Strona główna / Aktualności / Zielona woda w jeziorze

Zielona woda w jeziorze

Niepokojące sygnały płyną znad Jeziora Powidzkiego. Tak wczoraj wyglądała woda m.in. na plaży w Giewartowie. Czy można się kąpać? Próbowaliśmy dowiedzieć się w sanepidzie. Okazuje się jednak, że sanepid bada tylko wodę na kąpieliskach i miejscach wykorzystywanych do kąpieli. Takich lokalizacji na Jeziorze Powidzkim jest łącznie 5. W żadnej lokalizacji organizator nie zgłosił sanepidowi jakichkolwiek niepokojących sygnałów. Nie wiadomo więc, czy zielona woda na plaży w Giewartowie jest niebezpieczna dla zdrowia, czy można tam się kąpać. Jak usłyszeliśmy w sanepidzie, kąpiel poza oficjalnymi kąpieliskami zawsze odbywa się na własne ryzyko kąpiącego.

5 komentarzy

  1. Trzeba sprawdzić szamba i gdzie domki letniskowe odprowadzają ścieki.

  2. Chcę się zapytać czy w gminie Ostrowite nie było zakończenia roku szkolnego,bo nie ma żadnej relacji,a zawsze była.

  3. Nie wiem dlaczego Kurier na ostrowite info nie podaje uroczystości zakończenia roku szkolnego w szkołach gminy Ostrowite.Wogóle całe to ostrowite.info to jakaś kpina z czytelników.Nie wyświetla komentarzy,nie publikuje ważnych informacji z terenu gminy.Wiadomości są praktycznie tylko o narodzinach i zgonach,to po co nam taki portal.

  4. Wielbiciel Jeziora Powidzkiego

    A która plaża została poświęcona?

  5. To właściciel plaży nie wie która część została poświęcona. Zresztą patrząc na to co się dzieje w Giewartowie to płakać się chce, prywatna plaża, dostępu do jeziora brak, domki letniskowe granice mają w wodzie, itd. Giewartów się kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *