Strona główna / Aktualności / Drugie miejsce w rundzie Mistrzostw Rumunii

Drugie miejsce w rundzie Mistrzostw Rumunii

W Konstancy zakończył się 4V Rally-Raid, impreza zaliczana do Mistrzostw Rumunii. Po zaciętej rywalizacji Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zajęli drugie miejsce w grupie SSV Profi i czwarte w klasyfikacji generalnej rajdu. W ciągu jednego dnia uczestnicy musieli pokonać ponad 410 km, z czego 345 z pomiarem czasu. Odcinek był podzielony na sekcje z trzema 15-minutowymi przerwami na tankowanie.

Rajd zaczęliśmy dosyć szybkim tempem i po pierwszej przerwie na tankowanie okazało się, że mamy dobry wynik – mówił na mecie Tomasz Białkowski. – Przy tak szybkim tempie nie wytrzymał jednak pasek napędowy, który musieliśmy wymienić na trasie. Straciliśmy trochę czasu i zmieniliśmy strategię, utrzymując wolniejsze, ale optymalne tempo dla naszego pojazdu. Na 10 km przed strefą tankowania przebiliśmy prawie w tym samym czasie dwie tylne opony, szybki serwis rodem z F1 – wymiana dwóch kół zajeła ok 1min, serwis składał się z 6 osób, a my już byliśmy zapięci w pojeździe czekając na sygnał do startu. Pod koniec odcinka uderzyliśmy w betonowy przepust i złamaliśmy wahacz. Bardzo się cieszymy ze startu tutaj, bo mieliśmy okazję potrenować w bardzo wymagających warunkach.

Spodziewaliśmy się, że będzie to dla nas dość trudny rajd, a okazało się, że nie było tak źle. Zawodnicy, którzy już tu byli przestrzegali nas przed błędami w roadbooku, ale w tym roku nie było ich wiele i nie mieliśmy większych problemów z nawigacją. Oczywiście nie ominęły nas przygody, których było całkiem sporo, ale osiągnęliśmy cel i to jest najważniejsze. Trasa była bardzo zróżnicowana, trochę podobna do tej w Hiszpanii, było równie gorąco bo ponad 35`C , więc dostaliśmy wycisk – skomentował Dariusz Baśkiewicz

Wyniki klasyfikacji generalnej 4V Rally-Raid:
1. Paweł Molgo/Maciej Marton  4:33:24
2. Miroslav Zapletal/Marek Sykora   4:43:08
3. Tsanko Tsankov/Zornitsa Todorow   4:49:33
4. Tomasz Białkowski/Dariusz Baśkiewicz  4:51:33

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *