Strona główna / Aktualności / Zdobył medal siatkarskich Mistrzostw Polski

Zdobył medal siatkarskich Mistrzostw Polski

Enea Energetyk Poznań z Wiktorem Dryjańskim w składzie zdobyła brązowy medal siatkarskich Mistrzostw Polski Młodzików.

O awansie poznańskiej ekipy do finału Mistrzostw Polski informowałem miesiąc temu. Finałowy turniej został rozegrany w miniony weekend w Krośnie Odrzańskim. Wystąpiło w nim 8 najlepszych ekip z całego kraju w kategorii młodzika. Drużyna Enea Energetyk zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, pokonując rówieśników z Kielc, Bydgoszczy i Krosna Odrzańskiego/Gubina. W półfinale poznaniacy przegrali z Jastrzębskim Węglem, by w meczu o trzecie miejsce pokonać drużynę z Tomaszowa Mazowieckiego. Siatkarskim Mistrzem Polski w kategorii młodzików został Jastrzębski Węgiel, wicemistrzem Chemik Bydgoszcz.

Wiktor Dryjański – syn pochodzącej z Ostrowitego Izy zd. Majewskiej (oboje na zdjęciu powyżej) zagrał we wszystkich meczach swojej drużyny podczas finałowego turnieju. Wiktorowi i całej drużynie gratuluję wielkiego sukcesu!