Strona główna / Sport / Izdebno piłkarskim mistrzem gminy

Izdebno piłkarskim mistrzem gminy

LZS Izdebno

Drużyna z Izdebna wygrała rozgrywany w minioną niedzielę na ostrowickim stadionie otwarty turniej piłkarski. W finale po rzutach karnych pokonała reprezentację Kosewa. W regulaminowym czasie gry (2×20 minut) padł bezbramkowy remis.

W turnieju zorganizowanym przez LZS Czarni Ostrowite wzięło udział 5 drużyn. W grupie A zagrali: Kosewo, Ostrowite i Siernicze Wielkie. Grupową rywalizację pewnie wygrało Kosewo (zwyciężyli w obu meczach). W spotkaniu Ostrowite – Siernicze padł remis 3:3. O tym, że Ostrowite zajęło 2 miejsce premiowane grą w półfinale zadecydował lepszy stosunek bramek. Ostrowiczanie przegrali z Kosewem 1:3, piłkarze z Siernicza – 0:2.
W grupie B rywalizowały tylko dwa zespoły. Wiadomo więc było, że oba zespoły awansują do półfinału. Na pierwszym miejscu grupowe zmagania zakończyło Izdebno, które pokonało ekipę z Drążnej.

W półfinałach Izdebno po rzutach karnych pokonało Ostrowite, Kosewo pewnie wygrało z Drążną.

Rzuty karne były potrzebne również do wyłonienia zdobywcy trzeciego miejsca. Jedenastki lepiej egzekwowali piłkarze z Ostrowitego i to oni stanęli na ostatnim stopniu podium.

Bartosz Kosiński, kapitan LZS Izdebno odbiera puchar z rąk Mateusza Wojciechowskiego, prezesa LZS Czarni Ostrowite

Kolejność końcowa

1. Izdebno
2. Kosewo
3. Ostrowite
4. Drążna
5. Siernicze Wielkie

Najlepsi strzelcy: Andrzej Majewski (Ostrowite), Tomasz Piguła (Kosewo)