Strona główna / Aktualności / Zmarł proboszcz z Budzisławia Kościelnego

Zmarł proboszcz z Budzisławia Kościelnego

W nocy 27 października zmarł ks. Roman Dąbrowski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Budzisławiu Kościelnym. Msza św. i liturgia pogrzebowa sprawowana będzie 31 października w Rogowie. 

Śp. ks. Roman Dąbrowski urodził się 27 lutego 1954 roku w miejscowości Szkółki k. Rogowa. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Łodzi i po maturze wstąpił do zgromadzenia salezjanów. W latach 1977 – 1984 odbył formację i studia w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie n. Wartą. Ukończył też studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1984 roku w Lądzie n. Wartą z rąk bp. Romana Andrzejewskiego. Od 1974 do 2005 roku posługiwał w salezjańskiej prowincji św. Wojciecha. W 2005 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Piaskach, gdzie duszpasterzował do 2014 roku. W tymże roku objął parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Budzisławiu Kościelnym. Zmarł po ciężkiej chorobie.

Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się we wtorek 30 października o godzinie 17.00 w kościele w Budzisławiu Kościelnym pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia. Msza św. i liturgia pogrzebowa celebrowana będzie w środę 31 października o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Doroty w Rogowie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. 

źródło: archidiecezja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.