Strona główna / Aktualności / Dramat w sąsiedniej gminie. Wszystko stracili w pożarze

Dramat w sąsiedniej gminie. Wszystko stracili w pożarze

Rodzina z Cząstkowa (gmina Kazimierz Biskupi) w pożarze domu straciła wszystko. Ich bliscy organizują pomoc. Zbiórka dostępna jest TUTAJ.

W opisie zbiórki na portalu szczytny-cel czytamy:

– Mój brat Michał Pawlaczyk wraz ze swoją żoną Aleksandrą i trójką małych dzieci stracili wszystko w pożarze domu! Pragnąc pomóc im powstać z popiołów, zdecydowałam się utworzyć zbiórkę na ich rzecz i poprosić dobrych ludzi o wsparcie tego szczytnego celu!

Do wybuchu ognia doszło nad ranem 26 października 2023 roku w miejscowości Cząstków (gmina Kazimierz Biskupi). Śpiący jeszcze Michał z Aleksandrą i ich dziećmi dziesięcioletnim synem Oskarem, ośmioletnią córką Igą i ośmiomiesięczną córeczką Mają zaalarmowani zostali przez sąsiada, że ich dom objęty został płomieniami ognia. Wybudzeni ze snu ewakuowali się w porę z budynku. Udało im się uchronić życie i zdrowie, jednak po dobytku ich życia pozostało niewiele.

Dom oraz jego wyposażenie uległy ogromnym zniszczeniom. Aby mogli oni wrócić do swojego miejsca na Ziemi konieczna będzie bardzo kosztowna odbudowa oraz zakup wielu przedmiotów użytku codziennego. Straty zostały wstępnie oszacowane na 150 tysięcy złotych!

Niesprawiedliwy los zamienił spokojne życie rodziny w koszmar. W ciagu, krótkiej chwili odebrane zostało im to, co budowali latami. Nie powinni, a właściwie nie mogą zostać z tym sami. Dobrzy ludzie razem mogą zrobić wiele dobrego, dlatego połączmy siły i pomóżmy przywrócić ich życie do normalności. Nawet niewielka pomoc będzie ogromnym wsparciem!

Dziękujemy już teraz!

Siostra Maria Głowacka wraz z rodziną

 

2 komentarze

  1. A ubezpieczenie?

  2. 3 jednostki OSP jedna z drabiną w zasięgu 5 kilometrów nie zadysponowana ani jedna ponieważ inny powiat to chore…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *