Strona główna / Ślub / Wioletta pobiła rekord Polski na 100 km

Wioletta pobiła rekord Polski na 100 km

Pochodząca z Ostrowitego Wioletta Paduszyńska (zd. Błaszak) ustanowiła nowy rekord Polski w biegu na 100 km. W Chorwacji dystans ten pokonała w 8 godzin, 7 minut i 54 sekundy.

Wioletta ostatnio pokazała się ostrowickim kibicom podczas II Biegu Pamięci Jerzego Kowalskiego, który pewnie wygrała. Wcześniej zwyciężyła w polskej edycji Wings For Life, a w miniony weekend brała udział 30. Mistrzostwa Świata federacji IAU na dystansie 100 kilometrów odbywających się w miejscowości Sveti Martin na Muri w Chorwacji. Wśród startujących w zawodach Polek okazała się najlepsza. W ogólnej klasyfikacji kobiec z całego świata zajęła 20. miejsce. Została sklasyfikowana na 20. pozycji wśród kobiet z całego świata. Jej czas 8:07:54 to nowy rekord Polski na dystansie 100 km.

Na zdjęciu Wioletta Paduszyńska na trasie tegorocznego II Biegu Pamięci Jerzego Kowalskiego w Ostrowitem.