Strona główna / Artykuły partnerów / Moje dzieci uwielbiają dietę pudełkową

Moje dzieci uwielbiają dietę pudełkową

Dieta pudełkowa odmieniła naszą rodzinę

Jako pracująca mama dwójki dzieci nie miałam zbyt wiele czasu dla siebie. Codzienne szykowanie posiłków dla czteroosobowej rodziny to nie lada wyzwanie. W dodatku dzieci potrzebują wielu witamin oraz urozmaiceń w swojej diecie, a moja pomysłowość była już na wyczerpaniu. Mąż jest fanem mięsnych, sycących posiłków, a ja raczej staram się ograniczać produkty odzwierzęce. Ciężko było mi przygotowywać obiady z myślą o każdym członku rodziny. O cateringu dietetycznym słyszałam już wcześniej, ale wydawało mi się to niedostępną dla mnie opcją. Takie usługi raczej kojarzyły mi się z dużymi miastami, a moja rodzina mieszka w średniej wielkości miasteczku. Jednak okazało się, że catering dietetyczny Ostrowite z dostawą może dotrzeć także pod nasze drzwi! Po zapoznaniu się z ofertą postanowiliśmy z mężem sprawdzić, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w naszej zapracowanej rodzinie.

Dzieci są zachwycone swoimi śniadaniami

Decydując się na skorzystanie z cateringu dietetycznego najbardziej martwiłam się o to, czy nasze dzieci nie będą wybredne, co do swojego jedzenia pudełkowego. Mile się zaskoczyłam! Posiłki dla dzieci zostały przygotowane w bardzo znajomej i atrakcyjnej dla nich formie w postaci racuszków czy pulpetów, albo jako pełne zestawy obiadowe, podobne do tych, jakie sama wcześniej przygotowywałam. Bardzo się ucieszyłam, że dieta pudełkowa oferowała także takie dania, których sama nigdy bym nie potrafiła wykonać. Dzięki temu moje dzieci mają okazję do poznawania i oswajania się z nowymi smakami oraz wyrabianiem własnych gustów smakowych.

Wraz z mężem również jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej diety pudełkowej. Mój wariant wegetariański zachwycił mnie swoją różnorodnością i pomysłowością. Dotychczas jadałam raczej skromne posiłki ograniczone przez moje zdolności kulinarne. Teraz mogę spróbować zupełnie nowych dań i odkrywać na nowo, jakie możliwości smakowe dają nam rośliny. Mąż zdecydował się na wariant ketogeniczny, bogaty w tłuszcze i białka. Dieta pudełkowa z dostawą świetnie się sprawdza w jego zawodzie, gdzie potrzebuje dużo energii do wykonywania swoich obowiązków. Dzięki nowej diecie ma dużo więcej siły do pracy i zabawy z dziećmi.

Wspólne posiłki stały się dużo przyjemniejsze

Wcześniejsze jedzenie przy wspólnym stole rzadko nam wychodziło. Po całym dniu w pracy i kilku godzinach w kuchni marzyłam tylko o szybkim zjedzeniu obiadu i zaśnięciu. Nie sądziłam, że catering dietetyczny będzie nie tylko w stanie odmienić nasze nawyki żywieniowe, ale także nasze relacje. Posiłki z cateringu pudełkowego wymagają jedynie krótkiego podgrzania, dzięki czemu nie muszę już spędzać tyle czasu w kuchni. Mogę za to poświęcić więcej uwagi dzieciom, bo po smacznym posiłku mój dzień nieznacznie się wydłuża.

Dieta pudełkowa idealnie odnalazła się w naszej rodzinie. Każdy je to, co najbardziej lubi i nie musimy przejmować się o to, czy dostarczamy sobie odpowiednią ilość kalorii i witamin. Wszystkie nasze potrzeby są uwzględnione w naszych pakietach. Myślę, że korzystanie z cateringu dietetycznego sprawdzi się w takiej sytuacji, jak w naszej rodzinie, dla osób zapracowanych oraz o odmiennych preferencjach żywieniowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *