Strona główna / Aktualności / Mniej opon i gruzu. Zmiany w PSZOKu

Mniej opon i gruzu. Zmiany w PSZOKu

Od stycznia zmienią się zasady funkcjonowania punktu selektywnej zbiórki odpadów w Ostrowitem. Zmniejszony zostanie limit opon, które mieszkańcy będą mogli oddać do PSZOKu. Obecnie wynosi on 12 sztuk z nieruchomości, po zmianach rocznie będzie można oddać tylko 4 opony. Zmiana dotyczyć będzie również odpadów budowlanych. Teraz każdy mieszkaniec może do PSZOKu przywieźć 100 kg rocznie, od nowego roku limit będzie o połowę mniejszy. – Zmiana dotyczy tylko odpadów budowlanych. Wielkogabarytowe elementy wyposażenia domu, jak np. stare meble czy sprzęty, nadal będzie można dostarczać do PSZOKu bez ograniczeń – zaznacza wójt. Odbiór wielkogabarytów z posesji w przyszłym roku odbędzie się raz, w ostatnim tygodniu lipca. Pozbyć się ich będzie można tylko po wcześniejszym zgłoszeniu do podmiotu odbierającego lub urzędu gminy. Gmina zamierza też wymienić wszystkie pojemniki do segregacji odpadów umieszczone w miejscach użyteczności publicznej.

9 komentarzy

  1. Co dalej...

    To co zrobić gdy będzie więcej takich odpadów np po remoncie? Jeśli będzie można oddać za opłatą to chociaż poinformujcie.
    Spacerując po lesie można znaleźć różne śmieci, obawiam się że po zmniejszeniu limitu będzie ich więcej.

  2. d u p a krzak

    Czyli opłata za śmieci nie wzrośnie, a zmaleje proporcjonalnie?
    Gmina chce więcej za śmieci a ograniczać będzie ilość ich odbierania.
    Już spółdzielni socjalnej przestało się opłacać i być konkurencyjnie tanim?

  3. Amiało być tak pięknie.

  4. Do co dalej

    Zawsze można wynająć kontener budowlany w spółdzielni

  5. A jak mam 6 przyczep, 5 traktorów i 3 samochody w gospodarstwie oraz kilka sztuk mniejszego sprzętu to gdzie mam wywieźć opony od tego wszystkiego?

  6. Mieszkaniec gminy

    Do M. Za dodatkową opłatą to będziesz mógł przywieźć każdą ilość ale średnio nikt nie oddaje więcej niż 4 opony rocznie. A inni mieszkańcy nie będą się dorzucać żeby twoje opony zutylizować.

  7. Mieszkaniec gminy

    Niektórzy myślą że miesięcznie zapłacą średnio 50 zł a śmieci budowlane przeważnie gruz będą przyczepami przywozić już nie mówiąc o zwykłych śmieciach komunalnych które jeszcze co miesiąc wystawiają

  8. Do Mieszkańca gminy i nie tylko

    Remont robi się raz na jakiś czas, nikt nie wywozi gruzu przyczepami co miesiąc, a odnośnie opon to Ci którzy mają więcej pojazdów mogą mieć problem z ich oddaniem w ramach opłaty za śmieci. Tu nie potrzeba złośliwości, tylko informacji i zrozumienia. Większość nawet zapłaci aby oddać nadwyżkę śmieci, ale znajdą się też tacy co opony spalą w piecu a inne śmieci wywiozą w ustronne miejsce. Nikt nie chce płacić za cudze odpady, to zrozumiały argument, ale biorąc pod uwagę koszt sprzątania lasu to nie wiem co drożej nas wyniesie.

  9. d u p a krzak

    Nikt nie chce płacić za cudze śmieci???
    Przecież od nowego roku właśnie będziemy płacić za tych co nie płacą!!! Żeby Gminie się opłaciło.
    To ciekawy pomysł Gminy.
    Polecam artykuł z 15.11.2020 gdzie cytat Wójta ,, Niestety wszyscy ucierpimy, będziemy ponosić koszty solidarnie, jestem tego świadomy, ale to jedyne słuszne rozwiązanie. Musimy zacząć się szanować nawzajem. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *