Strona główna / Aktualności / Zamknęli drogę do jeziora w Giewartowie

Zamknęli drogę do jeziora w Giewartowie

Znak zakazu wjazdu i taśmy uniemożliwiające nie tylko wjazd, ale nawet przejście pieszo – tak obecnie wygląda główna droga prowadząca do jeziora w Giewartowie. Właścicielka zapewnia, że do wakacji zakaz powinien zniknąć.

Wielu mieszkańców ten widok zszokował. – W tamtym roku zamknęli park, teraz skończyło się korzystanie z plaży? – pytają. Właścicielka majątku w Giewartowie, w tym plaży oraz prowadzącej do niej drogi zapewnia, że zakaz wjazdu i wejścia na jej teren wprowadzony jest tylko czasowo i ma związek z pracami rewitalizacyjnymi prowadzonym w parku. – Będą tam usuwane drzewa, dlatego musieliśmy zabezpieczyć przyległy do parku teren, żeby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo – tłumaczy Jolanta Tomczak. Nie wskazuje konkretnego terminu zakończenia prac. – To wszystko uzależnione będzie od tego, kiedy wykonawcy zrealizują zlecone prace. Myślę, że do rozpoczęcia sezonu letniego prace te się zakończą i będziemy mogli z powrotem udostępnić drogę oraz plażę – mówi właścicielka. Zaznacza jednak, że park nadal będzie wyłączony z użytkowania, bo tam prace potrwają dłużej.

Mieszkańcom i turystom pozostaje jedynie wierzyć w zapowiedzi właścicieli, bo tylko od nich zależy, czy będzie można korzystać z plaży. – Gmina Ostrowite nie ma żadnego wpływu na te decyzje, bo nie jest właścicielem ani plaży, ani prowadzącej do niej drogi. Zgodnie z zapisami zawartej kilka lat temu ugody, mamy jedynie ustanowioną służebność części terenu przy jeziorze, w pobliżu przepompowni i pierogarni. Mamy jednak nadzieję, że spadkobiercy na sezon letni udostępnią mieszkańcom i turystom dostęp do głównej plaży. Wszyscy bowiem doskonale pamiętamy, że przez zawarciem ugody, spadkobiercy wielokrotnie zapewniali, że nie ograniczą dostępu do jeziora. Mamy nadzieję, że danego publicznie słowa dotrzymają – komentuje sprawę Mateusz Wojciechowski, wójt gminy Ostrowite.

11 komentarzy

 1. Jeśli nie ma nic na piśmie to radzę Gminie ogłosić przetarg na helikopter.
  Mieszkańcy mogą korzystać z plaży ale nie będą mieli jak na nią się dostać, ot taki paradoks…
  Obiecali ale jednak może zdanie zmienili?
  A przecież to nie będzie ich wina tylko firmy wykonującej prace w parku, że się nie wyrobiła w terminie…
  Myślę, że już po plaży…

 2. Zamknąć jezioro zakazać kąpieli itp. niech wieś wie kto rządzi kto jest Panem

 3. To jest tragedia.!!

 4. Mieszkaniec

  Pół roku może rok będą wycinać drzewa, normalnie kpina 🙁

 5. Wlasciciele i tak byli bardzo cierpliwi gdy tylu obcych wchodzilo na ich posesje. powinni jeszcze dostac za to odszkodowanie

 6. Ciemnogród

  Wszyscy negatywnie nastawieni czytanie tych komentarzy jest nudne. Póki co gmina nic nie działała, być może nowi właściciele zadbają by park, ogrodzenie czy tez pałacyk i plaża nie odstraszalo i zrobią coś w kierunku aby Giewartów odzyskał swój urok.

 7. I po ptokach gmina straciła bezpowrotnie PEREŁKĘ którą była jedyną odskocznią dla lokalnej ludności i kurą znoszącom złote jajka. Wystarczy porównać Przybrodzin nie mówiąc o Skorzęcinie. Pozdrawiam wczasowiczów.

 8. Tak czy owak – ,,łaska Pańska na pstrym koniu jeździ „.

 9. Do Ciemnogrodu: Od kiedy to gmina ma prawo czy też obowiązek finansować naprawę czy też prowadzić porządkowanie parku na terenie prywatnej własności ? Coś się wydaje ,że Ciemnogród przesadził i to mocno !

 10. Ciemnogród

  Posiadłość jest od kilku lat w prywatnych rękach.a A wcześniej gdyby Pan Król nie gospodarzyl i dbał o całokształt to z pałacykiem pewnie stałoby się to samo co w innych miejscowościach naszej gminy np Naprusewo. Więc nie pisz bzdur że przesadzam.

 11. Anonim to pewnie pracownik urzędu. He he…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *