Strona główna / Aktualności / Płetwonurkowie nadal walczą o działkę

Płetwonurkowie nadal walczą o działkę

 

Poznański Klub Działalności Podwodnej nadal walczy o działkę w Giewartowie, którą kilka lat temu musiał oddać spadkobiercom. Tym razem płetwonurkowie domagają się od gminy Ostrowite unieważnienia kilku dokumentów, m.in. uchwały z… 1994 roku.

Skarga na działalność władz gminy Ostrowite wpłynęła do wojewody. Płetwonurkowie zarzucają ostrowickim samorządowcom bezczynność, zaniedbywanie obowiązków i działanie z rażącym naruszeniem przepisów. Domagają się m.in. unieważnienia uchwały Rady Gminy Ostrowite z 1994 r. w sprawie niewyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste ani sprzedaż działki, którą PKDP przez lata wykorzystywał jako swoją bazę. Żądają też unieważnienia innych uchwał dotyczących tego gruntu, a także umowy dzierżawy z 2012 roku. Przedstawiciele płetwonurków twierdzą, że została ona zawarta z naruszeniem prawa i bez wymaganej reprezentacji dwóch członków zarządu. Ponadto, PKDP domaga się, by przyznano im prawo posiadania działki, zgodnie z wnioskami złożonymi w poprzednich latach. W piśmie do wojewody płetwonurkowie apelują także o wnikliwe zbadanie całości sprawy dotyczącej prawa posiadania działki, na której mieściła się baza.

Zdaniem wójta, żaden z wniosków płetwonurków nie zasługuje na uwzględnienie. – Uczestniczyłem w sprawie sądowej o zasiedzenie tej działki. Sąd jednoznacznie stwierdził, że nie ma mowy zasiedzeniu, jeżeli użytkowanie następowało formalnie, czyli na podstawie umowy dzierżawy. Jeśli płetwonurkowie mają jakiekolwiek roszczenia, mogą je kierować do spadkobiercy, a nie do gminy. Gmina nie jest właścicielem. Wszystkie postanowienia uchwał zostały wykonane, począwszy od naczelnika, poprzez zarząd i kolejno przez wójta gminy. Ugoda została podpisana już kilka lat temu, sprawy zostały uregulowane w ten sposób, ze podatnikiem czynnym jest spadkobierca – wyjaśniał wójt.

Zgodnie z przepisami, skargę rozpatrzyć musi jednak rada gminy. Komisja skarg i wniosków uznała, że skargę należy zostawić bez rozpatrzenia, m.in. ze względu na fakt, iż sprawa dotyczy decyzji władz poprzednich kadencji.

3 komentarze

  1. „Komisja skarg i wniosków uznała, że skargę należy zostawić bez rozpatrzenia, m.in. ze względu na fakt, iż sprawa dotyczy decyzji władz poprzednich kadencji.”

    Serio? XD

  2. Maciej, 27 lat to pewnie nawet Ty nie masz. A tyle maja te uchwaly. Dlatego Rada nie chce sie tym zajmowac. Rozumiem to. Wojewoda moze stwierdzic niewaznosc tych uchwał. Wiec jesli uwaza, ze takowe są, to niech sam to zrobi. Sprawa majatku juz rozstrzygnieta. Wojt H.T. ZDAŁ.

  3. A dlaczego tamta rada sie tym nie zajmowala? Nie blokowala Wojta? A moze ten Pan BYLY Radny co tak teraz gdzies walczy, zajmie stanowisko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *