Strona główna / Aktualności / Co się dzieje w szkolnej kuchni?

Co się dzieje w szkolnej kuchni?

O sytuację w szkolnej kuchni dyrektor Jadwigę Wojdak pytała radna Małgorzata Kruszka. – Radnych powinno to interesować, bo my reprezentujemy mieszkańców, a mieszkańcy nas pytają – swoje zainteresowanie sprawą tłumaczy radna z Przecławia.

Kuchnia Szkoły Podstawowej w Ostrowitem od kilku tygodni pracuje w zupełnie innym składzie, niż w poprzednich latach. Sprawę tę na ostatnim posiedzeniu komisji rady gminy poruszyła radna Małgorzata Kruszka. Prosiła dyrektor szkoły o wyjaśnienie. – Czy te panie mają wypowiedzenie, czy są zwolnione? Z tego co wiem są już zatrudnione inne osoby. Jak to wygląda? – dociekała radna z Przecławia.

– Na dziś dwie panie przebywają na zwolnieniu lekarskim, a z jedną panią rozwiązaliśmy umowę o pracę na mocy porozumienia stron. Pani sama złożyła takie podanie. Za panią kucharkę, która jest na zwolnieniu lekarskim, jest osoba na zastępstwie. I w tej chwili za panią intendentkę, która również jest na zwolnieniu lekarskim, też jest osoba na zastępstwie. Była to umowa zlecenie w październiku – wyjaśniała dyrektor Jadwiga Wojdak.

– Pani intendentka wróci do pracy czy nie? Z tego co wiem będzie zatrudniona już inna osoba. To prawda? – dopytywała radna Kruszka.

– Będzie zatrudniona na razie do grudnia, na czas określony, tak jak obejmuje zwolnienie pani intendentki – wyjaśniła dyrektor Wojdak.

Do dyskusji włączył się wójt. – Czy te stanowiska pracy mają pozostać puste? Kuchnia sama ma pracować? Jeżeli ktoś chce pracować to dlaczego tej pracy ma nie dostać? – raczej czysto retorycznie pytał Mateusz Wojciechowski.

Małgorzata Kruszka proponowała jednak, by tego typu informacje o możliwości zatrudnienia publicznie ogłaszać. W odpowiedzi Jadwiga Wojdak przypomniała radnej, że jej również proponowała pracę w szkolnej kuchni, ale z propozycji nie skorzystała.

Dyskusję o szkolnej kuchni podsumowała Paulina Przybył. – Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzieci są bardzo zadowolone z nowej kuchni, obiady są bardzo smaczne. Ilość wydawanych posiłków wzrosła, bo jest naprawdę dobrze – zauważyła radna z Tomaszewa, a prywatnie mama uczennicy ostrowickiej podstawówki.

21 komentarzy

 1. Pani Kruszka na Wójta! Radna niedługo będzie księdza pytać o zatrudnienie kościelnego.

 2. Czy te informacje są rzetelne? Proszę przyjrzeć się personaliom. A to co mówi wójt to już bzdura kompletna. Przecież wielu chce pracowac, to dlaczego wybrano te osoby? Jakimi kryteriami się kierowano? Czy tylko tym że ktoś chce pracować? Jak spojrzymy na zatrudnione osoby to wszystko będzie jasne.

 3. Były mieszkaniec Tomaszewa.

  Pani radna Przybył jeszcze niedawno było tyle jadu na oświatę na dyrekcję A tu taka zmiana ,człowiek zmiennym jest.

 4. „Kuchenne rewolucje” się udały Gesslerowa byłaby zachwycona ;]

 5. Jesteście niemożliwi 😂 Jak się pytają na sesjach źle jak nic nie mówią , też źle ! Mieszkańcy może jakieś wytyczne ?O co mają się pytać radni a o co nie? Albo nie….lepiej dalej plotkowac po sklepach (…) śmiechu warte hahahaha A z tym kościelnym …hmmm… To nie głupi pomysł, dlaczego tego nie wiedzieć…żallllll

 6. Pani radna Kruszka wtyka nosa tam gdzie nie potrzeba. (…) A co do szkoły. To porostu. To wszystko jest po cichu załatwianie wszystko po znajomości. Jak i w gminie tak i w szkole. Jednym słowem duża rodzina

 7. Tacy radni powinni być,dobrze pani radna.

 8. Co państwo chcecie od pani radnej przecież wywiązuje się że swoich obowiązków jako radna i jako sołtys 😀

 9. Do xxx : sam/sama sobie zaprzeczyłeś/łaś 😂😂😂

 10. mieszkaniec gminy

  Żal tyłek ściska? Sama pracy nie chciała,a innym będzie wygadywać.

 11. Radny ma prawo pytać a wójt i urzędnicy mają obowiązek odpowiadać i nie jest to żadna złośliwość ani wtykanie nosa ale obowiązek radnego aby zadawać nawet niewygodne pytania. Wszak ludzie gadają o tym a jeśli nie widzą prawdy to wymyślają niestworzone rzeczy. Władza musi być transparentna , wtedy uniknie się podejrzeń o nepotyzm i kolesiostwo. Jeśli w naszej gminie ma być w miarę normalnie to tacy radni jak pani Kruszka są na wagę złota. I niech pani radna nie przejmuje się złośliwościami bo racja jest po jej stronie.

 12. Mieszkanka gminy.

  Dobrze że nie przyjęła tej pracy ,a byłoby radną została załatwiła sobie pracę,, szacunek.

 13. Ludzie…hallo….opanujcie się …człowiek-człowiekowi wilkiem…przykre…wiadomo, można się wymieniać poglądami, ale może kulturalnie i bez obrażania co? Nawet nie chodzi o temat…jest wiele innych tu na portalu gdzie hejt się leje strumieniami…masakra..pamiętajmy dziś jesteśmy jutro już może nas nie być.

 14. Pani Małgorzata Kruszka. Z tego co wiem to chwali się że to dzięki niej jest chodnik w Przecławiu a wcale tak nie jest pisała owszem podanie ale tylko raz to wydział rejonowych dróg to dzięki nim jest chodnik i gmina tesz się do tego dołożyła to po jaką cholere chodzić i chwalić się że to wszystko jest. Dzięki p radnej

 15. Mieszkanka Przecławia.

  I tak dziękujemy śmieszni jesteście.

 16. OMG!!! Ludzie jak Wy lubicie pierdoły!!!

 17. Do „Iza”— „tesz” teraz napisałaś dopiero nowości 😂😂😂 na to są dokumenty , można to sprawdzić! Albo „tesz” nie 🙄😂

 18. Ale my Was tak kochamy.

 19. Będą nowe osoby w gminie,powodzenia.

 20. Taka mała gmina A tyłu pracowników, wstyd.

 21. bo wszyscy pracownicy to jedna RODZINA…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *