Strona główna / Wybory 2018 / Dlaczego w Giewartowie wygrał Jacek Szczap?

Dlaczego w Giewartowie wygrał Jacek Szczap?

Prezentujemy kolejny fragment wywiadu z Jackiem Szczapem, kandydatem na wójta gminy Ostrowite. Tym razem pytania dotyczą poparcia w Giewartowie i okolicach.

Najlepszy wynik, zarówno w pierwszej jak i drugiej turze osiągnął Pan w Giewartowie. Dlaczego akurat w tej części gminy ludzie najbardziej Panu zaufali?

Dużo rozmawiałem i spotykałem się z mieszkańcami Giewartowa. Razem stwierdziliśmy, że dar natury jakim jest obdarzona Gmina Ostrowite, czyli położenie przy jeziorze Powidzkim, czy Kosewskim nie jest wykorzystany. Brak jest inwestycji w bazę turystyczną, aby zwiększyć atrakcyjność tego pięknego terenu, tak by przyjeżdżający tu wczasowicze chcieli co roku wracać. Proste porównanie jak wygląda baza turystyczna i infrastruktura po stronie Gminy Powidz, a jak po stronie Gminy Ostrowite. Wiem, że zaraz ktoś powie, że gmina nie ma, albo ma niewiele terenów do swojej dyspozycji, ale dla mnie i dla mieszkańców to nie jest argument. To chciałem stopniowo zmieniać razem z mieszkańcami czerpiąc od nich pomysły.

Wielu mieszkańców Giewartowa i okolic uważa, że dotychczasowe władze pomijały tę część gminy, faworyzując Ostrowite. Zgadza się Pan z tą opinię?

Tak. Byłem w Ostrowitem, byłem też w Giewartowie i Kosewie i argumentów na udokumentowanie tej tezy jest dużo, widać to gołym okiem. Zresztą jeżeli mieszkańcy mają takie odczucia to tu nie ma co dyskutować, tylko trzeba coś zrobić, żeby mieli inne odczucia. Chciałem to zmienić, spojrzeć na gminę globalnie, myślę, że dlatego miałem tam tylu zwolenników.

Cały wywiad z Jackiem Szczapem znajdą Państwo w aktualnym numerze Kuriera.

4 komentarze

 1. Mieszkaniec giewartowa...

  Ta jak pisałem gmina ostrowite mało dba o Giewartów kosewo miejscowości turystycznej mam nadzieję że się zmieni są pierwsze kroki nowy budynek ośrodek zdrowia a stary idzie na społeczność giewartowa mam nadzieję że władze pójda dalej w tym kierunku….pozdrawiam.

 2. niektórym bardzo zależy żeby robić artykuły o przegranym? czyżby poparcie? oj oj. co to za wygrana 39 głosów? a wygrany wygrał w 3 pozostałych obwodach. dlaczego tam wygrał?

 3. Myślałem że kurier to anty psl.
  Widocznie Pan Redaktor psl
  Pokażcie co się działo lepiej przez okres paru lat anie jakieś starocie.

 4. Mieszkaniec Giewartowa

  Myślałem że kurier to anty psl.
  Ale Widocznie redaktor zmienił poglądy.
  Aha pokażcie co się działo przez pare lat a nie starocie Ostrowickie.
  Giewartów to co już nic się nie działo kosewo nic i inne …..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.