Strona główna / Aktualności / Koło Gospodyń zdobyło dotację

Koło Gospodyń zdobyło dotację

KGW Ostrowite dostało 3 tys. zł dotacji z Unii Nadwarciańskiej. To najwyższa kwota, jaką Unia przyznała w tegorocznej edycji konkursu „Działaj lokalnie”.

W ramach konkursu można było wnioskować o dofinansowanie do 3 tys. zł na projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i pobudzają społeczną aktywność. KGW Ostrowite zgłosiło zadanie „Kolorowo, wesoło i smacznie”, w ramach którego w ciągu najbliższych trzech miesięcy w świetlicy środowiskowej odbędą się warsztaty rękodzieła, warsztaty kulinarne oraz międzypokoleniowe spotkanie integracyjne. 17 czerwca w siedzibie Unii Nadwarciańskiej reprezentujące ostrowickie KGW Maria Majewska i Barbara Chlebna podpisały umowy, na mocy których przekazane będzie dofinansowanie.

W ramach konkursu dofinansowanie dostało również sześć innych organizacji z powiatu słupeckiego: Stowarzyszenie Artis – Sztuka, Nauka, Wiedza działające przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słupcy (2.972 zł), Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zagórowie z siedzibą w Michalinowie Oleśnickim (3.000 zł), KGW „Dolanianki” (2.300 zł), OSP w Łomowie (1.575 zł), KGW w Ratyniu (2.459 zł) i KGW w Trąbczynie (1.515 zł).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.