Strona główna / Aktualności / Cmentarz zmieni swe oblicze?

Cmentarz zmieni swe oblicze?

– To zadanie na kilka, a może nawet kilkanaście lat, ale chcemy mieć wizję całości, którą sukcesywnie będziemy realizować – ks. Jacek Dziel mówi o przedstawionej niedawno wizualizacji cmentarza w Giewartowie.

Wizualizacja pojawiła się w minionym tygodniu na stronie parafii. – Chcemy podzielić się planami związanymi z nowym zagospodarowaniem cmentarza. Przedstawiamy wizualizację i elementy projektu renowacji kościoła i zagospodarowania terenu cmentarza. Jednocześnie bardzo proszę o przekazywanie wszelkich uwag, sugestii i propozycji związanych z planowanymi zmianami. Dotychczas podjęte zostały prace przy remoncie dachu kościoła (wymagają jeszcze usunięcia przez wykonawcę wskazanych uchybień), a we wrześniu przystąpimy do prac przy ratowaniu ściany zachodniej (po uzyskaniu pełnej akceptacji i umowy z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu), które zostaną zakończone w roku 2022. Równolegle przygotowujemy dokumentację konieczną do podjęcia kolejnych etapów prac i pozyskania odpowiednich dotacji – czytamy na stronie. W rozmowie z naszym dziennikarzem proboszcz przyznaje, że przebudowa cmentarza może zająć kilka, a nawet kilkanaście lat. –

 Chcemy jednak mieć opracowaną koncepcję, wizję całości, aby w przyszłości nie realizować działań oderwanych od siebie – tłumaczy ks. Jacek Dziel.

Tak w przyszłości może wyglądać cmentarz w Giewartowie. Autorem projektu jest Przemysław Cieślak i Pracownia „Via Nova” z Poznania.

2 komentarze

  1. Pięknie. Szkoda że ksiądz w ostrowitem tylko wymaga żeby płacić a zero wkładu. Jeśli chodzi o porządek to jest parodia kiedyś była segregacja teraz niewiadomo o co chodzi i gdzie to włożyć. Toaleta w opłakanym stanie.

  2. Katoliczka ma rację

    Pokładane podwyższone, za śmieci dodatkowo trzeba płacić a pojemników do segregacji brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *