Strona główna / Aktualności / Walczymy dla Kuby. Ruszyła zbiórka

Walczymy dla Kuby. Ruszyła zbiórka

Na portalu pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na leczenie Kuby Woźniaka. Organizatorem jest Anna Spławska. W opisie zbiórki pisze:

Postanowiłam otworzyć zbiórkę dla syna mojej przyjaciółki Jakuba Wożniaka z Przecławia. Kuba to dzielny nastolatek, któremu przyszło zmierzyć się z potężnym wrogiem jakim jest choroba nowotworowa. Dzień 07.03.2018 zmienił całkowicie życie rodziny Jakuba. W tym dniu zdiagnozowano u Kuby guza germinalnego przysadki mózgowej – potworniak niedojrzały z elementami embrionalnymi carcinoma. Rozpoczęła się walka z potowrniakiem. Nastolatek przeszedł 4 protokoły chemii w Poznaniu, operację w CZD Warszawa, 2 udary, które spowodowały, że Kuba nie mówi oraz nie rusza się (paraliż czterokończynowy), 5 kolejnych protokołów chemii i w końcu pozwolenie na radioterapię, która trwała 6 tygodni także w Warszawie.

W niedzielę 31.03.2019 Kuba po sześciotygodniowym pobycie w domu miał wykonany rezonans magnetyczny, którego wynik przyniósł dobre wiadomości – jest czysto, Kuba pokonał potworniaka. Jednak nie oznacza to, że chłopiec jest całkowicie zdrowy, zmaga się dalej ze skutkami poudarowymi. Niestety ostatni tomograf wykazał aktywne wodogłowie, dlatego Kuba przeszedł operację implantacji zastawki komorowo~otrzewnowej.

Kuba potrzebuje intensywnej rehabilitacji, aby odzyskać sprawność w kończynach, rehabilitacji neuro-logopedy, aby usprawnić aparat mowy.  Zebrane pieniądze zostaną przekazane także na zakup cyberoka. Jest to sprzęt który pozwala chorym mówić, ułatwia komunikację ze światem zewnętrznym, a nawet ratuje życie.

Pomóżmy Kubie szybciej wrócić do zdrowia, aby mógł normalnie żyć, spędzać czas ze swoim młodszym rodzeństwem, cieszyć się z życia. RAZEM możemy więcej!!!! Dobro powraca!!!

Zebrane pieniądze zostaną przekazywane na konto Jakuba.

Dziękuję z całego serca za okazane wsparcie, w swoim imieniu a także rodziny Jakuba.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ. 

2 komentarze

  1. Pomóżmy Kubie. Liczy się każda złotówka. Dobro wraca!!!

  2. Licytacje dla Kuby. Zapraszam do grupy na fb.
    https://www.facebook.com/groups/2282800478648867/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.