Strona główna / Artykuły partnerów / Jak wyjść z pętli zadłużenia?

Jak wyjść z pętli zadłużenia?

Coraz więcej Polaków ma problem z utrzymaniem płynności finansowej. Spowodowane jest to nagromadzeniem zbyt wielu kredytów, których spłata może przysporzyć wielu kłopotów. Z drugiej strony, nic dziwnego, że bierzemy na siebie tak wiele zobowiązań. W końcu każdy chce żyć godnie, a obecne zarobki raczej tego nie ułatwiają. W ciężkiej sytuacji pomocny może okazać się kredyt konsolidacyjny, który umożliwia spłacanie wszystkich długów jedną, niższą ratą.

Wybór kredytu konsolidacyjnego

Banki aktualnie oferują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Różnica między nimi jest taka, że jeden z nich to kredyt konsolidacyjny z hipoteką, gdzie zabezpieczeniem jest nieruchomość. Drugi to zwykły kredyt konsolidacyjny nie wymagający żadnego zabezpieczenia. Służy on do łączenia zobowiązań o charakterze konsumpcyjnych, takich jak: pożyczki gotówkowe, samochodowe, zadłużenie na karcie kredytowej, czy kredyty ratalne. Wybierając kredyt konsolidacyjny z hipoteką możemy liczyć na znaczne obniżenie oprocentowania oraz wydłużenie okresu kredytowania nawet o 20-30 lat. Decydując się na wariant bez hipoteki, otrzymany kredyt będzie miał zdecydowanie niższą wartość, a okres kredytowania może zostać wydłużony maksymalnie do 10 lat.

Wybierając kredyt należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokość oprocentowania oraz prowizję naliczaną przez bank. Są to bowiem dwa decydujące czynniki o całkowitym koszcie kredytu. Jak wiadomo, każdemu zależy na tym, aby takie zobowiązanie kosztowało jak najmniej. Warto w tym celu sprawdzić aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych dostępny w internecie. Zdecydowanie ułatwi to poszukiwanie najlepszej dla nas oferty.

Konsolidacja to z pewnością dobry sposób na zreperowanie budżetu domowego. Należy jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie wszystkich naszych problemów. Trzeba liczyć się z tym, że bank musi zarobić udzielając nam takiej usługi jak kredyt konsolidacyjny. Miesięczna rata zostaje obniżona, jednak wydłużony okres kredytowania sprawia, że ostatecznie konsolidacja wyniesie nas więcej, niż standardowe spłacanie zobowiązań.

Materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *