Strona główna / Aktualności / Wybierają się na Złombol. Liczą na Waszą pomoc

Wybierają się na Złombol. Liczą na Waszą pomoc

Dwóch mieszkańców gminy Ostrowite i ich kolega z okolic Wrześni planują wyruszyć na Złombol. Specjalnie kupione na tę okazję auto już mają, ale potrzebują jeszcze zebrać 2,8 tys. zł na cel charytatywny. Liczą na Waszą pomoc.

Złombol to kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny organizowany od 2007 roku, do którego dopuszczane są pojazdy produkowane i projektowane w dawnym bloku wschodnim oraz powstałe już po jego rozpadzie, ale koncepcyjnie i techniczne oparte na konstrukcjach z tego okresu. W tym roku start planowany jest 29 czerwca w Chorzowie, a meta 3 lipca w Norwegii. W rajd planują wyruszyć Przemysław Dąbrowski z Naprusewa, Krzysztof Adamczyk z Jarotek i Mateusz Mikołajczyk z Obłaczkowa. Kupili już auto, które będzie nadawać się na podróż – Poloneza Caro z 1999 r. – Jest na chodzie, trzeba tylko podreperować zawieszenie – mówi Przemek.

Auto jest, chęci są, potrzebne są jeszcze tylko pieniądze na swego rodzaju wpisowe. Aby wziąć udział w Złombolu trzeba bowiem wpłacić 2,8 tys. zł na cel charytatywny. Nasi mieszkańcy uruchomili skarbonkę na portalu siepomaga, w której zbierają pieniądze na wpłatę. Na razie mają ponad połowę. Skarbonkę znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *