W kwietniu 2013 r. z okazji przypadającej 150. rocznicy Powstania Styczniowego zostały przeprowadzone trzy konkursy skierowane do dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjum znajdujących się na terenie gminy Ostrowite.
W kwietniu 2013 r. z okazji przypadającej 150. rocznicy Powstania Styczniowego zostały przeprowadzone trzy konkursy skierowane do dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjum znajdujących się na terenie gminy Ostrowite.
Wyniki konkursów, po ocenie prac przez komisję powołaną przez organizatora, kształtują się w sposób następujący:
Konkurs plastyczny „Powstanie Styczniowe w mojej wyobraźni”
I kategoria – uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3
Pierwsze miejsce: Martyna Rożek, kl. 3, szkoła podstawowa w Giewartowie
Drugie miejsce: Jowita Stachowska, kl. 1, szkoła podstawowa w Giewartowie
Trzecie miejsce: Maria Juszczak, kl. 3, szkoła podstawowa w Giewartowie
II kategoria – uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6
Pierwsze miejsce: Klaudia Rogowska, kl. 6a szkoła podstawowa w Ostrowitem
Drugie miejsce: Mateusz Wiatrowski, kl. 5 szkoła podstawowa w Giewartowie
Trzecie miejsce: Sylwia Spławska, kl. 5a szkoła podstawowa w Ostrowitem
III kategoria – uczniowie gimnazjum
Pierwsze miejsce: Kacper Szambelan, kl. 3b
Drugie miejsce: Weronika Szymańska, kl. 2c
Trzecie miejsce: Kinga Kaczmarek, kl. 3a
Konkurs fotograficzny „Powstanie Styczniowe w obiektywie”
I kategoria – uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6
Pierwsze miejsce: Klaudia Rogowska, kl. 6a, szkoła podstawowa w Ostrowitem
Drugie miejsce: Maria Szymczak, kl. 4, szkoła podstawowa w Ostrowitem
Trzecie miejsce: Agnieszka Świątek, kl. 6a, szkoła podstawowa w Ostrowitem
II kategoria – uczniowie gimnazjum
Pierwsze miejsce: Kaliski Robert, kl. 3a
Drugie miejsce: Weronika Kapuścińska, kl. 3a
Trzecie miejsce: Mikołaj Kolski, kl. 2c
Konkurs literacki „Powstanie Styczniowe lekcją patriotyzmu”
I kategoria – uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6
Pierwsze miejsce: Agnieszka Świątek, kl. 6a, szkoła podstawowa w Ostrowitem
Drugie miejsce: Klaudia Wiśniewska, kl. 6b, szkoła podstawowa w Ostrowitem
Trzecie miejsce: Maria Szymczak, szkoła podstawowa w Ostrowitem
II kategoria – uczniowie gimnazjum
Pierwsze miejsce: Antonina Zywert, kl. 3a
Drugie miejsce: Klaudia Karpińska, kl. 2c
Trzecie miejsce: Aleksandra Miłos, kl. 3a
Rozdanie nagród laureatom konkursu będzie miało miejsce w trakcie Dni Ostrowitego, tj. 22. czerwca 2013 r., około godziny 18.00 (stadion sportowy w Ostrowitem). Tego dnia odbędzie się również wystawa wybranych prac, które wpłynęły w odpowiedzi na konkurs.
Konkurs został zorganizowany przez Urząd Gminy w Ostrowitem we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Ostrowitem.
źródło: www.ostrowite.pl