Strona główna / Aktualności / Zainteresował premiera sprawą Mostostalu

Zainteresował premiera sprawą Mostostalu

Ostrowiczanin Sławomir Romecki, szef związkowców z Mostostalu zaapelował do Mateusza Morawieckiego o poprawienie przepisów regulujących postępowanie sanacyjne, które właśnie trwa w słupeckiej firmie.

Zdaniem związkowców, obecne przepisy są bardzo niekorzystne dla pracowników. – To zbójecka ustawa, bo w wielu przypadkach nam jako związkom zawodowym nie daje żadnych możliwości obrony pracowników, których zakład chce zwolnić – komentuje Sławomir Romecki, szef NSZZ Solidarność w słupeckim Mostostalu. Swoje uwagi przekazał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który w miniony wtorek przyjechał do Konina, by przed drugą turą wyborów wesprzeć kampanię Zenona Chojnackiego, kandydata PiS na prezydenta miasta.

– Premier obiecał przekazać nasze uwagi odpowiednim osobom. W rozmowie uczestniczył też poseł Witold Czarnecki. Mam nadzieję, że ktoś zajmie się tą sprawą i przepisy zostaną poprawione – mówi Romecki.

Dodaje, że atmosfera wśród pracowników Mostostalu jest bardzo nerwowa. – Niedawno prezes, informując o wprowadzeniu postępowania sanacyjnego zapewniał, że do żadnych zwolnień nie dojdzie. Tymczasem docierają do nas informacje, że około 20 pracowników dostało już wypowiedzenia. Boimy się, że na tym się nie skończy i do końca roku kolejne osoby stracą pracę – komentuje szef związków zawodowych w Mostostalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.