Strona główna / Aktualności / Kontrowersyjne dotacje dla parafii. Radny zabiera głos

Kontrowersyjne dotacje dla parafii. Radny zabiera głos


Na ostatniej sesji ostrowiccy radni zdecydowali o przekazaniu dotacji na prace konserwatorskie w kościołach: 30 tys. zł parafii w Ostrowitem, 20 tys. zł parafii w Giewartowie. Sprawa wywołuje spore emocje wśród mieszkańców. W swoim wystąpieniu na sesji odniósł się do tego radny Wojciech Główczyński. Posłuchajcie.

20 komentarzy

 1. Pan Wojtek resztę dozbiera na zeszyt przecież od tego jest sołtysem , może by coś na wsi zaczął robić a nie tylko z zeszytem na kościół chodzić

 2. A w ostrowickim kosciele jak zimno bylo tak zimno jest. Cos kiepskich doradcow ma proboszcz….

 3. Główczyński oddaj swoją dietę na kościół.

 4. Parafianka pisze by pan Wojciech zacząć coś robić na wsi, śmieszne to!!!
  Mało zrobił do tej pory. Wystarczy popatrzeć na salę OSP!!!

 5. Pan Wojtek swoją dietę oddaje jeszcze po wsi zbiera i wszystko oddaje a w kościele ładnie pomalowane co się dało wszystko zamalowane już nie wiadomo jak kiedyś wyglądał kościół .

 6. jak dali by mi pieniądze na tacy (fundusz sołecki) to tez bym robił.

 7. Dotacja??? Niech moze gmina na co inne przeznaczy dotacje,czyzby ksieza mieli juz stare auta badz pomocnicy ksieza musza zmienić?moze cos dla dzieci by gmina za te pieniadze zorganizowala?? A w kościele za wszystko plac i jeszcze zeszyt bedzie krazyl teraz z lista

 8. Główczyński myśli że się ksiądz z nim podzieli jak więcej dostanie , swoją dietę sołtysa i radnego niech da na tacę i się wyrówna i nie będzie musiał już biegać z zeszytem po wsi .

 9. Giewartów dostał wcześniej i to sporą sumę , parafia wzięła kredyt zrobione coś było spłacamy kredyt do dziś i nie wiemy jak długo jeszcze będziemy spłacać , może ten radny co tak ładnie wtedy na zebraniu gadał wyjaśni gdzie są te pieniądze ???

 10. za czyjeś to się dobrze rządzi można dzielic, a rola sołtysa i radneg nie polega na żebraniu ze swoich mieszkańców tylko na pozyskiwaniu dóbr do mieszkańców

 11. Jak już dają na prace konserwatorskie to powinni dzielić równo.A jak zwykle Giewartów dostał mniej.Ciekawe jak opiniował przyznanie dotacji dla Giewartowa radny z tej wsi.Jakoś siedzi cicho na sesjach.Może przed wyborami wziąłby się do pracy,bo jak na razie to przez całą kadencję słabo.

 12. Temu co się nie podoba ? niech daje ile chce ale ze swoich a nie z gminnych i uzbieranych na wsi , poborca się znalazł !!!!!! nie dość podatek to przy okazji kolejna danina co miesiąc dla księdza .

 13. po co wy to piszecie ksiądz z wojtem i tok bendom się z was smiali

 14. po co wy to piszecie ksiądz z wojtem i tok bendom się z was smiali

 15. Ogarnij się chłopie przestań piać zrób coś dla Giewartowa a nie kasa dla księdza , dosyć już nazbierałeś

 16. lol wspierac ten kosciol, a wojcina tylko oczkami mruga ha ha ha cala gmina ostrowite

 17. znowu hodzom za kasom na kosciol znowu malo wstyd ze rada na to pozwala

 18. Psy wypuszczę jak znowu zeszyt będzie chodził niech się sołtys zajmie czymś na wsi a nie z zeszytem do księdza

 19. widać wybory niedługo ;]

 20. teraz bedzie zbjurka na samochud bo trzeba splacic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *