Strona główna / Wideo / Uchwalili podwyżki sołtysom. Dranikowski protestował

Uchwalili podwyżki sołtysom. Dranikowski protestował


Na ostatniej sesji ostrowiccy radni uchwalili podwyżki dla sołtysów. Dotychczas każdy sołtys dostawał 645 zł diety na kwartał. Po zmianach kwota ta wyniesie 705 zł. Przeciwko podwyżce mocno protestował Jerzy Dranikowski, który sam jest sołtysem Starej Olszyny, a zarazem radnym. Zobaczcie jego wypowiedź.

16 komentarzy

 1. Tylko Dranikowski zapomniał dodać że pierwszy po sesji przy okienku za pieniedzmi stoi,żałosny tylko można ubolewać nad nim bo jest mocny tylko w gebie.

 2. Radny Dranikowski najmądrzejszy wielki społecznik nagłe się znalazł to po co dietę odbiera? Zastanów się kolego co mówisz a co robisz.

 3. Też mi podwyżka marne 60 zł na kwartał , i co tu nadzwyczajnego ?

 4. Mieszkaniec wsi

  Tylko nie wiecie że właśnie Pan Dranikowski co rok od kiedy jest sołtysem robi dzieciom na święta paczki z własnych pieniędzy i organizuje dzień dziecka a może właśnie z tych diet które ma a czego u nas na wsi i w naszym sołectwie nigdy nie było!! I nie leci z tym do gazet.

 5. Sołtys powinien być społecznik. Niektórzy nic nie robią zupełnie a kasę by tylko brali ciekawe za co te podwyższki. Gmina zadłużona na miliony!! Gdzie tu logika

 6. Były sołtys

  Zgadzam się. Zostali wybrani na czyn społeczny a nie dla pieniędzy. Coraz częściej słyszy się, że są wybrani a na stanowisku nie robią nic. Byłem sołtysem wiele lat i nie oczekiwałem zapłaty za działanie na rzecz wsi. Wystarczyło mi zaufanie Mieszkańców.

 7. Po niektórych komentarzach widzę hipokryzje w czystej postaci – Radny i Anonim chyba zazdroszczą społecznego podejścia. Jak stary jest ten świat sprawdza się jedno powiedzenie: Jak się świni z koryta zabiera to głośniej kwiczy. I tak jest.. Nie oddadzą bo im się należy. A jak ktoś chce oddać to staje się czarną owcą. Radny Dranikowski niech się Pan nie przejmuje.

 8. Radny Dranikowski nie wspomniał, że to nie chodzi o pieniądze za pełnienie funkcji sołtysa a o zwrot poniesionych przez sołtysa kosztów. I tak jak radni mają diety jako zwrot utraconych zarobków za dzień posiedzenia komisji i posiedzenia rady, tak i sołtys który oprócz wykonywania swojej funkcji wykonuje dodatkowe prace zlecone przez gminę, na zwrot kosztów zasługuje. A że są sołtysi którzy tylko zbierają podatki i nic więcej? Ludzie na wsiach znają sie dobrze i taką osobę sobie wybierają? Rada ma obowiazek rozliczania sołtysów z pracy. Dlaczego tego nie robi? Czemu pan Dranikowski jest jednocześnie radnym czyli organem uchwałodawczym jak i sołtysem czyli organem wykonawczym? A co do paczek, skąd mieszkaniec wsi wie ile który sołtys z własnej kieszeni dokłada do pełnionej funkcji, ile czasu poświęca , kosztem rodziny i odpoczynku a niekiedy i kosztem niewykonania prac we własnym domu. Niedługo wybory , wszyscy chętni na sołtysowanie, skuszeni wysokim zarobkiem powinni zabiegać o to aby ich wybrano. A skończy się jak zwykle na łapance bo nikt nie będzie chciał kandydować.

 9. obserwatorka

  ciekawe jakby diet nie mieli to czy by dalej funkcje sołtysa albo radnego pełnili pewnie by została jedna góra dwie osoby. ‚Radny’ a ty w kolejce nie stoisz jak po kase idziesz hahahahahha ciekawe ile ty dla swoich mieszkanców ze swoich pieniedzy albo odebranych diet zrobiłes… my w naszym sołectwie doceniamy panie Dranikowski.

 10. xyz to pamiętam było tak, że p Dranikowski został wybrany na radnego jak był już sołtysem stąd pełni obie funkcje. A przy kolejnych wyborach nikt z mieszkańców nie chciał być sołtysem i zadecydowali, żeby Dranikowski dalej nim był. A każdy powinien dostać wg zasług – jest działanie są fundusze a nie na zasadzie czy się stoi czy się leży… tu mu przyznaje też racje.

 11. zosiasamosia12

  A z czego radni tak te pieniądze rozdajecie? przecież gmina jest tak zadłużona,ze aż wstyd. Jest wiele innych ważniejszych inwestycji w każdej wsi a tylko się o podwyżkach dla wszystkich na stołkach słyszy. Idziecie za przykładem sejmowym? p Dranikowski widać że chce pan dobrze, ale to się niestety nie uda, zlinczują pana za to, że nie idzie pan za tłumem.

 12. A co w Starej Olszynie z funduszu soleckiego zrobiono? Chyba nic… i pewnie dlugo nie zostanie zrobione. Mieszkancy zostali oszukani i nawet nie wiedza o tym.

 13. Ludzie opamiętajcie się nie siejcie nienawiści , parę zł (60) na kwartał to można powiedzieć że jak nie mieli już dawno żadnej podwyżki to jest zwrot za paliwo które zużywają do załatwiania spraw sołeckich. Dranikowski jak nie chce niech odda dietę na LZS. Z tych wszystkich mądrali co tu tak piszą to żaden za darmo by sołtysem nie został ale tu to się mądruje że hoho

 14. Czyli na moje wychodzi. Nie ma chętnych do sołtysowania i nie będzie bo sołtys nie pracuje sam, muszą mu pomóc mieszkańcy . A samym rozdawaniem paczek sprawy się nie załatwi. Wieś się zmienia i trzeba to brać pod uwagę a nie tkwić wciąż w ubiegłym stuleciu. Pan Dranikowski taki czuły na sprawy rolników, taki dbały o finanse gminy, chce ją zadłużyć na około pół miliona , wciągając gminę w budowę świetlicy . I to nie bacząc na ustalenia budżetowe i na wcześniejsze zobowiązania finansowe. Nie znam co prawda dokładnych wyliczeń budowy takiego budynku ale napewno nie będzie to wiele mniej.

 15. Zosiasamosia12

  Nie wiem co wy chcecie. Robi coś nie dobrze. Nie robi nic też nie dobrze. Każdy mądry przez internet. A xyz co ty się tak tych paczek uczepila.. Sama zrób jak taka mądra jesteś. Jak gmina nie da to się inwestycji nie zrobi na wsi a gmina daje ciągle tym samym sołectwom. Mamy plac zabaw którego nigdy nie było, mamy zrobioną drogę. Co roku dzień dziecka. Wieś się zaczęła integrować. Przez wiele lat nie było nic. Salka też by nam się przydała. Tu też są ludzie. Każdy widzi tylko czubek swojego nosa.

 16. a ja powiem tak sołtysowanie to praca społeczna i te pieniążki które dostają sołtysi rekompensują chociaż w pewnym stopniu wydatki na paliwo a wszystkich krytykujących zapraszam na to stanowisko podejrzewam ze chętnych brak bo czasy takie ze każdy tylko patrzy żeby zarobić więcej od sąsiada a najlepiej to mu jeszcze zaszkodzić bo to taki nasz polski zwyczaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *