Strona główna / Artykuły partnerów / Ostrowite – gdzie szukać ofert pracy?

Ostrowite – gdzie szukać ofert pracy?

Szukasz pracy w miejscowości Ostrowite lub w powiecie słupeckim? Na początek poznaj sytuację na rynku pracy w tej okolicy. Dzięki temu dowiesz się, czy możesz spodziewać się szybkiego znalezienia etatu, czy może warto pomyśleć o nabyciu nowych kwalifikacji, poszukiwanych przez pracodawców. Podpowiadamy również, jak szukać pracy, by okres bezrobocia się nie przedłużał.

Ostrowite – zawody deficytowe, stopa bezrobocia

Województwo wielkopolskie to region o najniższym bezrobociu w kraju, niemniej sytuacja nieco różni się w poszczególnych powiatach. Jakie są warunki na słupeckim rynku pracy? Zgodnie z informacją Głównego Urzędu Statystycznego w końcu lutego 2022 r. stopa bezrobocia wynosiła:

  • w Polsce – 5,5%,
  • w województwie wielkopolskim – 3,2%,
  • w powiecie słupeckim – 6,9%.

W tej części województwa bezrobocie jest na dość wysokim poziomie. Nie oznacza to jednak całkowitego braku propozycji zatrudnienia. Warto sprawdzić prognozę Barometr zawodów, która pokazuje, w jakich zawodach brakuje pracowników.

W powiecie słupeckim w 2022 r. notuje się w szczególności brak chętnych do pracy i mających odpowiednie kwalifikacje:

  • lekarzy,
  • pielęgniarek i położnych,
  • monterów instalacji budowlanych,
  • operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych,
  • operatorów urządzeń dźwigowo-transportowych,
  • robotników budowlanych,
  • spawaczy.

W powiecie słupeckim profesji deficytowych jest jednak znacznie więcej. Pełna lista zawiera aż 48 pozycji. Pracodawcy mają trudności ze znalezieniem między innymi specjalistów IT, kierowców (autobusów, ciężarówek), nauczycieli różnych specjalności, pracowników gastronomii, osób z umiejętnościami technicznymi chętnych do pracy w przemyśle. Na liście są również między innymi sprzątaczki i pokojowe, kosmetyczki, gospodarze domów i dozorcy, robotnicy leśni i samodzielni księgowi.

Praca Ostrowite – na jakich stronach szukać ofert pracy?

Ogłoszenia typu praca Ostrowite czy praca powiat słupecki znajdziesz przede wszystkim na portalu z ofertami pracy, np. praca.pl. Wystarczy wejść na stronę https://www.praca.pl/ i zacząć przeglądać propozycje zatrudnienia w tej okolicy. Platforma rekrutacyjna skupia bardzo wiele ogłoszeń w jednym miejscu, pozwala też na ich wygodne filtrowanie np. z uwagi na obszar zawodowy, nazwę stanowiska, tryb pracy czy poziom zarobków. Dzięki temu szybko dotrzesz to tych ogłoszeń, które faktycznie spełniają Twoje oczekiwania.

Propozycje zatrudnienia dotyczące gminy Ostrowite można znaleźć również w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słupcy. W tym wypadku masz dwie opcje: umówić się na wizytę w urzędzie lub odwiedzić stronę Centralnej Bazy Ofert Pracy.

Szukaj także ogłoszeń w mediach społecznościowych – w grupach dedykowanych pracy w tym regionie. Zachowaj jednak ostrożność. Ogłoszenia, w których brakuje podstawowych danych na temat firmy lub obiecuje się bardzo wysokie zarobki przy minimalnych wymaganiach i nakładzie pracy, to prawdopodobnie próby oszustwa. Bądź ostrożny, sprawdzaj, czy masz do czynienia z legalnie działającą firmą, zanim wyślesz swoje CV.

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *