Strona główna / Aktualności / JAROTKI: Łyskawa Service zaprasza

JAROTKI: Łyskawa Service zaprasza

Bogusz Łyskawa, właściciel Łyskawa Service.

Łyskawa Service to jedna z najprężniej rozwijających się firm w gminie Ostrowite. Z jej usług korzystają już rolnicy z całego powiatu. Z Boguszem Łyskawą, właścicielem firmy, o plusach i minusach prowadzenia biznesu w małej miejscowości i planach rozwoju rozmawia Michał Majewski.
Mógłbyś powiedzieć kilka słów o swoim sklepie, od kiedy działa, co sprzedajesz?

Firma Łyskawa Service działa zaledwie od grudnia 2009 roku. Siedziba mieści się w Jarotkach koło Ostrowitego. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych szeroko pojętą branżą rolniczą. Naszym głównym celem jest utrzymanie w ciągłej sprzedaży szerokiej gamy części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych. Firma oferuje również sprzedaż detaliczną części i akcesoriów do pojazdów samochodowych.

Jesteś zadowolony z tego, jak rozwija się Twoja firma?

Najbardziej cieszy mnie fakt, że klienci doceniają nasze wysiłki i powracają do naszego sklepu. Codziennie, dzięki różnego typu reklamie a zwłaszcza ogłoszeniu w Kurierze Słupeckim odbieram liczne telefony z zamówieniami od klientów. Bardzo często są to kleci, którzy nigdzie nie mogą dostać części zamiennej, i to też wyróżnia firmę Łyskawa Service. My w 99,9 % staramy się zlokalizować każdą cześć w hurtowni i sprowadzić ją specjalnie dla klienta. Niekiedy wymaga to wielogodzinnych poszukiwań, ale tacy kleci wracają zawsze, bo wiedza że jeśli nawet nie będziemy mieli danej części na magazynie to, w większości przypadków, dana cześć jest sprowadzona na drugi dzień, niejednokrotnie z osobistą dostawą do domu zamawiającego. W ten sposób klient zaoszczędza czas i paliwo. Od wakacji będzie już uruchomiony „pełną parą” sklep internetowy.

Dużo macie takich klientów z Internetu?

Z Internetu może 20 procent. Najwięcej z polecenia. Mimo wszystko ludzie wolą osobisty kontakt z człowiekiem. Szczególnie ludzie w średnim wieku. Internet to jeszcze trochę domena młodych ludzi. Zadziwiające jest to, że klienci przyjeżdżają do sklepu robiąc nawet po 70 km w jedna stronę. Mam 5 już takich stałych klientów

Dlaczego zdecydowałeś się otworzyć firmę w tak małej miejscowości? Nie bałeś się, że nie ma to szans bytu?

Kto nie ryzykuje, ten nie ma nic. A tak poważnie, bez wsparcia najbliższej rodziny, zwłaszcza taty Tadeusza i brata Krzysztofa, na pewno bym sobie nie poradził. Tata prowadzi wieloletni zakład mechaniczny i naprawia ciągniki, maszyny rolnicze oraz samochody. Na początku działalności otworzyłem wulkanizację, a tata remontując ciągniki i kombajny zbożowe zapewnił mi pierwszych klientów do mojego sklepu z częściami. Naszym wielkim plusem jest to, że mieszkam przy sklepie, dlatego jeśli jest potrzeba sprzedam część o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu.

Jakie są Wasze silne strony?

Współpracujemy z największymi hurtowniami oraz producentami części w Polsce, jak i za granicą. Jesteśmy dilerami oryginalnych olejów Castrol i Lotos, gwarantujemy ich najtańsze ceny na rynku. Dostawy części samochodowych mamy 2 razy dziennie. Jednak największym plusem jest to, że każdego klienta obsługuję osobiście. Nigdy nikogo nie zbywam stwierdzeniem: nie ma, nie było i nie będzie. Tak jak głosi nasze hasło Łyskawa Service Wszystko dla rolnictwa staram się, aby klienci byli zawsze zadowoleni, ponieważ to oni są naszą siłą. Bo taka jest prawda, że jeżeli Rolnikowi wiedzie się niezbyt dobrze to i my funkcjonujemy gorzej, bo wszystko jest oparte na branży rolno-spożywczej.

Były silne strony, teraz czas na minusy…

Minusem jest to, że doba ma tylko 24 godziny, a dłonie są tylko dwie. Ale największym minusem firmy był bardzo kiepski zasięg GSM. Wiem, że przez to traciłem bardzo dużo klientów. Na szczęście to już przeszłość, teraz zasięg mam już bardzo dobry. Kolejny minus to ciągle zmieniające się ceny towarów. Trzeba się bardzo kontrolować, aby pewnego dnia nie obudzić się naprawdę na minusie.

Jakie masz plany na przyszłość?

Niebawem planuję przygotować spotkanie dla osób chcących poszerzyć swoje wiadomości w szybko rozwijającej się branży rolniczej. Tematem najbliższego spotkania będzie zootechnika w hodowli zwierząt, gdzie będą przedstawiane nowinki w tej branży. Zaprezentuje je zaproszony specjalista w tej dziedzinie. Wszystko oczywiście za darmo, z myślą o klientach. Na spotkanie zapraszam zainteresowane osoby z całego powiatu. Dokładny termin ogłosimy niebawem na łamach Kuriera Słupeckiego.

7 komentarzy

  1. pozdrowienia dla Pana Krzysztofa

  2. polecam 100% profesionalisci 😉

  3. Dośc często tam kupuję nie tylko części do maszyn ale i inne drobiazgi. Polecam wszystkim

  4. Klient z Ukrainy

    Ja zadowolony

  5. Fajni i uczciwi ludzie. Pełen profesjonalizm i fachowa obsługa. Zawsze pomogą.

  6. Stały klient

    Kupiłem i kupuje tam masę części i jestem bardzo zadowolony szczerze polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.