Strona główna / Aktualności / Kiedy karetka w Budzisławiu?

Kiedy karetka w Budzisławiu?

Kiedy możemy się spodziewać utworzenia podstacji pogotowia ratunkowego w Budzisławiu Kościelnym? – zapytaliśmy o to biuro prasowe wojewody. Kilka dni temu dostaliśmy odpowiedź.

Tydzień temu informowaliśmy o planach utworzenia podstacji pogotowia ratunkowego w Budzisławiu Kościelnym. Inicjatywa stała się realna, kiedy burmistrz Kleczewa dostał od wojewody pismo z informacją, że uznaje on za zasadne zlokalizowanie w tym miejscu dodatkowej karetki. Wystosowaliśmy do biura prasowego wojewody dodatkowe pytania w tej sprawie. Przede wszystkim o to, kiedy podstacja mogłaby zostać utworzona. Kilka dni temu dostaliśmy odpowiedź. – Wojewoda Wielkopolski po analizie pisma burmistrza Kleczewa oraz danych zawartych w systemie wspomagania dowodzenia PRM wskazał, że ZRM we wskazanej lokalizacji poprawiłby czasy dotarcia. Zmiana w zakresie zwiększenia liczby i rozmieszczenia Zespołów Ratownictwa Medycznego znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w Wojewódzkim Planie Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, który podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez ministra właściwego do spraw zdrowia. Od zatwierdzenia tego planu zależy termin uruchomienia Zespołu PRM w dodatkowej lokalizacji. Obecnie Wojewoda oczekuje na odpowiedź Burmistrza odnośnie udostępnienia miejsca do stacjonowania Zespołu RM, aby mógł przeprowadzić procedurę zatwierdzenia planu i wystąpić o dodatkowe środki na sfinansowanie ryczałtu dobowego dla nowego Zespołu RM – poinformowała Anna Czuchra z biura prasowego wojewody.

O nowych ustaleniach w tej sprawie, bardzo istotnej dla mieszkańców gminy Ostrowite, na bieżąco będziemy informować na łamach Kuriera.

Jeden komentarz

  1. Dzień dobry. Ja widziałem tą karetkę wczoraj w Tumidaj. Jechała na niebieskim sygnale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *