Strona główna / Aktualności / Duża podwyżka dla wójta

Duża podwyżka dla wójta

Ostrowiccy radni jednogłośnie uchwalili dużą podwyżkę dla wójta.

Wysokość minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia wójta reguluje rozporządzenie, a dokładną kwotę, która musi mieścić się w określonych przez ministra „widełkach” ustala rada gminy. Przed ostatnimi wyborami rząd obniżył samorządowcom stawki. Teraz jednak je podwyższył, i to znacząco. Skutkiem nowych przepisów było konieczność nowego ustalenia wynagrodzenia wójta. Radni mieli dwie możliwości: albo pozostawić maksymalną stawkę wyznaczoną przez rozporządzenie, albo ją obniżyć, przy czym obniżka mogła być tylko do 80 proc. maksymalnej kwoty. Ostrowiccy radni zdecydowali się na to pierwsze rozwiązanie. Na mocy ich decyzji Mateusz Wojciechowski zarabiać będzie teraz 19.060 zł brutto. Na tę kwotę składa się 10.250 zł wynagrodzenia zasadniczego, 3.150 zł dodatku funkcyjnego, 4.020 zł dodatku specjalnego i 1.640 zł dodatku stażowego. Dotychczas pensja wójta wynosiła ok. 11 tys. zł brutto. Zgodnie z przepisami, nowe stawki dotyczą okresu od 1 sierpnia br., co oznacza, że za ostatnie cztery miesiące wójt otrzyma wyrównanie.

42 komentarze

 1. Jeśli prawo na to zezwala to czemu nie korzystać

 2. Znam Wojta, obserwuje jego działania i często z nim rozmawiałam. Powiem szczerze, my pracujemy 8 godzin i mamy różne pensje. On pracuje 24 godziny więc ma pensje 3x większą. Stosownie. A może i mało na to co robią. Akurat w ,,Waszej,,gminie, bo tu już nie mieszkam cos sie robi i to widać. Jestescie rozpoznawalni. I to na 100% przez dzialanosc wojta. Wesołych świąt dla wszystkich.

 3. Za 2 lata wybory

 4. Popieram, zasłużył na taką podwyżkę swoją ciężką pracą i zaangażowaniem dla całej Gminy

 5. Za 19tys to każdy będzie pięknie gadał i obiecywał

 6. Kryształek

  Inflacja

 7. Do Agnieszki ja pracuję 10 godzin. Pierwsze słyszę żeby pracował wójt 24 godziny. A to że gmina jest słynna to może dlatego że wykonuje swoją pracę wójt rzetelnie i zajmuje się tym czym powinni bynajmniej jak na razie. To jest jego praca . Na to się pisał startując na wójta.

 8. Panie wójcie może warto by było skontrolować firmę zajmującą się odśnieżaniem gminy. Bo dla mnie jako kierowcy sypniecie środkiem jezdni piaskiem gdzie nie gdzie na odcinku 1km to dla mnie za mało.

 9. Powiem tak – poprzednicy brali kasę za pierdzenie w stołek, natomiast ten Wójt, robi kawał dobrej roboty. Pokazał, że można. Należy się i tyle.

 10. Potwierdzam, wójtowi się to należy. Jednak z całego powiatu to my dostaniemy najwiecej pieniędzy z Polskiego Ładu (mogliśmy nie dostać nic), wójt pracuje 24/7 (wiele razy się o tym przekonałam), gdy ktoś potrzebuje to zawsze pomoże, nawet w sprawach, których by mógł się odwrócić na pięcie i powiedzieć, że nie należy to do jego obowiązków, przejmuje się każdym mieszkańcem oraz pracownikami gminy, pomaga każdemu nawet w sprawach prywatnych. A co inni robili? Poprzednicy? Byle by własnej rodzinie coś załatwić a innych mieli gdzieś. „Odbimbali” kadencje, pieniądze się zgadzały to po co robić jeszcze coś dla kogoś obcego/dla gminy? Po co pomagać przeciętnym „szarakom”

 11. To my dostaniemy najwięcej pięniędzy bo jesteśmy PISIE ale to krótko””’

 12. Agnieszka i Ananiom to chyba są z innego świata albo ,,przyjaciele” wójta. Jak ktoś moze pracować 24/7???? To kiedy śpi, je i s.a???? Piszecie jak jacyś fanatycy ,,a majestat pana rozświetla mrok” tylko takich wpisów brakuje.
  Na szczęście wybory za 2 lata i może pojawi sie porządny wójt.

 13. Jak najbardziej zasłużoną płacą za pracę żaden Wójt Ostrowitego nie zrobił jak ten stara się dla nas wszystkich żebyśmy mieli jak najlepiej dusza człowiek za 2 lata wybory i tak pójdę na tak zaradną miłą pracująca dla naszej społeczności oddać głos mamy Wójta na medal 🏅 który bardzo dużo zrobił

 14. Brać do póki mennice pisiorów są ciepłe

 15. Pieniądze dostają wszystkie samorządy a najwiecej te, gdzie władza jest z nadania PiSu. Nie.ma tu żadnego konkursu wnioskow.itp. Pieniądze są wydrukowane przez NBP, który wykupił obligacje Skarbu Panstwa i pochodzą z tarcz i programów Nowego Ładu. Mydlenie oczu o pozyskiwaniu funduszy. Podwyżki włodarzy mają charakter ustawowy- w konsekwencji doprowadza do obciążenia skromnych zasadniczych budżetów jednostek samorządów i napędzenia inflacji. Wczesniej takich programow nie było.Polska potrzebuje reformy samorządu, niż demograficzny, ucieczka za praca młodych ludzi do miast powodują konieczność reformy adminisytracyjnej- nie jest możliwe utrzymywanie gmin po tysiac mieszkancow. Powiat słupecki liczacy na papierze 60 tys mieszkancow w rzeczywistosci liczy o 1/3 mniej. Koszty obsługi administracyjnej kilku gmin powinny być zniwelowanie przez utworzenie jednej gminy w powiecie, ktora zastapi dotychczasowe. Powiat Słupecki liczy obecnie mniej mieszkancow niz przykladowo 1 dzielnica w Poznaniu. Wojt mogl zawnioskować o podwyzke na minimalnym dopuszczalnym poziomie tymczasem dostal maksymalna. Jak to koreluje z dochodami mieszkancow gminy, którzy zarabiają w większości na poziomie minimalnej krajowej?

 16. Taki wójt jest przykładem jak poprawnie wykonuje się funkcje wójta, ościenne gminy mogą tylko zazdrościć. Stawiać na młodych i ambitnych.

 17. ,,Polityka” widzę Cię w roli polityka. Startuj! Obojętnie czy na Wójta czy do Parlamentu. Skoro masz pomysły…

 18. Michał ta czytam twój wpis i myślę że zamieniłeś się z jedną częścią ciała na główki a co do polityka to ty nie masz pojęcia nic o polityce ,tylko umiesz siać zamęt jak co nie które osoby w tym kraju.Wójt tak trzymaj i oblej te komentarze .Pozdrawiam i powodzenia

 19. Mieszkaniec

  Zastanawiałem się co tak naprawdę powstało za tego Wojta. Jakoś cienko widzę. Poza modernizacja oczyszczalni w zasadzie nic no może jeszcze kilka nowych dywaników na istniejących drogach utwardonych. Nie rozumie skąd ten zachwyt

 20. Do mieszkańca. Słuchaj człowieku piszę człowieku bo nie wiem czy Pan czy Pani ,jak Ty nie widzisz, to znaczy tu nie mieszkasz lub żyjesz w innych czasach lub się obudziłeś dopiero z długiego snu.

 21. Polityka Michał. Jednak są też normalni, bardzo cenne uwagi, dobrze że nie tylko ślepy fanatyzm pisowski

 22. Mieszkaniec

  Do dudek
  To napisz mi łaskawie co takiego zostalo wybudowane za obecnego Wojta. Tylko mi nie pisz o inwestycjach powiatu i województwa na ich drogach w izdebnie. Sierniczu giewartów czy kosewie itp

 23. Chore, żeby WÓJT tak małej wsi zarabiał prawie na równi z prezydentem!!! WSTYD

 24. Wstyd żeby WÓJT zarabiał prawie tyle co prezydent !

 25. Natalia na Wójta!
  Twoje słownictwo nawet nie jest godne startowania.
  A dla zainteresowanych, widocznie rzeczywiście tu nie mieszkacie skoro nie wiecie co się robi.
  Jesteście serio ,,słabi,,

 26. Natalia chcesz zarabiać tyle co Wójt to się wykształć i go zastąpisz tylko czy zrobisz tyle co On dla tej Gminy.Powodzenia

 27. Natalia. Racja z czego niby tyle? z podatków rolniczych? kpina z państwa i narodu

 28. Dudek,
  Odpisz Mieszkańcowi, zostałeś wywołany, udajesz ze cie nie ma i nagle dajesz kolejny komentarz. Mi bez różnicy kto rządzi bo nikt do gara nikt mi nie kupi, ale nie lubię jak ktoś dyskutuje a nie ma argumentów, także ogarnij się i wylicz ten ,,cud” bo też jestem ciekaw.

 29. Do lx i dudek… a co takiego Pan Wójt zrobił ??? jestem obiektywna w przeciwieństwie do was… widać ze rodzina lub znajomy broni! Każdy kto potrafi racjonalnie myśleć jest takiego samego zdania co ja! Kończy się pisowska władza wiec trzeba nadgonić zarobkami…

 30. Natalia ma rację.

  Żeby nie Unia to ciekawe z czego by tak rozdawali?

 31. Ostrowiczan

  Natalia.TAk głupiutkiej jak ty i słabej to nawet na Pudelku nie ma Najwiekszych loz szyderczych! Ale wiem że to tylko przykrywką głupich zagrywek.Ludzie z GMINY Całej Widzą tj jest ważne.A Pan Panie Wojcie tylko się Śmiac. POZDRAWIAM

 32. Natalia albo tu nie mieszkasz albo nie śledzisz osiągnięć tej gminy,bo trzy kadencje poprzednich Wójtów nie pozyskali tyle pieniędzy co ten Wójt.Tamci Wójtowie może pozyskali kilka set tysięcy ,a ten kilkanaście milionów na wszystkie inwestycję w pół kadencji. Proste Pozdrawiam i zapoznaj się a jak nie to idź do Gminy i na pewno Ci podadzą dokładną kwotę wtedy może zrozumiesz.

 33. Dudek nie odpisałeś mieszkańcowi, i w sumie nie odpiszesz bo nie masz co odpisać , do lx ordynacje wyborczą nową tworzycie?
  „””Twoje słownictwo nawet nie jest godne startowania.”” Tak naprawdę gdyby nie reforma rolna po wojnie to większość z tej gminy łącznie z tą obecną elitą chadzała by na boso pracować u dziedzica lub księdza dobrodzieja za kromkę chleba, teraz wielkie państwo się robią żenada

 34. Ooo. Jakiś wielki ostrowicki włościan się znalazl. Dziedzic. Hahaha. A może cofnąć się do Mieszka?

 35. Żadna władza w gminie nie jest z nadania jakiejkolwiek partii !! Radni gminni oraz wójt są wybierani z woli pełnoletnich mieszkańców gminy .Przecież to są podstawowe wiadomości na poziomie szkoły podstawowej ! Oj chyba potrzebne korepetycje dla niektórych zabierających tutaj głos …..

 36. Żadna władza w gminie nie jest z nadania jakiejkolwiek partii !! Radni gminni oraz wójt są wybierani z woli pełnoletnich mieszkańców gminy .Przecież to są podstawowe wiadomości na poziomie szkoły podstawowej ! Oj chyba potrzebne korepetycje dla niektórych zabierających tutaj głos …..

 37. do Wściekły widać jaki masz poziom jak do dziedziców się cofasz ale myślę że zamieniłeś się z jedną częścią ciała na główki. Pozdrawiam i dodam nigdy nie kandydowałem do żadnej władzy i nie będę kandydował .

 38. Mam pytanie kiedy w tv będzie leciała Kariera Nikosia Dyzmy?

 39. Do dudek , ty nie musiałeś się zamieniać

 40. Do Małej MI . Jak pani wygra wybory na stanowisko wójta,to wtedy będzie leciała Kariera Nikosia Dyzmy.No może Dyzmowej…

 41. Do Emeryt. Jak jesteś na emeryturze to sprawy tego typu zostaw innym a sam zajmij się pierdzeniem w stołek, bo obecnie pracujący łożą sie na twoją emeryturę więc morda w kubeł

 42. Emerycie cieszę się że się rozumiemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *