Strona główna / Artykuły partnerów / Chcesz sprawdzić czy warto zainwestować w sprzęt do fotografowania i filmowania z powietrza? Wynajmij drona

Chcesz sprawdzić czy warto zainwestować w sprzęt do fotografowania i filmowania z powietrza? Wynajmij drona

W naszym kraju nie brakuje osób, które przejawiają ogromne zainteresowanie fotografowaniem lub nagrywaniem filmów. Powinny one pomyśleć o zakupie dronu, czyli nowoczesnego statku latającego sterowanego zdalnie z ziemi. Umożliwia on bowiem robienie zapierających dech w piersiach materiałów wizualnych z powietrza. Na początek opłaca się taki sprzęt wynająć w celu zweryfikowania jego funkcjonalności.

Garść przydatnych informacji

Wypożyczenie dronu na konkretny czas jest rozsądnym rozwiązaniem w przypadku zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów biznesowych działających np. w branży imprezowej, marketingowej czy budowlanej. Wynika to z faktu, że pozwala na ocenienie maszyny pod kątem jakości wykonywania zdjęć i filmów bez konieczności jednorazowego wydawania dużych pieniędzy na zakup. Standardowy bezzałogowiec ze średniej półki kosztuje w sklepie między 2000 a 4000 zł, a za wynajem identycznego modelu zapłacimy zaledwie kilkadziesiąt złotych na dobę. W ten sposób łatwo przekonamy się, czy statek sprosta naszym oczekiwaniom i czy w konsekwencji warto w niego zainwestować. Opłata jest zazwyczaj naliczana jedynie za czas fizycznego dostępu do dronu. W trakcie ustalania jej dokładnej wysokości uwzględniane są przede wszystkim dwa czynniki – klasa wybranego egzemplarza oraz termin i okres wynajmu.

Profesjonalny sprzęt w zasięgu ręki

Omawiana usługa gwarantuje możliwość sprawdzenia dronu zaawansowanego technologicznie, którego cena rynkowa kształtuje się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. Posiada on szereg udogodnień – m.in. kamerę nagrywającą w rozdzielczości 4K, optyczny stabilizator lotu, czujnik GPS, moduł Wi-Fi i pojemną baterię. Poza tym oferuje liczne funkcje uprzyjemniające codzienną eksploatację, takie jak choćby zawis w powietrzu, swobodne podążanie za dowolnym obiektem, przechowywanie tras w schowku, przewidywanie trajektorii lotu czy unikanie groźnych przeszkód. Dzięki opcji wypożyczenia drogiej maszyny nawet przeciętny człowiek ma szansę na pobawienie się nią przynajmniej przez kilka dni. Z kolei podczas użytkowania z myślą o późniejszym zakupie warto zwrócić uwagę na komfort sterowania, czas pracy na pojedynczym ładowaniu i intuicyjność działania pada.

Instrukcja krok po kroku

Jeśli zależy nam na wynajęciu latającego statku, to w pierwszej kolejności musimy dokonać wyboru konkretnego modelu na stronie internetowej danej firmy. Pamiętajmy o rzuceniu okiem na parametry techniczne poszczególnych urządzeń, a w razie wątpliwości o skonsultowaniu się z doświadczonym pracownikiem. Następny krok polega na rezerwacji dronu poprzez przesłanie stosownego formularza i uiszczeniu opłaty w ustalonej wysokości (jest ona przeważnie powiększona o kaucję zwrotną pełniącą rolę swoistego zabezpieczenia). Odbiór sprzętu następuje w siedzibie wypożyczalni, ewentualnie za pośrednictwem kuriera. Zwracamy go natomiast w momencie upłynięcia terminu zawartego w umowie. Gdy dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie, otrzymamy z powrotem wspomnianą wcześniej kaucję. Jak zatem widzimy, formalności są ograniczone do niezbędnego minimum.

Ofertę dronów na wynajem znajdziesz na stronie https://ironsky.pl/oferta/wynajem/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *