głównego wątku proszę podać choć jeden przykład osoby która zginęła przez fale które emituje tak owy masz.. ps prędzej komórki wam w kieszeni wybuchna niż od promieniowania umrzecie

 3. mieszkaniec ale jestes pojebany

 4. Szkoda słów na te mądrości które tu są przedstawiane , ludzie opanujcie się bo nie wiecie o czym piszecie . Widać masztu nadal w naszej gminie nie będzie bo mieszkańcy oprotestują i będą narzekać że zasięgu nie ma to już tak jest że jak nie ma to jest źle jak jest to jest jeszcze gorzej .

 5. Z tego co powszechnie wiadomo to tylko p.K. i p.B.są przeciwni.Reszta chce mieć zasięg.Jeśli chodzi o zdrowie to dziś nic nie ma zdrowego.Żyjemy w takich czasach.Postęp i technika muszą iść do przodu.Zazdrość była jest i będzie.

 6. Maszt jest i będzie,ludziska się przyzwyczają. Za parę dni to ucichnie,i będzie OK..

 7. To nie jest stały maszt tylko tymczasowy stały zostanie pobudowany , dlaczego rozpisujecie się w taki lub inny sposób jak nie wiecie o czym piszecie ???

 8. Ja proponuję aby wysypisko śmieci,gdzie będą składowane chemikalia utworzyc we wsi Szyszłowo. Kto z mieszkańcow jest chętny oddać grunt? Skoro to mieszkańcom nie przeszkadzają tego typu elektroskażenia!

 9. Do *, przypuszczam że nie jeden we wsi mógłby postawić taki maszt na swoim gruncie. Tylko że reszta mieszkańców liczy się z innymi mieszkańcami wsi, i takich zagrożeń nie chcieli dla sąsiada. Ale coż zawsze we wsi znajdzie się czarna owca co ma za nic innych ludzi.

 10. zainteresowana

  Przepraszam bardzo, a co sołtys i radny robią???!!!!Na wakacjach są? Było jakieś zebranie, debata…bo nic mi nie wiadomo???!!

 11. Może i nie obnoszę się medialnie ze swoją opinią ale również nie jestem za budowa tego masztu!!!!!!!!!

 12. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze jak maszt postawili by u pana K. czy u pana B. to było by dobrze.Ps wstyd sąsiedzi.

 13. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, jak by maszt postawili u pana K. czy u pana B. to było by dobrze.Ps.wstyd sąsiedzi.

 14. ALE JAJA NA WIELKANOC.

 15. Ludzie zacofani bo promieniowanie, ale telewizory i radia to słuchają i to nie promieniuje?… Ciemna masa normalnie komórka jak nie ma zasiegu to jest wtedy „nie zdrowa” ale kazdy ciemny czlowiek co zatrzymal sie w latach gierka wie swoje a tak naprawde gowno wie. Brawo t mobile oby wiecej bylo masztow

  Ps dla inteligentnych ludzi, sprawdzcie sobie mape bts i zobaczycie ze wszędzie sa maszty tylko w takim ostrowitym nie ma bo jest zacofane (ostrowitym tak pisze u dr bisa :D)

 16. dobrze zorientowany

  Nie mogę się zgodzić z niektórymi komentarzami. Z tego co dobrze wiem to tego typu firmy chodziły po wsi i pytały się czy mogliby wybudować taki nadajnik na prywatnym gruncie. I nikt się nie zgodził!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bo każdy słyszał że tego typu maszty są niebezpieczne dla zdrowia. A tylko jeden na kasę się połaszył- przykro mi ale taka jest prawda.

 17. Brawo dla tych którzy przeciwstawiaja się budowie tej machiny nowotworòw!!!

 18. Przestańcie pisać te durne komentarze , włączyła się spilara nienawiści .

 19. Kamil dobrze że byłeś odważny teraz startuj na sołtysa może będzie lepiej za ciebie dużo głosów byś miał ….a o maszt to pogadają i przestaną

 20. Władysław

  Śmieszą, a jednocześnie smucą mnie ludzie, którzy uważają się za inteligentnych, podczas gdy reprezentują daleko idący prymitywizm i zacofanie poznawcze, naukowe, etyczne etc… Gdybyś, nad wyraz inteligentny Budzisławiu, wiedział, że zręby siermiężnej technologii komunikacji mobilnej, opartej na mikrofalach, opracowywano mniej więcej w czasach Gierka, to byś może zrozumiał, że Twój styl ‚yntelygentnygo’ myślenia świadczyć może o regresji intelektualnej do czasów prymitywnych, daleko wcześniejszych od tych gierkowskich, bo do czasów trybalnych, przed kulturą grecką i rzymską, przed rozwojem pisma i cywilizacji europejskiej. Co za paradoks, że ktoś uważając się za inteligentnego i sytuujący się ponad „ludźmi zacofanymi”, nad „ciemną masą” – prezentuje w sposób jaskrawy cechy, które u tych „zacofanych” i „ciemnych” krytykuje. Ingracjacja własnej osoby jest raczej prymitywną i tandetną techniką manipulacji przekazem perswazyjnym.

  Natomiast argument, że ludzie „telewizory i radia to słuchają”, jest równie słodko inteligentny, jak butelka pełna octu [„telewizory” – a raczej telewizję – poza słuchaniem, to raczej się ogląda].
  Czyli co, inteligentny Budzisławiu? Nie dość, że mamy już wiele elektroskażeń w eterze, to trzeba dodawać nowe, o podobnej lub o innej specyfikacji fal elektromagnetycznych (w przypadku GSM – mikrofal)? Zaiste: ‚yntelygyntne’ to jak sztuczna inteligencja, czyste jak szklanka żybury z Wisły i mądre jak głąb kapusty…

  A dlaczego powszechnie nie wdrażać naprawdę nowoczesnych technologii komunikacji, niezaśmiecających aż tak topornie środowiska życia ludzi? No tak, ‚bidne’ koncerny, mające setki milionów złotych zysków rocznie, nie stać na to. Nie stać ich, żeby nie zanieczyszczać ludziom przestrzeni życiowej, nie stać ich, żeby zastępować przestarzałą technologię, technologią hybrydową. Niech elektrosmog sobie tyje, bo gdyby ludzie pojęli, że te obecne, przestarzałe rozwiązania intensyfikują negatywne oddziaływanie elektroskażeń na ludzi i na środowisko, to koncerny owe musiałyby inwestować w nowoczesne i o wiele mniej szkodliwe rozwiązania technologiczne. Zdaje się, że najprawdopodobniejsze jest to, że ci inteligentni inaczej ludzie nie będą mieć krztyny inteligencji, żeby dopuścić do siebie myśl, że można zastosować hybrydy technologii mikrofalowej – lightRadio, Flexi Lite Base Station, Visual Light Communication, Infrared communication itp., i że jeśli w gminie jest sieć światłowodowa, to można z powodzeniem ją do tych celów wykorzystywać, bez wciskania przed domy ludzi BTS-ów dużej i średniej mocy i bez wtłaczania na siłę w krajobraz wież, jakże podobnych do wież strażniczych z nazistowskich i sowieckich obozów koncentracyjnych. I Ty, Budzisławiu, nazywasz postępem i inteligencją coś, co jest na wskroś tępe i anowoczesne? No, przepraszam bardzo – śmiesznosmutne to jest.

  Swoją drogą – cwane i niskie jest, że taką metodą próbują wcisnąć blisko domów maszt – że jest on narazie tymczasowy. Cwane. Ludzie się przyzwyczają do tymczasowego maleństwa, prawnie też to łatwiej będzie operatorowi i władzom rozegrać, a potem postawią maszciora dużej mocy. Metoda na gotowanie żaby. Szczwane, podobnie jak z akcją psychologiczną z nadajnikami na szpitalu w Słupcy – miało to na celu wytrącenie argumentów ludziom, którzy nie chcą blisko środowiska swego życia tego typu instalacji mikrofalowych. I potem jeden z drugim ‚yntylygynt’ przytacza argument, że skoro na szpitalu są nadajniki, to musi to być niegroźne, a wręcz lecznicze.:P Niby metoda siermiężna i obłudna jak Schetyna, Komorowski, Wałęsa, czy Petru, ale widać tu w niektórych komentarzach, że skuteczna, skoro ‚yntylygyncja’ takie argumenty przytacza…

  Wystarczy chwila, żeby znaleźć badania naukowe, które ‚yntelygentnym’ Budzisławiom zapewne nie będą pasować do wizji ich ‚inteligentnygo’, ‚nowoczesnygo’ ‚świada’. Więc – taki jeden z drugim, ‚yntelygentny’ Budzisławiu – nie imputuj tu, że nie ma badań naukowych, które powinny dać technokratycznym ‚yntyligyntom’ do myślenia. Nie wątpię, że dla kogoś, kto samozwańczo uważa się za inteligentnego – który najwyraźniej żeżarł/wtranżolił już wszystkie rozumy wszechświata – tego typu informacje mogą być nie do zaakceptowania i – a priori – do odrzucenia, do niesprawdzania, do nieczytania. Taka jest cecha nieostrych tłumów (vide: „Psychologia tłumu”). Lecz nie jest to w żadnej mierze inteligencją, ale jej przeciwieństwem. Multum komentarzy w stylu Twojego ‚inteligentnego’, świadczy tu, że dziś już jednak chyba nie jest tak łatwo znaleźć człowieka wśród ludzi. Inteligencja nie polega na syndromie stada/tłumu/wilczej watahy, albo na tym, że skoro wszędzie dziadostwo jest, to trzeba i u siebie przestarzałe dziadostwo nawpakowywać ludziom nieopodal ich domów…

  Gdybyś, Budzisławiu, inteligentnie przeanalizował zagadnienie wpływu mikrofal na organizmy żywe i gdybyś przeanalizował zagadnienie mechanizmu wypracowywania nowych rozwiązań technologicznych, to może pojąłbyś, że ludzie których nazywasz „zacofanymi” i „ciemną masą” bardziej przyczyniają się do rozwoju technologicznego niż tłumy budzisławowych ‚yntelygentów’, dlatego uważających się za nadmądrych, że są już aż tak uzależnieni od pseudonowoczesnej technologii – opracowywanej dziesiątki lat temu – że nie widzą horyzontów spod klapek założonych przez komerchę lub przez samych siebie na swe oczęta. Status quo sprzed dziesiątków lat jest nowoczesnością? Dążenie do zwiększania zanieczyszczeń elektromagnetycznych w ekosystemie jest nowoczesnością? Hamowanie przez koncerny telekomunikacyjne – i przez ich bezkrytycznych wyznawców – rozwoju hybrydowych technologii bezprzewodowych jest nowoczesnością i mądrością? Ha, ha. Taaaa – nowoczesne to jak najstarszy zawód świata.:P

  Ponadto: to co robisz, Budzisławiu, u dra Bisa w Ostrowitem? Skoro jesteś Budzisławiem, to dlaczego, Budzisławiu, nie leczysz się w Budzisławiu? 🙂 I dlaczego aż tak bardzo kaleczysz język polski, wskazując jednocześnie, że ktoś niepoprawnie odmienił miejscownik wyrazu ‚Ostrowite’, zapisując go w formie ‚w Ostrowitym’? [Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sunt]. Czyż nie jest prawdą, że sztuczna inteligencja i fonoholizm są także przyczyną strasznie ograniczonej kompetencji językowej i że okropnie wpływa to na jakość posługiwania się językiem ojczystym? 😛 [Wszelkie tego typu pytania są tu pytaniami retorycznymi].

  Poniżej przytaczam publikacje (w większości znajdujące się w bazie „The National Center for Biotechnology Information”, „NCBI”), znalezione dosłownie w parę chwil i stanowiące niewielką część prasowych oraz naukowych doniesień o negatywnych skutkach ślepego pędu do starych nowinek telekomunikacji mikrofalowej. Nie wątpię, że te doniesienia mogą powodować dysonas poznawczy u tych, którzy uważają się ‚yntylygyntnymi’, którzy w swym samozadowoleniu i wireless-uzależnieniu uważają, że wszelkie technorozumy dawno już pożarli, a gdy ktoś ma inne zdanie niż oni, to jest „zacofany” i jest „ciemną masą”. Jednak raczej bardziej smutne niż śmieszne jest to, że ktoś nazywa kogoś „zacofanym” i „ciemną masą” w sytuacji gdy jednocześnie reprezentuje właśnie takie cechy jakie próbuje przypisywać innym. Być może jest to psychologiczna projekcja swych cech na oponentów. Słabe to, i na pewno nie inteligentne.

  W którymś komentarzu zdaje się, że mignęło mi przed oczyma, iż ktoś domagał się, aby pokazać mu dowody, że promieniowanie stacji bazowych kogoś od razu zabiło. Jeśli ktoś myśli w takich upraszczających kategoriach i sądzi, że są osoby, które uważają, iż od razu po uruchomieniu stacji bazowej ludzie zaczną padać jak muchy, to chyba rzeczywiście z kapustą na głowy zamiany dokonał. Nawet większość tych, którzy w Czarnobylu mieli kontakt z czymś takim jak skażenie radioaktywne, wydobywające się z odsłoniętego rdzenia reaktora, nie umarła od razu, po kilku dniach, czy po tygodniach. Umierali przez miesiące i lata – w zależności od indywidualnych cech organizmu i od uwarunkowań ekspozycji na promieniowanie, a nieliczni żyli lata. Więc jeśli ktoś domaga się dowodu, że promieniowanie niejonizujące BTS-a średniej mocy zabije człowieka od razu, to wielce prawdopodobne, że on – albo jego geny – pochodzą z Abdery…

  I proszę – nie kontrargumentuj mi tu, że skoro większość poniższych publikacji jest po angielsku, to nie mają one wartości, bo w istocie jest wręcz przeciwnie. Ja w swej głupocie, ciemnocie i zacofaniu nawet się nie spodziewam spodziewać, że ktoś tak bardzo inteligentny jak Budzisław i jemu podobni mogą nie znać najpowszechniejszego języka planety Ziemia choćby na tyle, żeby z grubsza zrozumieć nieskomplikowane teksty poniżej przytoczonych publikacji i badań…

  1.
  „Promieniowanie z masztów telefonii komórkowej wywołuje raka?”
  Badanie wykazało powiązanie między promieniowaniem z masztu telefonii komórkowej i ponad 7000 zgonów w wyniku raka
  http://www.badania-medyczne.pl/promieniowanie-z-masztow-telefonii-komorkowej-wywoluje-raka/
  http://faktydlazdrowia.pl/badanie-wykazalo-powiazanie-miedzy-promieniowaniem-z-masztu-telefonii-komorkowej-i-ponad-7000-zgonow-w-wyniku-raka/

  2.
  „Symptoms experienced by people living in vicinity of mobile phone base stations: Incidences of distance and sex”
  We Francji badanie ankietowe Santini i inni stwierdziło wyraźną zależność pomiędzy drażliwością, przygnębieniem, zawrotami głowy (do 100 metrów), bólami głowy, zaburzeniami snu, złym samopoczuciem i chorobami skóry (do 200 m), a także zmęczeniem w odległości do 300 metrów od stacji telefonii komórkowej.
  https://www.researchgate.net/publication/233574044_Symptoms_experienced_by_people_in_vicinity_of_base_station_IIncidences_of_distance_and_sex

  3.
  „The Influence of Being Physically Near to a Cell Phone Transmission Mast on the Incidence of Cancer”
  Według badań, w otoczeniu stacji bazowych w Naila w Niemczech, w okręgu do 400 metrów od stacji zwiększa się trzykrotnie częstość występowania nowotworów. Czas obserwacji wynosił 10 lat.
  http://www.emf-health.com/PDFreports/Germanreport_celltower.pdf

  4.
  „Increased Incidence of Cancer near a Cell-Phone Transmitter Station”
  Według badań, w otoczeniu stacji bazowych w Netania, w Izraelu, w półłuku w odległości 350 m od stacji telefonii komórkowej zwiększa się ponad czterokrotnie częstość występowania nowotworów (w stosunku do występowania nowotworów w całym mieście).
  http://www.emf-health.com/PDFreports/Israelstudy_celltower.pdf

  5.
  „Effect of electromagnetic radiations from mobile phone base stations on general health and salivary function”
  Results: It was unveiled that a majority of the subjects who were residing near the mobile base station complained of sleep disturbances, headache, dizziness, irritability, concentration difficulties, and hypertension. A majority of the study subjects had significantly lesser stimulated salivary secretion (P < 0.01) as compared to the control subjects.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27011934

  6.
  "Genotoxic and carcinogenic effects of non-ionizing electromagnetic fields"
  Results: Evaluation of current studies suggests that EMF may represent a serious source of concern and may be hazardous to living organisms.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29427953

  7.
  "How does long term exposure to base stations and mobile phones affect human hormone profiles?"
  Results: This study showed significant decrease in volunteers' ACTH, cortisol, thyroid hormones, prolactin for young females, and testosterone levels.
  This study is concerned with assessing the role of long-term exposure to high radio frequency radiation emitted either from mobile phones or from base stations and its relations with human's hormone profiles. This study showed reduction in volunteers' plasma ACTH, serum cortisol levels. Also, they showed decrease in the release of the thyroid hormones especially T3. In addition, each of their serum prolactin in young females (14–22 years), and testosterone levels significantly dropped due to long-term exposure to radio frequency radiation. Conversely, serum prolactin levels for adult females (25–60 years) significantly rose with increasing exposure time. In conclusion, the present study revealed that high radio frequency radiation effects on pituitary–adrenal axis represented in the reduction of ACTH, cortisol, thyroid hormones, prolactin in young females, and testosterone levels.
  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0009912011027330

  8.
  "Association of Exposure to Radio-Frequency Electromagnetic Field Radiation (RF-EMFR) Generated by Mobile Phone Base Stations with Glycated Hemoglobin (HbA1c) and Risk of Type 2 Diabetes Mellitus"
  Results: The mean HbA1c for the students who were exposed to high RF-EMFR was significantly higher (5.44 ± 0.22) than the mean HbA1c for the students who were exposed to low RF-EMFR (5.32 ± 0.34) (p = 0.007). Moreover, students who were exposed to high RF-EMFR generated by MPBS had a significantly higher risk of type 2 diabetes mellitus (p = 0.016) relative to their counterparts who were exposed to low RF-EMFR. It is concluded that exposure to high RF-EMFR generated by MPBS is associated with elevated levels of HbA1c and risk of type 2 diabetes mellitus.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26580639

  9.
  "Effect of Mobile Phone-Induced Electromagnetic Field on Brain Hemodynamics and Human Stem Cell Functioning: Possible Mechanistic Link to Cancer Risk and Early Diagnostic Value of Electronphotonic Imaging"
  Results: Present manuscript reviews evidences of altered brain physiology and stem cell functioning due to mobile phone/cell tower radiations, its association with increased cancer risk and explores early diagnostic value of EPI imaging in detecting EMF induced changes on human BEM.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27144830

  10.
  "Radiofrequency radiation injures trees around mobile phone base stations"
  Results: Statistical analysis demonstrated that electromagnetic radiation from mobile phone masts is harmful for trees. These results are consistent with the fact that damage afflicted on trees by mobile phone towers usually start on one side, extending to the whole tree over time.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27552133

  11.
  "Mobile phone mast effects on common frog (Rana temporaria) tadpoles: the city turned into a laboratory"
  Results: These results indicate that radiation emitted by phone masts in a real situation may affect the development and may cause an increase in mortality of exposed tadpoles. This research may have huge implications for the natural world, which is now exposed to high microwave radiation levels from a multitude of phone masts.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20560769

  12.
  "Disruption of the ovarian follicle reservoir of prepubertal rats following prenatal exposure to a continuous 900-MHz electromagnetic field"
  Results: Prenatal exposure to continuous 900-MHz EMF for 1h each day from days 13-21 led to a decrease in ovarian follicle reservoirs in female rat pups at the beginning of the prepubertal period.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27007703

  13.
  "GSM 900 MHz radiation inhibits ants' association between food sites and encountered cues"
  Results: The impact of GSM 900-MHz radiation was greater on the visual memory than on the olfactory one. These communication waves may have such a disastrous impact on a wide range of insects using olfactory and/or visual memory, i.e., on bees.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22268919

  14.
  "‘Cancer’ mast finally comes down in Spain"
  Of the nearly 400 residents there have been a staggering 50 cases of cancer with more than 30 people dying in recent years.
  Many others claim to have been suffering from insomnia, headaches, depression and memory disorders due to the mast.
  http://www.theolivepress.es/spain-news/2012/01/25/cancer-mast-finally-comes-down-in-spain/

  Z pozdrowieniami, no offence, bez dalszego respondu i bez mojej dalszej obserwacji tego wątku, gdyż i tak już w niejszym komentarzu nadto się rozpisałem, zmotywowany niezwykle 'inteligentną' wypowiedzią Budzisławia i jemu podobnych, za co Budzisławowi i jemu podobnym dziękuję.
  Już widzę narzekania esemesiarzy, fonoholików i neoanalfabetów, że dwa zdania to już wiele, a co dopiero zdań kilkadziesiąt. 🙂 Ale żeby od wielu lat nie potrafić jakoś po ludzku i przyzwoicie rozwiązać problemu z zasięgiem gsm w tej gminie i robić takie szopki jak z tymczasowym masztem w Szyszłowie lub w Kąpielu, toż zmilczeć nie sposób; naprawdę coś nie tak jest z tą gminą, i może nie bez przyczyny zdarzają się w tej gminie, jak wspominasz, Budzisławiu, błędne formy odmiany słowa 'Ostrowite' w miejscowniku – tj. forma 'w Ostrowitym'. 😉

 21. Popieram budzislaw a Ty waldemar masz internet tez promieniuje powinienes sie wyprowadzic do afryki tam nie ma promieniowania, telefon tez masz, wyrzuc to bo raka dostaniesz od promieniowania

 22. Typowy polak Pan waldemar penwie narzeka na bral zasiegu a jak stawiają maszt to protestuje bo przeczytal badania w Ameryce południowej. W miastach maja maszty setk masztow… Internet mobilny dobry zasięg i żyją

 23. Haha Władysław….analfabeto. Widać że ta sama osoba napisała dwa komentarze.

 24. To już są jakieś jaja nie macie co robić ? Komu to służy ? Ludzie tu powinny być zakazane komentarze bo to tylko niszczy wszystko w ludziach . Jeden drugiego obraża i tylko temu możliwość komentarzy służy

 25. Jutro ma być ktoś z władz PISU z góry.

 26. Bravo T-Mobile !!! Najlepsza wiadomość, a kiedy to rusza na pełen gwizdek?! Ale się pięknie rok zaczyna …

 27. Panie Władysławie twój angielski to jest z czasów Kopernika jak podbijał Amerykę ha ha ha……

 28. a mówiono ze to Kolumb odkrył Amerykę a Konrad twierdzisz że Kopernik ??? A mówiłem że telewizja kłamie …

 29. Drogi Władysławie,

  nie będę się rozpisywał jak Ty, podam jednak tylko kilka ciekawych faktów:
  – w dużych miastach stacje bazowe są średnio co około 200 metrów (czyli łapiemy się na wszystkie przytaczane przez Ciebie badania i ludzie powinni w miastach padać jak muchy od usług telefonii komórkowej działającej w Polsce od 20 lat);
  – normy promieniowania elektromagnetycznego są w Polsce 100x bardziej restrykcyjne niż na Zachodzie: 0,1 W/m2 kontra 10 W/m2 (czyli ludzie powinni padać jak muchy na Zachodzie, skoro w Polsce już to tak szkodzi);
  – badania ankietowe są dobre przy prognozowaniu wyniku wyborów, a nie określania wpływu czynników na zdrowie (bo ludzie wpisują tam to, co im się wydaje).

  Biorąc pod uwagę powyższe oraz fakt, że rozkład chorób kojarzonych (błędnie) z wpływem promieniowania elektromagnetycznego na organizm ludzki (głównie rak) jest w miarę równomierny na terenie całego kraju, ba, nawet całej Europy (roczna zachorowalność na poziomie około 5 promili pomimo 100x wyższych norm na Zachodzie i lepszej wykrywalności), Twoja wypowiedź, choć piękna, długa i elokwentna, ma zerową wartość merytoryczną, a przytaczane badania są niewiarygodne i niedające się powtórzyć innym naukowcom. Jeżeli chodzi o źródło informacji, to raczej zachęcam do lektury pisma BioElectroMagnetics, będącego uznaną marką skupiającą szanowanych naukowców, zamiast stron o szkodliwości szczepionek, płaskości Ziemi, chemtreilsów i podobnych „urban legends”.

  Dziękuję za uwagę i serdecznie pozdrawiam.

 30. Kulson popieram 😉

 31. Proste pytanie do wszystkich wysuwających fascynujące(jestem pod wrażeniem, niektóre naprawdę dostarczają rozrywki myślącym ludziom) argumenty przeciw- macie telefon komórkowy? Jeśli tak, to nie mam więcej pytań. Jeśli nie, to naprawdę nie życzę żebyście kiedykolwiek znaleźli się w sytuacji zagrożenia życia, kiedy konieczne jest wybranie numeru alarmowego. Nie wiem już czy się śmiać czy płakać z tej paniki w stylu „łojezu promieniowanie umremy!!!!”. No ale jasne, lepiej mieć poczucie, że żadne promieniowanie nie zakłóci Waszego oczywiście zdrowego życia, niż mieć zasięg żeby zadzwonić na 112 kiedy dziecko Wam zemdleje albo chata zacznie się palić. Chociaż może faktycznie te okropne telefony komórkowe tylko czekają w ukryciu na odpowiedni moment, aby zaatakować morderczym promieniowaniem, przypuścić zmasowany atak na niewinnych ludzi i przejąć kontrolę nad światem. Hmmm… Drodzy hipokryci, podziwiam, że chce Wam się tracić energię na walkę z XXI wiekiem (:

 32. Kiedy będzie działać?

 33. Według wstępnych informacji stacja bazowa powinna zostać oddana do użytku po 25/05/2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.